Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya...

Szerintetek melyik kutya fajta jobb?

Figyelt kérdés
Játékra,betanitásra és persze házörzésre Bernáthegyi vagy Németjuhász?
2012. jún. 2. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem németjuhász.
2012. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Betty997 válasza:
100%
Szerintem is németjuház! :)
2012. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
43%

A bernáthegyi eléggé engedelmes, és ha következetes, egyértelmű módon nevelik, hamar meg tudja tanulni a parancsokat. Intelligens, gyengéd és megbízható fajta. Hidegben érzi magát igazán jól. Nagy mérete miatt a tartása, étkeztetése biztos anyagi hátteret igényel. Ez az eb jó természetű, barátságos, kiegyensúlyozott. Kimondottan érzékeny a haragos szavakra és az otthonban uralkodó légkörre. A családjával szemben odaadó, gyakran kimutatja szeretetét, és nem kedveli, ha valamiből kihagyják. Nem ugat sokat. Ha szükséges, megvédi gazdáját és annak otthonát, de nem ez az elsődleges feladata. A felnőtt példányok általában nyugodtak, de vannak mozgékonyabb példányok is, főként a rövid szőrű kutyák között. A bernáthegyi jól kijön a gyerekekkel és a többi kutyával egyaránt. Általában a háziállatok sem jelentenek gondot a számára. Más kutyákkal jól megfér, de azt nem tűri, hogy azok erőszakosan viselkedjenek vele. A becsületes szándékú idegenekkel szembeni magatartása a közöny és a barátságosság között változhat.

Szerintem a Bernáthegyivel jobban jársz de csak akkor válaszd ezt a fajtát ha tudsz neki megfelelő mozgásteret adni. Ha szeretettel neveled örökké hűséges társad lesz.

2012. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2012. jún. 2. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a hűség terén nézzük a német juhászkutya is igen hűséges, önfeláldozó fajta. Szerintem is a juhászkutyát válaszd, nem fogsz benne csalódni, persze ha megfelelően neveled
2012. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindeképpen a német juhász. A bernáthegyi nyugodt, lusta kutya, és főleg barátságos.
2012. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint a barátságost úgy értem, hogy nem házőrző.
2012. jún. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!