Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a tenyésztő és...

Mi a különbség a tenyésztő és kenelből vett kutya között?

Figyelt kérdés
Aki tenyésztőtől vesz az nem fajtiszta? Csak mert láttam egy hirdetést az újságban, hogy tenyésztőtől eladó kutya arra gondoltam akkor biztos nem fajtiszta lehet mivel nem adta drágán
2012. máj. 26. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnek van kennel neve. Nem minden a kutya ára . De hírdetésben bárki beírhatja, hogy tenyésztő.
2012. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

sok ember aki törzskönyves kutyát szaporít és ne adj isten a felmenői között is volt versenyképes kutya azt hiszi ő már tenyésztő! Ezeknek ne dőljél be egy igazi tenyésztőnek nincs rá szüksége hogy expressz meg hasonló oldalakon hírdessen!

Legyél körültekintő nagyon!

Amúgy fajtatiszta ne keverd össze!

2012. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:((értem akkor lehet nem is 100 % amstaffok:(((Bár külsőre olyanok a szülök de gondolom ez kevés mert lewht azok sem teljesen Amstaffok.Van aki egy kölyökre ránézve megtudja mondani, hogy ez biztos fajtiszta?
2012. máj. 26. 21:48
 4/15 anonim ***** válasza:

fajtiszta: Faj= kutya

Fajta= tacskó,amstaff stb.

ezt jegyezd meg azért ha kutyád lesz..Amúgy főleg amstaffokkal vigyázz nagyon sok belőle a szaporulat mivel a szaporítok erre is lecsaptak hogy ennyire kelendő!

Inkább azt mond meg honnét vennéd,van e kennelnév és linkeld be a hírdetést!

Ha nincs törzskönyve akkor amúgysem fajtatiszta!

2012. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs törzskönyv, akkor nem tudhatod, hogy mi lesz belőle. És törzskönyv nélküli kutyát nem ad tenyésztő. csak szaporító
2012. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Amstaffokról:


- első kutyának NE

- szaporítótól, expresszről, havertól, Isten se tudja, honnan NE

- általában nőknek NE (attól függetlenül mondom ezt, hogy a nővéremnek pl staffija van. Nagyon kemény gazdi kell nekik.)

- ha nem vagy biztos a dolgodban (mint gazda, mint falkavezér, mint kiképző): NE

- ha nem tudsz rá elég időt, energiát fordítani: NE

- gyerekeknek: NE

- ha nem tudod lekötni az agyát, NE


Ha ezek után is úgy érzed, hogy egy amerikai staffordshire terrier az álmod, akkor keresd meg facebookon a fajtamentést. Ha van neked megfelelő kutya, örökbe tudod fogadni, ha nincs, tudnak jó kenneleket ajánlani. Hajrá! :)



***NEM, nem hiszem, hogy harcikutyák. IGEN, tudom, hogy sok staff él sokgyerekes családban ölkutyaként, akár minimális képzéssel, de úgy tapasztaltam, hogy ez inkább az adott egyed jelleméből fakad, nem a fajta jellemzője. IGEN, tisztában vagyok vele, hogy van pár 14-15 éves gazdi, aki simán megoldja egy staff nevelését, de - ugyanúgy, mint fentebb - ez inkább az adott gyerek jelleméből fakad, a mai tizenévesek nagy része nem bírna velük.***

2012. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha kenelből veszed, akkor tenyésztőtől veszed és szerződéssel, törzskönyvvel adják a kutyát. A legtöbb hirdetésnél van telefon szám, légy tájékozott, kérdezz rá dolgokra vannak-e szűrve a kutyák, kiállítási eredmény, törzskönyv, szerződés ilyesmik. Ha bármelyikre is nem a válasz, akkor inkább tedd le a telefont, mert több mint valószínű, hogy szaporítóval van dolgod.
2012. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Felhivtam nemrég egy kenelest van honlapja meg minden kérdeztem mennyibe kerülnek.Kérdezte milyen célra.Mondtam hobbi kutya.Azt mondta tud adni csak úgy simán papir nélkül 20 ezerért.Na most akkor ez, hogy van?:(
2012. máj. 27. 07:32
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
akkor szaporítóval beszéltél. tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül kiskutyát.
2012. máj. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor ami oldala van az is link dolog?

Mert voltunk egy másik kenelesnél Ő 100 ezer körül mondta a kutyát láttunk is mindent de azt mondta Ő is ha hobbi célra lesz és nem visszük kiállításra versenyre akkor oda adja 20-25 ezerrel olcsóbban törzskönyv nélkül is persze ezt személyesen mondta ez az oldala



[link]

2012. máj. 27. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!