Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi energiát veszít kutyám...

Mennyi energiát veszít kutyám a szimatolással?

Figyelt kérdés

Csak azért érdekel , mert a nap 24 órájában szimatol !

Soha nem tud lazítani ( még itthon sem )

Nemsokára szeretnénk ivartalanítani pont emiatt , mert nem tudja "élvezni az életét" és érdekelne mennyire befolyásolja a szimatolás az alkatát energia vesztés szempontjából

Lehet hogy utána jobban megmarad rajta amit eszik és hamarabb elhízik ha napi 2x kap enni?


2012. jún. 5. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

?!


Szerintem egy kutyánál nem a szimatolás viszi el a legtöbb energiát...

És miért kéne, hogy elhízzon?! Vagy pont amiatt aggódsz, hogy el fog hízni?


Amúgy az ivartalanítás nem okoz elhízást. Az okoz elhízást, ha nem mozog eleget, vagy túl van etetve, vagy olyan dolgokat eszik, amiket nem kéne.

2012. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya és mennyit viszitek sétálni? Amúgy a kutyák sokat szimatolnak,mivel ez a legfejlettebb érzékszervük,illatokkal hagynak "üzenetet" egymásnak ,stb

Szóval szerintem teljesen normális,ha egy kutya sokat szimatol. Ha minden nap eleget viszitek sétálni,egy idő után azért megszokja az ingereket,nem lesz minden baromi érdekes.

Ha vadászkutyád van akkor főleg ne csodálkozz. Az ivartalanítás jó ötlet,de attól még szimatolni fog..

A hízást majd meglátod,van amelyiknek szükséges visszafogni kicsit a kaja adagját,van amelyiknek nem kell.

2012. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pont attól tartok , hogy el fog hízni.

Most nagyon csini ,

Viszont ez a szimatolásos dolog , már szerintem rögeszméje , non-stop a feje a földön , és úgy túrja a beton utat :-)

Otthon is , kocsiban is , az ágyában is stb.stb. szóval non-stop.

Próbáltuk már , hogy a pórázt feljebb emelem a nyakán és ha kókad a feje felhúzom , de 3 hét alatt semmi javulás.

A doki mondta , hogy az ivartalanítás sokat segít ezen , de ........

Egyik gond megoldva , de mi van az elhízással ?

A parkokban szinte az összes kutya amelyik túlsúlyos ivartalanítva van .

A gazdik is azt mondják , hogy amióta ivartalanította azóta hízott el .

akkor lehet , hogy csak erre fogják??

Nem szeretném , ha elhízna , csak Én is szimatolok , hogy mi vár ránk az ivartalanítás után :-)

2012. jún. 5. 16:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Tegnap volt 11 hónapos és kis testű keverék
2012. jún. 5. 16:26
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Mondom, CSAK az ivartalanítás miatt nem hízik el egy kutya.
2012. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elhízást pofonegyszerű megelőzni. Ha látod, hogy kerekedik, visszaveszel a kajaadagjából.

Az ivartalanítás viszont nem hiszem, hogy bármit is segítene a szimatolásán. Szerintem csináld azt, amit eddig, ne engedd az orrát a földre, viszont egyúttal adj neki valami alternatívát, amit csinálhat szaglászás helyett. Például fogj egy labdát, játssz vele, adj neki feladatot, ül, fekszik, lábhoz, ott marad, ide jön, amoda felugrik, szóval bármit. Olyat nem lehet, hogy csak tiltasz valamit a kutyának, de nem mondod meg neki, hogy mit csináljon helyette.

2012. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, megtaníthatod keresni, ha ennyire szereti használni az orrát. Dugdoss el néhány jutalomfalatot, először azokat keresse meg, aztán lehet labdát, vagy más játékot, végül meg odaviszi neked a papucsodat vagy a kulcsodat, ha kéred. Jó játék, hasznos, és így nem csak céltalanul fog szaglászni, hanem ténylegesen használhatja valamire az orrát.
2012. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
dehogynem az ivartalanítás utáni elhízás oka a hormonok megváltozása, de kivédhető több mozgással és jó táppal.
2012. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


SZARVASGOMBA KERESŐT FARAGOK BELŐLE :-)

2012. jún. 5. 16:35
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval , van egy válaszadó ,. aki úgy gondolja , ahogy részben Én , hogy a hormonok megváltozása végett elhízhat !

Az -az , ha csökkentem az adagját , akkor is hízik a hormonok miatt.

Az ételadag nem befolyásolja.

Adhatok kevesebb kaját , max egész nap éhes marad, élete hátralevő részét végig koplalja.

Egyébként , jó tápot kap, Royal - selekt gold , real nature

Ezt a 3-mat kapta eddig

2012. jún. 5. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!