Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire terrier...

Amerikai Staffordshire terrier fajtát ki ismeri?

Figyelt kérdés
szeretnék még egy kutyát, és annyira gyönyörűnek tartom ezt a fajtát, hogy rá esett a választás. Olvasgattam róla sokat, könyvekben is, és internetes oldalakon is. Kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra. Kinek van ilyen kutyája? Tartja együtt más kutyákkal? A kutyus nálunk nem lenne egyke kutya, vannak kistestű szuka kutyáink. Ettől kicsit tartok, hogy velük, hogy jönne ki? csak nevelésen múlik az egész? És a későbbiekben Párommal szeretnénk kisbabát is, de azt olvastam, hogy a gyerekekkel nagyon jól megvan. És ivartalanítás párti vagyok, tehát ivartalaníttatnám, amint lehet.
2012. máj. 31. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


és a reklám:

2012. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem pitbull szukám van.Ès van 1 kan és 3 kistestű szukánk.Semmi gond!!!

Kutxaiskolába és ÖV képzésre jár!És hihetetlen mennyi szeretetet ad!:D

2012. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk amstaffjaink vannak. Csak ajánlani tudom, persze csak, ha van időd mindennap foglalkozni vele. Nagyon játékos kutyák, de ezek a boltban kapható műanyag sz.rok egyenlők a pénzkidobással. Már kivégeztek egy párat, most egy fadarab a játékuk, az már teszi egy ideje.

Szerintem ha még kölyök kutyaként kerül hozzád,akkor nem lesz gond a többi kutyussal, a falkabeli elhelyezkedést úgy is megoldják, val.színű később ő lesz a falkavezér, mert elég erős egyéniségek. Nálunk, mikor ez kialakult az elég félelmetes volt, először azt hittük megölik egymást, úgy egymásnak mentek, mint a viadalokon, de amikor "szétjöttek" láttuk, hogy csak nyálasak. Ezután nem volt ilyesmire példa. Gondolom mindenki tudja, h. hol a helye.

Egyébként szuper házőrzők, azonnal jelez, ha van v.mi esemény a kapu előtt, de csak akkor egyébként nem ugat össze-vissza.

Tudni még regélni, csak sajna nincs már időm... :)

Ja, és az igaz, amit írnak róla, hogy akinek egyszer volt ilyen fajtájú kutyája, az nem igen akar másikat.

2012. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- első kutyának NE

- szaporítótól, expresszről, havertól, Isten se tudja, honnan NE

- általában nőknek NE (attól függetlenül mondom ezt, hogy a nővéremnek pl staffija van. Nagyon kemény gazdi kell nekik.)

- ha nem vagy biztos a dolgodban (mint gazda, mint falkavezér, mint kiképző): NE

- ha nem tudsz rá elég időt, energiát fordítani: NE

- gyerekeknek: NE

- ha nem tudod lekötni az agyát, NE



***NEM, nem hiszem, hogy harcikutyák. IGEN, tudom, hogy sok staff él sokgyerekes családban ölkutyaként, akár minimális képzéssel, de úgy tapasztaltam, hogy ez inkább az adott egyed jelleméből fakad, nem a fajta jellemzője. IGEN, tisztában vagyok vele, hogy van pár 14-15 éves gazdi, aki simán megoldja egy staff nevelését, de - ugyanúgy, mint fentebb - ez inkább az adott gyerek jelleméből fakad, a mai tizenévesek nagy része nem bírna velük.***


---------------------------------------------


Kistestűekkel nem hiszem, hogy gondja lenne (a nővérem egy kb 15-20 centis marmagasságú szobacirkálóval tartja együtt a staffit). Ha meg tudod nevelni (kutyaovi, suli igénybevételével is akár), megfelelően tudod szocializálni és tisztázni tudod vele a falka hierarchiát (nyilván egy kistestű könnyebben elfogad vezérnek, számíts rá, hogy a staff főleg kölyökként brutálisan keresi a kiskapukat, hogy ő lehessen a főnök). A helyedben benéznék egy tenyésztőhöz, vagy egy suliba, ahol vannak staffok, hogy lásd élőben, mennyire aktívak (és persze gyönyörűek).

2012. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hopp, kitöröltem pár szót :)


*Ha meg tudod nevelni (kutyaovi, suli igénybevételével is akár), megfelelően tudod szocializálni és tisztázni tudod vele a falka hierarchiát (nyilván egy kistestű könnyebben elfogad vezérnek, számíts rá, hogy a staff főleg kölyökként brutálisan keresi a kiskapukat, hogy ő lehessen a főnök) és le tudod mozgatni, nem lesz semmi gond.

2012. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és 13:25-ös válaszoló! A fekete Kongot próbáltátok már? Egy ilyen kongot nyúz a "keresztlányom" (három éves staff szuka) közel két éve minden áldott nap, és még egyben van :) [link]
2012. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13:25-ös vagyok. Nem próbáltuk még. Köszi a tippet! :)
2012. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Te el szoktad olvasni a kérdést, vagy csak úgy random válaszolgatsz mindenkinek? :)
2012. máj. 31. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!