Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 felnőtt nőstény kutya mellé...

2 felnőtt nőstény kutya mellé egy kan boxer?

Figyelt kérdés

1 moszkvai őrkutya és egy bichon havanese mellé veszünk egy boxert, mert a párommal mindkettőnknek tetszik és ne a két véglet legyen otthon, jöjjön egy középtermetű ebke is... :)

A dilemma az, hogy kan vagy nőstény? Kant foglalóztunk le, mert a kanok boxerben sokkal jobban tetszenek küllemre és játékosak is, valamint azt gondoltuk az ellenkező nemű kutyával könnyebben kijöhet a moszi, mert a nőténnyel nagyobb lenne a rivalizálás, főleg, ha tüzelnek. A boxost ivartalaníttatnánk is, ha úgy jobb lenne a dolog, csak az elhízásától félek egyedül, mondjuk hetente több napot futok, a boxer lesz jövőre az edzőtársam. :)

Mit gondoltok erről tapasztalt kutyatartók?


2012. máj. 30. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a kan ivartalaníttatva lesz, akkor nem lesz gond, jó választás a boxer.


Arra viszont számoljatok, hogy hiperaktív, borzalmasan nagy mozgásigényű kutyáról van szó. Az én szuka boxeremmel (1 éves) egy 5-6 órás túra után hazamegyünk, és 1-2 óra szunyókálás után ugyanolyan aktív, mintha semmi se történ volna.

Ha nem akarjátok, hogy a lakást/kertet tönkre tegye, számoljatok rá, hogy naponta 2-3 órát legalább mozgatni és agyilag fárasztani kell majd, mert nagyon bírja mindkettőt.. :D


Ha a kutyák pedig jól szocializáltak, és megfelelő a sorrend köztetek, akkor a szukával sincs gond, és azt jelentősen könnyebb kézben tartani, mint a kant. :)

2012. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja 1. vagyok. Az elhízástól ne félj! Ha normális, minőségi táppal etetsz, és követed az etetési útmutatót, és azon felül nincs agyontömve a kutya még mással is, akkor nem fog elhízni, ahogy az én szukám sem hízott el. :)


A mai kutyák nem azért híznak el mert ivartalanítva lettek, hanem mert a gazdáik úgy tömik őket, mint a libák, mivel a kutya kuncsorog örökké, hiába nem éhes, dolgozik az ösztön.. :)

2012. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítő választ! :)

Nekem is nagyon tetszik ez a fajta. De ez a kan vagy szuka örök dilemma, eddig csak nőstény kutyáink voltak. A moszi azért lett szuka, mert nem akart párom egy túl domináns, nehezebben kezelhető kant, jó ötlet volt elsőre...

Viszont a boxer talán nem olyan "durva" kanban sem, főleg, hogy nem 1. kutya... Ezzel még most sem vagyok tisztában, hogy jó döntés lesz-e! :S

Jah, és még le is fog mindent pisilni a kertben... Erre eddig nem is gondoltam. :) Ejjj...

Nagyon nagy telkünk, kertünk van itthon, majdnem egy hektár és elég aktív életet is élek, szóval jól jönne egy társ ebben, a két mostani fajta közül erre egyik sem alkalmas, sajnos.

Milyen táppal eteted a boxered? Mi Royal-al, Dog Chowal a nagyot, Acanával a picit...

2012. máj. 30. 11:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Kanban is fogtok találni olyan egyedet, aki egyáltalán nem domináns, az én bullmacim is ilyen, nekem is kanom van :)


Ami a pisilést illeti, ha ivarérés előtt ivartalaníttatjátok, tehát azelőtt, mielőtt emelné a lábát, később sem fogja emelni, így jóval kevesebb kellemetlenség lesz :)

2012. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás a kan, valóban lehet olyat választani aki nem a legdominánsabb az alomban. És persze, ha otthon rendben van a rangsor, akkor a kutyáknak sem fog eszébe jutni harcolni a pozícióért. Az ivartalanítás olyan kicsi korban amiben Alexandra javasolja, azt eredményezheti, hogy a kutya személyisége nem fejlődik ki tökéletesen, örökre megmarad a gyerekes viselkedés. A korai ivartalanítás még egy kis növekedésbeli visszamaradással is párosodhat. Én abszolú pártolom az ivartalanítást, szukánál is, de a növekedés végén, illetve az első tüzelést követően. Persze ez magán véleményem.
2012. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok! :) Nem szeretnék hátrányt abból, h korán ivartalaníttatjuk, de azért nem szeretném azt sem, hogy 10 évi ne lehessen növény az udvaron...

Az alomban nem a legnagyobb termetű kant választottuk, közel sem a legnagyobb, talán nem is lesz túl domináns, persze ez 1-2 hetes kutyáról ránézésre nem derülhet ki, de valami alapján meg mégis csak kell választani... :)

A rangsor itthon tökéleseten rendben van, a moszkvai is egy nagyon jól kezelhető, szófogadó, kedves állat, tudja, hogy ki a főnök, gondolom ezek után már nem lehet nagy gondunk. Remélem nem tévedek! :)

2012. máj. 30. 13:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt rosszul tudod, ma már máshogy áll az orvostudomány. Pont hogy kicsit jobban megnyúlnak az ivarérés előtt ivartalanított kutyusok. Ill. mentális és egyéb szellemi fejlődés terén sincs más tapasztalat, annyi, hogy játékosak maradnak, de ettől még "felnőttek" lesznek.
2012. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, a dominancia nem a nemétől függ. Az én szuka boxerem iszonyatosan domináns, viszont jól kezelhető kutya, mivel értek hozzá, sokadik kutyus (nem első boxer).


A kan is lehet domináns, vagy kevésbé domináns, viszont mindenképp nehezen kezelhető kutyáról van szó, mivel örökké próbálkozni fog, hogy szabályt szeghessen - szórakozásból, ilyen a fajta, nagy mókamesterek. :)

Viszont ha a másik két kutyával nincs gond, nem hiszem, hogy ennek ellenére a boxerrel gondotok lenne, főleg ha tényleg ilyen sokat fogtok vele foglalkozni... :)


Viszont ha ivarérrés előtt lesz ivartalanítva a kan, arra figyeljetek oda, hogy meg fog nyúlni, viszont a kanos, zömökös jellegét elveszítheti (nem feltétlenül történik meg, erre kicsi az esély, de előfordulhat).

2012. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Eleinte RC-t kapott az enyém is, de az nem volt az igazi, úgyhogy azóta Taste of the Wild-ot kap. A különbség leírhatatlan, én azóta az összes kutyámat azzal etetem, és mindegyiknél bevált, iszonyatos változások vannak. :)
2012. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!