Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier nevelése hogyan?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy kell nevelni egy kiskutyát hogy szófogadó legyen ne legyen harcias

Kutya sulin kivül


2012. máj. 23. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el Cesar Millantól a "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?" c. könyvet.

Ezt sajnos nem lehet két mondatban elmagyarázni, mindenre oda kell figyelni. A falkavezérségre, a szocializációra, arra, hogy mindig a megfelelő pillanatban dicsérd, és adj neki szeretetet, és persze arra, hogy rendszeresen le legyen mozgatva. Minden mindennel összefügg. Egyébként nincsenek fajtaspecifikus nevelési módszerek. Az amstaff is elsősorban állat, aztán kutya, és aztán csak a fajta, az amstaff. Nyilván abban különbözik a többi fajtól, hogy eredetileg harci kutyának tenyésztették, ergo jobban oda kell figyelni nála a szocializációra, mint más fajtáknál, és persze több mozgásra van szüksége mint mondjuk egy palotapincsinek, de ennyi. Még azt megemlíthetjük, hogy az amstaff is egy kemény kutya, szóval igazi falkavezérre, vezetőre van szüksége, aki folyton feladatokkal traktálja, és helyreigazítja. Legfőképpen azonban arra kell figyelni, hogy jól szocializált legyen.

2012. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*fajtától - egyszer fajt írtam fajta helyett, bocsi.
2012. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. máj. 23. 09:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt itt nem fogjuk tudni neked leírni :) Olvass utána a falkavezérségnek (Cesar Millan mindhárom könyvét tudom javasolni, ileltve a Cerberos kutyaiskola weboldalán az Ebnevelde részt), a kutyák tanításának, és úgy általában mindennek, ami a kutyákról szól. Minél többet tudsz, annál egyszerűbb dolgod lesz.
2012. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pár napig volt nálam 2 felnőtt amstaff, 3 évesek. Mit mondjak? Szerelem a fajta iránt.

Nekem is kell egy kiskutya!!! :D


Mindenképp fogadd meg ezeket a tanácsokat. Én is így teszek.Előbb kiolvasom a könyvet (már majdnem kiolvastam), majd kiolvastatom a férjemmel is (nem lesz nehéz, imád olvasni, és legalább annyira szeretne kiskutyát mint én), majd a gyerekeknek kimásolom a rájuk vonatkozó részeket, illetve összefoglalom nekik is, hogy tudják mit miért csinál a kutya, mit hogyan kell kezelni.


Ja Cezar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát. (ezt olvasom)

2012. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 compactegon ***** válasza:

nem kell hozzá se könyv, se műsor (persze nem árt, mi is megnéztük az összeset). egyszerűen tiltsd neki ami nem jó, és dícsérd meg, ha engedelmes. ezen kívül figyeld meg, hogy miért harcias. félelemből, vagy domináns alkat (pl. hágó mozdulatok más kutyán), esetleg játék közben alakul ki? lehet amiatt is, hogy ideges leszel, mert félsz a kialakuló helyzettől, ezt megérzik és még rosszabb.

4-5 hónaposan nagyon vehemensen tudnak játszani, nekem sem volt egyszerű lenevelni :) mindenesetre ne fizikálisan próbálkozz, nekem pl. a morgás bejött.

segíthet az is, ha hátulról közelíti meg a másik kutyát, így meg tudja szaglászni kicsit.

2012. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)Igen ajánlották már ezt a könyvet nekem:)

Még egy kérdés a 10 éves fiú kutyim beagle évek óta az a hobbija, hogy fiú kutyákat is meg akar izélni (szemből meg hátulról is)ezt miért csinálhatja?:((

2012. máj. 23. 14:42
 8/9 Tyler913 ***** válasza:

Ahogy előttem is írták,minden fajtájú kutya elsősorban kutya.A nevelési elvek ugyanazok.Az amstaff esete annyiban más,hogy sokkal következetesebbnek kell lenni,mint más,kisebb fajtákkal,illetve fizikailag is felkészültnek kell lenned.Nagyon sok embernek van amstaffja,de csak a töredékük tudja nevelni és féken tartani.Ugyanis nem való akárkinek!


Nagyon alfának kell lenned,határozottnak,következetesnek,erősnek,ugyanakkor higgadtnak.Ha félsz a kutyától,nem fog tisztelni.Ha gyenge vagy fejben vagy fizikailag,nem fog tisztelni.Ha hirtelen haragú vagy,pánikolós vagy következetlen,abból katasztrófa lehet.Szóval gondold át,elég tapasztalt vagy-e ehhez a fajtához.

A következő dolog,hogy jó helyről,tenyésztőtől,TK-s kutyát vegyél,amelynek stabil az idegrendszere,arra lehet építeni.

Én úgy csináltam az enyémmel,hogy amint lehetett vinni utcára,folyamatosan lent voltunk,így kölyökként megismerkedett mindenféle emberrel-állattal.Sok jó élmény élte,rengetegen simogatták- ha hozzászokik más emberek és állatok közelségéhez,könnyen szocializálódik.Ahogy fentebb említettem,nagyon fontos faktor a gazdi lelkiállapota.Az agresszív kutyáknak általában a gazdája vagy szintén agresszív-tehát a kutya meg akar felelni az "elvárásoknak"-vagy épp ellenkezőleg,határozatlan és gyengekezú-ilyenkor a kutya veszi át az irányítást.Ha nyugodt,nyitott és relaxált vagy,az a kutya viselkedésére is kihat.Emellett fontos az elegendő testmozgás,és a mindennapos fegyelmező gyakorlatok.

2012. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még egyet kérdeznék.Ha egy kiskutyának a füle nem oldalra hanem előre konyul akkor az még változhat nagykorára?Vagy inkább vágatni kell ilyenkor?Láttam kiskutyákat de mindegyiknek oldara lógott ennek nem
2012. máj. 23. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!