Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tapasztaltatok a Bullmaszt...

Mit tapasztaltatok a Bullmasztiffoknál? Jó idegrendszerüek?

Figyelt kérdés
Olvastam már sokat a bullmasztiffokrol és szeretnék 1 szukát..de nem tudom h valóban olyanhiggadtak mert kutyák társaságában szinte minnap lenne!!És képeken láttam h 5-6 hónapos koruk körül olyna hosszukás a pofájuk!!Az baj??
2009. jún. 30. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Én csak annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy a családunkban van aki rendelkezik kutyakiképző/oktató vizsgával ill. tanít is. Neki van bullmasztiffja, fiú, nagyon jó házőrző, de csak akkor kezelhetőek, ha oktatva vannak és az övé oktatva van így nincs veszély, hogy a gazdi jelenlétében neki rontana bárkinek, nagyon szófogadó, én nem félek tőle.

Csak ennyivel tudtam segíteni.

2009. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A bullmasztiff erős, megbízható, éber, hűséges és makacs kutya. Lehetséges probléma csak annyi lehet nála ha nem kap megfelelő nevelést akkor idegenekkel és kutyákkal szemben agresszív lehet. Rövid orra miatt nehezen kap levegőt és gyakran horkol. Laza állkapcsa miatt erősen nyálzik. Szerintem a bullmasztiffnak nem hosszúkás a feje, de nem tudom, hogy az baj-e.
2009. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem így nem lehet általánosítani, génektől, neveléstől függ. A családban van egy Bullmasztiff kutyu, ő nagyon szeretni való, tényleg elég nyugodt természet a külsejéhez képest...:) Csak szeret rágni, pl. kocsiról a rendszámtáblát...:D
2009. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok,hogy nálunk a szomszédba van egy Bullmasztiff kan.Barátságos,gyerekszerető.Ha kicsi a kert,sok sétára van szüksége.Szeret játszani,rágcsálni,olykor makacs,de szerintem érdemes a Bullmasztiff mellett dönteni.
2009. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az idegrendszerük teljesen jó, nyugodt kutyák. Igaz makacsok, de fantasztikus ebek! Jó társ egy bullmasztiff.
2009. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel szerencsére nem egy túltenyésztett fajta, és alapból nyugodt kutyák, legtöbb esetben tökéletes az idegrendszerük, de azért meg kell nézni a szülőket és a kennelt, mielőtt kutyát veszel. Én kb 1 hónap múlva hozhatom el a bullmasztiff kutyusomat, a kennel kutyái teljesen lenyűgöztek - óriásiak, gyönyörűek, nyugodtak és barátságosak, de ha kell, azonnal készek megvédeni a gazdájukat. És ez általánosságban is igaz. Az, hogy más kutyákkal szemben mennyire agresszív, az nevelés kérdése, már egészen kicsi korától szokatni kell más kutyák társaságához, és nem lesz baj. Legyen benne sok örömed, ha a bullmasztiff mellett döntesz!
2010. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kutya, ha foglalkoznak vele, akkor hamar tanul, fogékony. Imádnivaló! :)
2010. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szuper kutya, jó idegrendszerrel. Persze azért meg kell figyelni a szülőket és a környezetét, hogy hol éldegél még nem lehet leválasztani.

01-05 12:12-es, ha visszatérnél megírnád, hogy melyik bullmasztiff kennel ez, mert engem is érdekelne ilyen szinten ez a fajta. Ez ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__723164-melyik.. ) az én kérdésem lenne, ha ide válaszolnál odaírva, hogy "kérésedre válaszolok", így felismerlek :)

Köszi!

2010. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!