Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék tenni a szomszéd...

Mit tudnék tenni a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés

Nekem van egy palota pincsi kan kiskutyám. A szomszédunknak pedig egy örökmozgó beagle keveréke. Soha nincs lemozgatva, láncon tartják szegényt. A nagyapa nem engedi át hozzánk mert azt mondja át fog szokni ezért nem is játszat a pincsimmel sokat. Harap is és nagyon hegyesek a fogai. Az én kutyusom nyitna felé, viszont mivel nagyobb testű és nagyon "szeleburdi" ezért mikor átengedem hozzánk rögtön lerohanja az enyémet és harapja. Ezért az enyém morogni szokott rá ha rászólok abbahagyja de ha nem tud megszabadulni a másiktól megtámadja. Tegnap előtt volt egy olyan eset hogy átmászott a kerítésen elkezdett morogni rá a kicsi és egyszerűen megtámadta. Csak én voltam kint de mivel kistestűek ahol értem a szomszéd kutyáját ( az volt felül ) szó szerint lecibáltam az enyémről aztán óvatosan átraktam a kapun.

A cicáimat is folyton kergeti szegények menekülnek előle de ha elkapja őket akkor "rágókának" használja őket. A szomszédunk másik három lábú kutyusával is ilyen konfliktusba keveredett. Csak mivel szuka ezért már nincs baj mivel a három lábú kan.

Ezt még hozzá teszem bár nem ide kapcsolódik : nagyon aggódok a kiskutya miatt mivel most múlt egy éves és már tüzelt és két kankutyával van együtt. (vagyis az egyikkel egy udvarban van a másikhoz pedig át szokták vinni mert ott akarják majd tartani ha kész lesz a helye) szerintem már volt egy alom kiskutyája mivel egyszer csak nagyobb hasa lett majd megint olyan lett mint régen és megnőttek az emlői. A kiskutyáknak semmi nyoma de nekem egy kicsit gyanús a dolog. És mivel saját szememmel láttam hogy a szuka megáll a kannak és a kiskutya ha egyedül van a másikkal mindig visít. Nem hajlandóak elkülöníteni erre az időre.

Szerintetek ezzel mit kezdhetnék?


2012. jún. 3. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha átmegy hozzátok, kihívod a sintért.
2012. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Azért ezt nem szeretnénk megtenni mert nem a kutya hibája hanem a szomszédé. És ott lakik egy velem egy idős lány is nem szeretném hogy elvegyék a kedvencét. Inkább segítenék valahogy megnevelni, lemozgatni. Csak sajnos nem nagyon jutna rá időm mert nekünk is 3 kutyánk van meg még suli addig örülök ha az enyémekre jut pár órám.

2012. jún. 3. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Kétlem, ha a kislány kedvence lenne a kutya, ha ilyen vad, és ennyire nincs foglalkozva vele, ahogy leírtad.

Én is kihívnám az állatmentőket vagy sintéreket és elvitetném. Ennél még egy sintértelepen is több foglalkozást és odafigyelést kapna, jobb helye volna ott.

2012. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ők elviszik, te elhozod, és tiéd a kutya.
2012. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Nem nagyon mondhatnám hogy a kedvence meg fél is tőle a lány de elvitetni azért nem szeretnénk inkább nyáron szakitok rá időt és megsétáltatom, lefárasztom, megfürdetem.

Nem szeretném a kutyát semmi képpen mert nagyon "jófej" de én valahogy nem szeretem. Nem tudom miért de valahogy nagyon nem "szimpi" nekem meg egy ilyen energia bombát nem tudnánk rendesen eltartani mert nem tudnánk hova tenni ha meg kennelbe lenne nagyon sajnálnám.

2012. jún. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!