Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet tápot adnál egy kölyök...

Milyet tápot adnál egy kölyök kutyának? Márkára értem

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a Purináról?És ezek mellé kell még vitamint is adni vagy elég az ami a tápokba van?
2012. máj. 26. 07:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ebben az árban vannak jobb tápok is.

Brit Prémium, Josera - ezek mind prémium tápok, netről rendelve 6-7000Ft a 15 kg-os kiszerelés, a legtöbb helyen ingyen házhoz szállítják vagy képletesen pár száz ft-ot kérnek a szállításért.

2012. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és ezek mellé a tápok mellé nem kell semmilyen vitamin. Ha esetleg nagytestű kutyád van, akkor zöldkagyló kivonatot érdemes még adni (Vetri Care GF600, Luposan) az izületek védelme miatt, mivel gyorsan nőnek.
2012. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amstaffról lenne szó gondolom akkor neki is kellene az ízületeire?
2012. máj. 26. 08:04
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne :)

Már a közepes testű kutyusokra is nagyon ajánlott. Arra figyelj, hogy 1 éves koráig ne futtasd, ne húzass vele súlyt stb. Csak annyit mozogjon, amennyit magától szeretne (pl. játék közben)! Bár sokszor az én bullmacim sem tudja még hol a határ, sokszor látom, hogy már alig áll a lábán, de még mindig menne, na ilyenkor van az, hogy pórázra rakom és jövünk haza :)

2012. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha árban belefér, még a Brit Care tápot nagyon ajánlom, szuperprémium minőség, bárányos-rizses és gabonamentes.

Nekünk nagyon bevált és már dupla csomagot rendelek, így 2x12 kg 19eFt környékén van.

2012. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Maxitabi ***** válasza:

A Purina egyáltalán nem olyan jó, de persze van ezerszer rosszabb is. A kérdés, hogy mennyit tudsz, vagy akarsz az etetésre áldozni. Az első év különösen fontos, hiszen ekkor fejlődik ki a kutya. Inkább jó minőségűt etess, Mellé mindig húst -ez a legjobb fogtisztító-(disznót tilos nyersen), csontot, zöldséget, gyümölcsöt, túrót, kefírt és natúr joghurtot lehet.

A legkiválóbb márkák a Taste of the Wilde, Orijen, Acana gabonamentes, Platinum,Belcando egyes fajtái, Luposan, Lukullus, Wolfsblut,Defu, Exclusion....

Nagyon jó még a Dado,Brit,Brit care, Josera egyes fajtái, Happy Dog egyes fajták.

Amire figyelni kell: hússzal és húsliszttel kezdődjön az összetétel, ne tartalmazzon búzát,szóját,- kukoricát is alig,vagy más gabonát (rizs, zab) nagyon keveset, tilos állati melléktermék, tartósítószer, cukor bármely alakban, színezék és más mesterséges anyagok.A fehérje elsősorban állati származású legyen./Szerintem a Hills, RC, Eukanuba egyáltalán nem olyan jók, mint az áruk alapján kellene...)

Meg kell nézni mindenhol a részletes összetételt, ha nincs lebontva részletesen, az már gyanús...És ált. nem 3-4 összetevőből áll egy jó táp.

A többit neked és a kutyádnak kell eldönteni.Sok sikert!

2012. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Hát annyira drága tápot nem akarunk de gondolom a Pedigree-nél vagy a Darlingnal jobb a Purina:)

Annyit kérdeznék még, hogy mikor lehet majd neki adni fött kacsa farhátot,csontot?12 hetes de azt hallottam már ilyenkor lehet


Ja és még egy a napi 3-4 szeri étekézse az menyi?Egy marék alkalmanként?

2012. máj. 26. 09:23
 8/17 anonim ***** válasza:
NaturCroq -ot adok neki, meg kacsazsíros tápot meg olyat, amit még a tenyésztőtöl kaptam. Mindig átszoktatom, fokozatosan. De konzervet is kap (kölyöknek és felnőttnek valót is) és főtt húst (felvágva).
2012. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A tápra rá van írva a napi ajánlott mennyiség, ezt kell elosztani 3 fele, ha nincs a csomagban mérőpohár, konyhai mérlegen is ki tudod mérni :)
2012. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jah, és a másik. Lehet, hogy drágább a kilós ára, viszont a jobb minőségű tápból kevesebb kell! Úgyhogy hiába spórolsz a táp árán, többet kell belőle adni és kb. ugyanott vagy anyagilag, vagy akár még jobban jössz ki, ha megveszed a jobb minőségűt!

Egy másik kérdésnél épp láttam, hogy a Brit Prémium tápot 5100Ft-ért rendelték netről (15 kg-os).

2012. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!