Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted melyik a legkevésbé...

Szerinted melyik a legkevésbé ismert kutyafajta?

Figyelt kérdés
Személy szerint a következő fajtákat tartom a legismeretlenebbeknek: hahoawu, májzli, dosa, lundehund, sinka, bankhar, chinook, telomian, kaliba kutya, bankhar, phu qou ridgeback, kangal, szőrtelen khala, bali hegyikutya. Szerinted akkor melyik (vagy melyek) a legkevésbé ismertek?

2012. máj. 29. 10:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A legkevésbé ismert szerintem aaaaa..........

Nem tudom a nevét, meg azt sem, hogy hogy néz ki... szóval....tuti nagyon ritka.

2012. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Zang ao, tibeti kutyafajta. Máshol nem láttam még, csak Tibetben.
2012. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül kettőt nem ismertem. De sokat segített volna, ha például úgy írod tibeti masztiff (egyáltalán nem olyan ritka), vagy thai ridgeback. Az ember így ismeri elég sok fajtának van csicsás neve aztán megnézed a képet róla és jé ezt ismerem.

Kevésbé ismert fajták inkább az FCI által még nem elismert fajták, vagy más szervezet ismeri el (mint pl a pitbullt, de azt mindenki ismeri). Rengeteg kutyafajta van FCI által elismert is. Talán az ősitípusú kutyák között van olyan ami nem annyira ismert, meg terriereknél is biztosan van, mivel hatalmas csoportjuk van.

2012. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Azért van egy jó pár kutyafajta, ami Magyarorszáon (még) nem igazán elterjedtek. Az egyik ilyen az egyik nagy kedvencem, a shetlandi juhász.
2012. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Az inkább a baj, hogy egyre több külföldi fajta terjed el, mert divat, közben pedig a magyar fajták többsége a kihalás szélére szorult. Pedig a társasági és az ölebeket leszámítva megtalálható minden típus a 9 magyar fajtában.
2012. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát sajnáljuk. Amúgy a tibeti masztiff őshazáján (Tibet) kívül nagyon ritka, de az a kérdés, hogy ki szerint a legismeretlenebb kutyafajták a kutyák világában?
2012. máj. 29. 15:32
 7/24 anonim ***** válasza:
Tibeti masztiff? Kapásból ismerek 2 masztiff tenyésztőt idehaza és még van rajtuk kívül vagy 10-15. Egyáltalán nem ritka. Persze nincs belőle annyi, mint mondjuk labradorból, de ahhoz képest, hogy mondjuk komondorból van 30-40, ami haza fajta, ahhoz képest elég sok az a 10+ haza tibeti masztiff kennel.
2012. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Kis hazánkban még az egyik nagy kedvencem, a kínai kopaszkutya is nagyon ritka, de lássuk a medvét, ismer valaki egy nagyon, nagyon..., de nagyon ismeretlen fajtákat, melyek szerintetek a legkevésbé ismertek.
2012. máj. 29. 15:36
 9/24 anonim ***** válasza:

Akkor lehet csak nekem van szerencsém, hogy kapásból hármat is ismerek :)

Még az egyik előző válaszoló...

2012. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A válaszokba akár több fajtát is lehet írni.
2012. máj. 30. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!