Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta ez a két kutya?...

Milyen fajta ez a két kutya? (képek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Az egyik ő (pár képet linkelek, de van több az oldalon)

[link]

[link]

[link]



A másik pedig ő

[link]

[link]

[link]



Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget. Hálás köszönet.


Itt van az oldal erről a két kutyusról készült összes képek, hátha segítenek.

[link]

[link]



2012. jún. 3. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Részemről keverékekre tippelek.
2012. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindkét kutyus keverék.
2012. jún. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első kutya pedig ismerős számomra annyiban, hogy bizonyos fórumon sokat írtak róla még évekkel ezelőtt.
2012. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mind a kettő keverék
2012. jún. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is keverékek. A második határozottan az. Az első is valószínűleg keverék, noha most én is eltűnődtem rajta, hogy gyakran látok hasonló kutyusokat.


De ha nagyon fontos számodra, akkor úgy tudom valamiféle vérvizsgálattal meg lehet határozni, hogy milyen fajták keveréke. Beszélj erről állatorvossal, vagy írj ki itt kérdést, biztos tudja valaki a dolog pontos menetét.


Egyébként szerintem a kutyusok aranyosak. :)

2012. jún. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsőbe lehet hogy van egy kis Rodéziai vonal, olyan a teste, meg a maszkos szája. A füle viszont nem olyan, meg a testfelépítése is gyengébb egy kicsit.


A másodiknak a szája, a testfelépítése Labrador őst sejtet, a füle, a farka állása viszont teljesen más.

2012. jún. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első talán amstaff-vizsla mix, mindkét fajtából látni jellemzőket rajta. A második nagyon vegyes, nem tudom hova sorolni :)
2012. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg segítséget! Igazából csak kíváncsi vagyok, milyen fajta kutyusok is ezek, mert később szeretnék majd egy kutyát! :)
2012. jún. 4. 14:59
 9/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok rám, tényleg csak akkor válaszoljatok ha úgy gondoljátok, én minden esetre nagyon hálás vagyok előre is nektek, hogy segítettek.


Ő is keverék lenne?

[link]

[link]



Illetve ő?

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 4. 15:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom 100%-ra, de a második ( a második körből, amit később kérdeztél) meglehetősen németjuhász jellegű. Bár szerintem nem fajtatiszta. De manapság már nehéz is megállapítani, mert összevissza tenyésztik a kutyákat, megváltoztak az idők során (sajnos nem mindig jó irányba)...


Egyébként ha azért kérdezed, mert szeretnéd kiválasztani azokat a fajtákat, amik neked a leginkább tetszenek és azután választani, akkor kicsit el kell keserítselek, mert fajtán belül is lesznek neked tetsző és szerintem kissé csúnyácska példányok. :)

Szóval ez is olyan kicsit, mint párt találni, hogy hiába x cm magas és x hajszínű az illető, a lényeg mégis az kell legyen, hogy ha ránézel azt érezd, hogy "Igen,ő az!".

És akkor még ott vannak a belső tulajdonságok is.

Javaslom, próbálj írni egy listát, hogy mit tartasz fontosnak a kutyusban. Ha megmondod milyen tulajdonságok fontosak számodra, illetve milyen célból szeretnéd tartani akkor könnyebb fajtát ajánlani (pl. családi kutya lesz-e, tűrje-e, ha a gyerekek nyúzzák). Illetve, hogy külsőleg milyen kutyák tetszenek.


Ha esetedben más a helyzet, akkor elnézést kérek a "hegyibeszédért", csak az eddigi írásod alapján úgy gondoltam talán kicsit hasznos lehet. :)

2012. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!