Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám sokat vakaródzik,...

Kutyám sokat vakaródzik, főleg a hónalját, pofiját, végtagjai felső részét és oldalát vakarja, nyalja. Volt már hasonló valakinek?

Figyelt kérdés

Kizárólag tapasztalt gazdik, orvosok válaszát várom!

Holnap visszük orvoshoz, de tudom, hogy nagyon nehéz megállapítani, hogy milyen betegség tünete ez, ezért gondoltam, hogy hátha sikerül itt tapasztalatokat szerezni.


3 éves ivartalanított kanról van szó.

Hónalját sebesre vakarta, de érdekes, hogy csak az egyiket, oldalán meg kis, vörös duzzanatok lettek, ez is csak az egyik (beteg oldalon) oldalán jelentkezett. Most már a hát farokhoz közeli részét is harapdálja.

Bűzmirigy problémája nincs, bolhát sem találtam benne. Hogy rühes lenne, azt viszont nem tudom.

Kb. 2 hónapja a fülét kezeltük, mert vakarta és kávézacc szerű feketeség volt benne. Garasone cseppre nem múlt el, viszont Dexoryl fülcseppre igen. Most szép tiszta a füle.

Tavaly szeptemberben lett ivartalanítva, idén május közepén oltást kapott (veszettségit és 8 komponensű kombit). Vakaródzása májusban kezdődött, nem tudom pontosan mikor. Most Betadin-ra szépen gyógyul az amúgy nem nagy sebe a hónaljban és a vörös foltok, amik kissé ki vannak dudorodva. Oldalán a szőre nagyon kiritkult, széklete normál.


Válaszokat, véleményeket előre is köszönöm!

Most levert kissé, étvágya van, iszik rendesen, de sokat alszik, többet a szokottnál és nem is olyan játékos.Hangulata nem az igazi, kissé levert.


2012. jún. 3. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:

autoimmun reakció, allergia, vagy gomba.

a doki majd csinál bőrkaparékvizsgálatot, azzal ki lehet zárni az élősködőket, és allergiavizsgálatot

2012. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem! Nagyon remélem, hogy a bőrkaparék vizsgálata választ ad a kérdéseinre.

Laikus férjem azt állítja, hogy az oltáltos lett. Létezhet?

2012. jún. 3. 09:49
 3/8 A kérdező kommentje:
*oltástól
2012. jún. 3. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
nem. Az oltástól (nem a hatóanyagtól, hanem a hordozóanyagtól, a folvadéktól) lehet allergiás reakciója, de az pár órával a beadás után jelentkezik és 2-3 nap alatt elmúlik
2012. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem! Én biztos voltam benne, hogy nem az oltás következménye . . .

Még arra is gondoltom, hogy vajon nem gyapjúallergiája van? Teraszon alszik, ahol a földön gyapjúszőnyeg van évek óta, és a műanyag fekhelye is gyapjúpaplannal van kibélelve, rajta pokróc.

2012. jún. 3. 10:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy poratka inkább.
2012. jún. 3. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem váltottatok tápot? Az enyém is ezt csinálja mióta új tápja van, most próbálunk leállni, hátha allergia és elmúlik. Jah és az enyémnek is fülgyulladása volt, 2 hét alatt kikezeltük a gyulladáscsökkentővel, mondta is a foki hogy elmúlt, nem hiszem hogy a vakarózása ezzel kapcsolatban áll, igaz a miénknek nem olyan súlyos az esete, nem vakarja magát véresre. A doki bizti tud nektek segíteni. Bár egyszer mi kifogtunk egy hülye orvost, aki az előző kutyánk vakarózására azt mondta hogy idegi dolog lehet, mivel bolhát nem talált.. Tápot váltottunk és elmúlt neki.
2012. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem váltottunk tápot. Két éve eszi az Acana hypoallergén tápot.

Most váltani fogok ha nem kapok válaszokat, de nem hiszem, hogy étrendi probléma lenne, de minden lehetséges.

Ha allergia lenne, annak nagyon nem örülnék, mert azt még embereknél is nehéz megállapítani és költséges.

Én egy éve betegeskedem és nem találják a bajomat . . . Az orvodok sem istenek.

Az állatorvosunk jó szakember, remélem ezúttal sem csalódok benne.

2012. jún. 3. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!