Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? ( többi lent )

Mit lehet tenni? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Kb fél éve elhoztam egy kutyust ajándékba. A feltétel az volt, hogy szerető családba kerüljön. Na ez meg is történt. Viszont a szüleim kutyatenyésztéssel foglalkoznak de az én nevemen fut minden és a hölgyike megtalálta ezt. És követelőzik állandóan, hogy adjam vissza a kutyust. Nagy nehezen elmagyarázom, küldök képet stb... Ha egy hasonló kutyát lát a neten rögtön rám írkál, hogy már pedig tudja, hogy én árulom az ő kutyáját és hogy rám küldi a bíróságtól kezdve az atya úristent is. És hogy mivel ajándékba adta bármikor vissza kérheti. Hozzáteszem a kutyának nem volt meg 1 parvon kívül más oltás. Illetve se szerződés se chip nem járt a kutyushoz. Már kicsit kezdek belefáradni, hogy állandóan elkell számolnom és rettegni, hogy mikor kell a bíróság elé mennem. Utólag szabja ki a feltételeket. Pl hogy ivartalanítsam.... Hol ott ilyenről anno soha nem is esett szó. Bár e-mailon kívül más nincsen. Én tetettem bele chipet ami a nevemen van és azóta az oltásokat is megkapta ami szintén a nevemen fut. A kérdés az, hogy hogyan lehetne elérni, hogy végre a hölgy ne fenyegetőzzön? Illetve van rá valóban lehetősége, hogy elvigye őt? Olyan hajmeresztő kérései vannak, hogy nekem ehhez se kedvem,se energiám nincsen... Ha egyszer besokalnék és nem teljesítem a kéréseit akkor valamilyen úton-módon eltudja vinni a kutyámat?
2012. jún. 5. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha pípron a tiéd a kutya, akkor cseszheti. De ha van valami irománya arról, hogy az övé volt, és chip nélkül adta neked, akkor is jobban jár, ha nyugton marad, mert anélkül nem cserélhetett volna gazdát kutya, szóval őt is megvágják, akárhogy is lesz.

Szerintem ne foglalkozz vele, írj neki egy búcsúlevelet arról, hogy sajnálod, hogy ennyire rosszindulatú, de te tiszta lelkiismerettel tartod a kutyát, és reméled, hogy legközelebb majd előírsszerűen, chippel és papírokkal ad örökbe kutyát, ha utána felügyelni szeretné a sorsát, amúgy szeretettel várod a hatóságokat, aviszontlátásra.

2012. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Chip és oltási könyv a nevemen van. Akkor ez elég? Nem baj ha nincs szerződés?
2012. jún. 5. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
nem vagyok ebbe profi de normális ésszel gondolkodva ha chippelve van és a te neveden van. + az oltások is.. tiéd a kutya te neveled.
2012. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most beszéltem egy jogásszal... Illetve este még beszélek egyel. Állatorvost is felhívtam ő azt mondta, hogy viheti polgári bíróságra az ügyet és ott majd a bíró dönti el, hogy kinek ítélje. A jogász szerint ha ajándékba adta és nincs szerződés köze nincsen már a kutyához. Viszont a hölgyike vmi jogász ismerősről beszélt, hogy már a kezébe vannak a bizonyítékok stb... Nem akarok ennyire belebonyolódni, így is eleget költöttem a kutyusra nincs még egy rakat pénzem ügyvédre.
2012. jún. 5. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjuk az, hogy a chip a te neveden van, elég kell hogy legyen. Az, hogy neki esetleg van egy ősrégi oltási könyve egy valamilyen kutyáról, nem bizonyít semmit, mivel abban nem szerepel semmiféle olyan azonosító (chip), ami alapján tutira be lehetne azonosítani a kutyát. Minden papír a te kezedben van.
2012. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint minden olyan papír a te kezedben van, amit egyértelműen a kutyához lehet kötni. Nem tudja bizonyítani a néni, hogy valaha is volt köze ahhoz a kutyához. Küldje csak a hatóságokat, megnézik a chipet, belenéznek a petvetdatába meg az oltásiba, majd elnézést kérnek a zavarásért és hazamennek, mert mást nem tudnak csinálni.
2012. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazatok lesz... Már teljesen elvagyok keseredve. Ráadásul olyanokat kér hogy fényképezzem le a kutya hasát és tegyek mellé vmi e heti újságot hogy nem e hasas a kutya.
2012. jún. 5. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen elmebetegekkel nem kell foglalkozni :) A nagy részük akkor is csak fenyegetőzik, ha amúgy tényleg van a kezében valami, amivel felejenthet. Annyi macerát azért nem ér meg neki a dolog, hiszen ha tényleg képben lenne a joggal meg hajlandó lenne bíróságra menni, akkor minimum lett volna szerződés.
2012. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!