Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még valaki, aki a "macskás...

Van még valaki, aki a "macskásabb" kutyákat szereti? :DEsetleg aki ilyet tart?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit hülyén fogalmaztam meg. A "macskásabb" alatt azt értem,hogy önfejűbb,önállóbb fajták. Makacsak,nem túl 'tettre készek",nem azon jár az eszük ,hogy a gazdi kedvében járjanak,vagy hogy dolgozhassanak valamit végre. Butának és szokták őket titulálni (szerintem helytelenül).

Pl az északi kutyák többsége,shar pei,chow-chow,basenji stb


2012. máj. 30. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem tacskóm van. Hát nem tudom, a többi mennyire ilyen, de az enyém totál magának való. Évekig mondogattam, hogy nekem tacskóm lesz, mert baromira tetszett hogy ennyire önfejűek meg határozott kis dögök. Aztán amióta megvan a tacsim, megtapasztaltam a tacskós lét minden szépségét és árnyoldalát. A több órás séták ellenére nap mint nap kibontott kerítést, hogy képes szabadulóművésszé válni ha valami érdekes szagot érez, hogy minden átjáró macskát kitessékelt a telekről. Viszont cserébe annyira cuki, amikor eldönti, hogy ő most az ölembe ül, és olyankor tök mindegy, h épp például guggolok-e, ő mászik és dúródik.:) Én nagyon szeretem, hogy ilyen, bár azért kellett idő hozzá, hogy megtanuljam kezelni.
2012. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Itt vagyok én!:D

Pont hozzám illenek, mert olyanok mint én.:D Én elég jól megtanultam kezelni ezt a dolgot. Sőt kifejezetten tetszik, hogy önálló, saját akarata van, és nem mindenáron kedvemben járó. Ennek a tetejébe még beképzelt is.xD

Az meg valóban nagy helytelenség, hogy buták, illetve nem lehet őket tanitani... Hihetetlen mennyire okosak és intelligensek.

Nekem huskym van és van egy kedvenc idézetem:

,,Ha azt mondom a Sheltie-mnek, hogy ugorjon le egy szikláról, engedelmesen megteszi. Ha ugyanezt mondom a Huskymnak, azt fogja mondani: "Csak utánad, Mami". Nos, szerinted melyik kutya az okosabb?,,

2012. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem agaraim vannak, sőt az egyik afgán agár, akit a világ legbutább kutyájának tartanak, ami amúgy nem igaza, csak kétszer meggondolja, hogy mit csináljon!
2012. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
akitám van, minden illik rá, amit leírtál, plusz, hogy neked is nagyon meg kell dolgoznod azért, hogy tiszteljen és elfogadjon falkavezérnek. nagyon megfontolt, és ezt hiszik sokan butaságnak. az előző idézet szépen összefoglalta. :)
2012. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mint a basenji-t ismerő mondom, náluk az ,hogy falkavezér ,semmit sem jelent!

az ilyen tipusú kutyákkal ,ahhoz ,hogy kezelhető legyen valamelyest,nagyon-nagyon sokat kell foglalkozni.

megéri vajon ?

amikor léteznek olyan kutyák amelyek szinte istenként tekintenek az emberre??

ez nem is igazán önállóság, sokkal inkább makacsság !

nem dolgoznak, nem akarnak a kedvedbe járni, egyszerűen veled élnek, DE NEM NEKED!

nincs olyan kialakult kapcsolat ,mint amit egy bármely más kutyával könnyen elér az ember!

az északi fajták,és a spicc félék még úgy ahogy !

na de ez a félig vadkutya basenji,bizony ad okot a méregre!

nem ugat,nem rág szét semmit,elvan a macskával a lakásban, de!!! sétálni vinni ??? alig, futtatni ( símán lefutja a nyulat !)

nem igazán motiválhatóak!

csak pórázon vihető,és csak zárt területen elengedhető!

egygazdás!

szót fogad ,ha...akar!

kitűnő panelkutya válhatna belőle, más ,engedelmesebb fajtákkal való keresztezés után !

de addig is remélem megmarad annak ami : egy igazi vérbeli vadászkutya ,saját akarattal,és makacssággal, mert bizony kell ez is!

2012. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Abszolút, nekem agaram van. Aki eddig látta nyújtózni, mindenki azt mondta hogy olyan mint egy hatalmas macska. :) Iszonyat lusta, képes egész nap aludni a legkülönbözőbb pózokban, persze ha meglát valami megkergetni valót akkor úgy lő ki mint egy rakéta. :) Szinte csak dorombolni nem tud. Amúgy nem buták az agarak, csak nagyon önállóak. Nem olyanok mint a többi vadászkutya, régen amikor még vadásztak velük nem várhatta meg az agár amíg a hozzá képest vaksi gazdája meglátja a nyulat és utánaküldi. Az agár, ahogy meglátta már rohant is, hiszen kb. ugyanolyan gyors mint a nyúl, az győz aki előbb észreveszi a másikat.
2012. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen ,az agarakat kihagytam a felsorolásból de ők is abszolút ide tartoznak:))

Az utolsó előttinek: én minden kutyát szeretek,inkább azt mondanám ,hogy nem tartanék szolgalelkű kutyát.nekem nincs rá szükségem,hogy istenként nézzen rám bárki:D Persze ezt nem negativumként mondom,csak egyszerűen nem illik hozzám.

Kifejezetten az ilyen fajták szerelmese vagyok,ennek ellenére a basenjivel nincsen saját tapasztalatom,csak hallomásból tudom milyen:)

Az akita pedig a kutyák lamborghinije számomra:) Néhány hónap múlva lesz is egy,nagyon régóta vágyom rá,és most úgy néz ki adottak lesznek a körülményeim:) Most sajnos nincsen saját kutyám már egy ideje..rossz várni:)

2012. jún. 2. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Akiták valóban gyönyörű kutyák, nekem a 2. kedvenc fajtám a husky után, fantasztikus mindkét fajta.

Egyébként én se szeretem, ha egy kutya szolgalelkű, és minden szavamat, parancsomat lesi. Sokkal jobban szeretem az önállóbb fajtákat, jobban mondva szeretem én az összes kutyát, csak hozzám az ilyen önállóbbak illenek:)

2012. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!