Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok kőkeményen munkavonalú...

Tudtok kőkeményen munkavonalú komondor kennelt?

Figyelt kérdés
Szét néztem a neten (valóságba is hasonló a tapasztalatom), a komondor állomány min 90%ban selejt. Nem az a bátor kutya ami a leírásokban van, meg sem közelítik a legtöbb munkakutya bátorságát.

2012. jún. 1. 16:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom, mintha teljesen csak a show vonal menne és belső tulajdonságokban meg 0 lenne az egész állomány. Kerítésen keresztül, vagy éppen megkötve nagy a szájuk de ha valaki határozottan oda megy vagy csak feléjük akkor elrebbennek és nem fognak rá egy rendeset az emberre.


http://www.youtube.com/watch?v=EbBhv2EbeUU


http://www.youtube.com/watch?v=5SD7RiI7254


http://www.youtube.com/watch?v=7jUdoDKAIwk

2012. jún. 1. 16:40
 2/12 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekelne
2012. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Komondort olyan helyről érdemes venni, ahol a pár mindkét tagja valósan őriz. Van ilyen biztosan. Igaz, lehet, kiállításon nem a dobogó legfelső fokán álldigálnak.
2012. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen egyet kell értenem Veled, kedves Kérdező. Évekig dolgoztam komondorokkal, és igen csak elkeserítő a fajta jelenlegi helyzete. Sok az ideggyenge, félős kutya. A legtöbb kutya valóban csak azért ugat, támad, mert kerítés mögött van, vagy mert fél. Én a helyedben arra törekednék, hogy ne a kőkemény, agresszív kutyát keresd, hanem azt, amelyiknek jó az idegrendszere...ezt igen nehéz feladat, látva a mai állományt.


Nagy tenyészetekben a kutyának lehetősége sincs arra, hogy kialakuljon benne az őrző-védő ösztön, mert teljesen mások a tartási körülmények. Egy igazán jó őrző-védő kutyánál fontos, hogy kezelhető legyen (pl. kiállításon, vagy családi kutyaként). Ebben természetesen a szocializációnak van hatalmas szerepe.


A tenyésztők nagyon komoly marketingszöveggel vannak megáldva, úgy tudják beállítani saját kutyájukat, hogy az a legjobb képet mutassa, de ezért kell minél több helyre ellátogatni, és akár tesztnek is alávetni a szülőket.

2012. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első két videó az egyik legkeményebb pásztorkutyás bátorságteszten készült. Ópusztaszeren rendezik meg minden évben, kau, káj, kuvasz, komondor, sarp, kangal és néha egy-két más fajta kutya is megjelenik. Itt általában teljesen nyers kutyákkal jelennek meg, akikkel utaznak pár száz kilométert, majd egy számukra teljesen idegen helyen olyan körülmények között kerülnek tesztelésre, amihez még nem volt példa az életükben. Vannak bátor és vannak kevésbé bátor, illetve gyáva kutyák is. Elég sokrétű ez a teszt. Az sem jó, ha a kutya beleragad a fogásba, mert az nem pásztorkutyás, de az nem feltétlenül rossz, ha nem harap. Összességében nézik a kutyák metakommunikációját. Minden fentebb felsorolt fajtából akadnak gyáva, kevésbé bátor és bátor kutyák ezeken a teszteken.


A 3. videó pedig egy igencsak jó komondort mutat be, csak a laikusok azt várják, hogy lökje fel, vagy kapja el a karjánál és kezdje el marcangolni. A pásztorkutyának pont az a nagy előnye és ezért a legsikeresebb területőrző, mert ezt a hibát nem követi el, hanem forgatja, sakkban tartja és több helyen harap, majd ereszt, majd újra harap. Így több támadó ellen is fel tudja venni a versenyt. Ezen a videón is lehet látni, hogy a kutya nem csak támad és többször harap, hanem védekezik is. Míg egy őrző-védő kutya beleharapna a karba és nem eresztené, így közben sérülésnek tenné ki magát hiszen leszúrnák, ha két ember lenne a másik agyonverné, stb. (mint ahogy példa is volt már ilyenre nem egyszer), ez a kutya két embert is sakban tudna tartani és ha nem lenne rajtuk bunda, mind a kettőt össze is harapdálná.


Ha munkavonalas kennel érdekel, írj privátban, mondok néhányat, vannak nagyon jó és bátor komondorok.

2012. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!


Rokonomnak van 4 komondora, abból a kan tökéletes! Agresszív, félelemet nem ismerő kutya. Csak úgy mehetek a közelébe, ha valamelyik rokon velem van még úgy is, hogy ő meg van kötve. A szukák el vannak engedve, de azok közelébe is csak felügyelettel mehetek. A kanért már ajánlottak 500 000 Ft-ot is...



Ezt csak azért írtam le, hogy nem biztos, hogy kennelekben találod meg a neked való kutyát...Inkább olyan gazdálkodó, juhtartó embereknél, mint a rokonaim!

2012. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, én nem tudom. Én úgy halottam, hozzá értő emberektől, hogy a 3. vidin a kutyának legalább 1 fogást be kéne mutatnia mert így sikertelen a vizsga. Az az ember ha bunda nélkül bemegy (hogy pl lopjon valamit) akkor is megússza mert a kutya még csak meg sem próbálta megfogni. Talán még az 1. vidire mondanám azt, hogy oké. (bár úgy hallottam, hogyha a kutya így a földhöz lapulva támad, az a magabiztosság hiánya)
2012. jún. 10. 07:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, az valóban a magabiztosság hiánya. Viszont harapott. Volt kau és káj is több, amelyik nem harapott, volt amelyik konkrétan elszaladt.


Pásztorkutyának nem kell fogást kitartania. Ha medve ellen kitartja, akkor halott, mert agyoncsapja. Pont ez a jó, amit a Barka csinált. Harapott, de érezte, hogy nem okoz vele fájdalmat. Forgatta az áldozatát, nem hagyta hogy megrúgják. És mindezt teljesen egyedül, nem volt ott a gazda, nem volt ott senki, aki parancsokat osszon neki.

2012. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem pl. sokkal kevésbé pásztorkutyás, hiába bátor és harap. Beleragad a fogásba mint egy németjuhász, egy ütés a fejére és vége.


http://www.youtube.com/watch?v=9r1-LmOR3XQ

2012. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy itt van ez a hirhedt videó, amin már szintén nem pásztorkutyát látunk, hanem egy örjöngő állatot, ami csak a fogásra megy.


http://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM

2012. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!