Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demodexes a kutyám, vagyis?

Demodexes a kutyám, vagyis?

Figyelt kérdés
A 8 hónapos Mopszomnak az egyik szeme körül kikopott a szőr, és nagyon könnyezett. elmentünk az orvosunkhoz, aki megállapította, hogy Demodexes, kapott rá kezelést, és itthon is kell ecsetelni Taktikkal, úgy hogy a szemébe ne kerüljön, de a szeme alatt... (gondolhatjátok milyen jó feladat) a lényeg, hogy kaptam orvosi felvilágosítást a betegségről, de kíváncsi lennék személyes véleményekre is. van akinek Demodexes kutyája van/volt? Mivel kezelte? Mennyi idő alatt múlt el? Meg tud gyógyulni teljesen?

2012. jún. 6. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában a fiatal kutyákon szokott jelentkezni. Kezeld és adjál neki immunerősítőt, mert akkor jön elő ez a betegség, ha valamiért legyengül az immunrendszer.
2012. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az erre hajlamos kutyáknál általában ez visszatérő probléma, és tényleg az immungyengeség okozza. Immunerősítő és tényleg kenegesd becsülettel, akkor se hagyd abba, ha kezd visszaszőrösödni, mert még onnan is visszaeshet. Egyébként egészen el tud harapózni a dolog, az egész testre is, szóval ti még azért jó helyzetben vagytok. Sok sikert!
2012. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem taktikkal ecsetelném, hanem Advocate spot-ont tennék rá és nyomnám neki a Plerasan szirupot vagy a VetriDMG-t. Sajnos jó eséllyel veleszületett immungyengesége van, vagyis sanszos, hogy egész életét végig fogja kísérni a dolog.
2012. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Demodexre Tac-tic?! Hát nem vagyok állatorvos és tudom, hogy vannak esetek, illetve helyzetek amikor próbálkozni kell de szerintem ez pont nem az a prolbéma.

A demodexre meglehetősen sokféle kezelési mód ismeretes.

Egy lelkiismeretes orvos utánanéz a szakirodalomban, folyton figyelemmel kíséri az újdonságokat, főleg az efféle macerás betegségekkel kapcsolatban.


Az én kutyám is az volt, szerencsére még korán elkaptuk a problémát, de még így is 2,5 hónapba telt, amig ELŐSZÖR ivomec gyógyszerrel, szigorúan testsúly kg-ra számolva, 2 hetente ellenőrízve, néha emelve az adagot rendbejött. A kutyától ezen időszak alatt 3x vettek kaparék mintát, amit helyben, mikrószkóp alatt meg is néztek, hogy csökken-e az élősdökők mennyisége, illetve a kezelés addig folytattuk amig egy nyavajás, döglött demodex sem volt már benne!

Aztán kaptuk a fenti válaszoló által is megemlített Prelasan erősítőt amit szintén 2 hónapig kapott.

Ez nem borzasztó betegség, de kezeléls nélkül elfajulhat. VAn olyan kutya - ez az állapottól függ - amelyik hosszú hónapok alatt jön csak rendbe. DE RENDBE JÖN , mert lelkiismeretesen hordja a gazdi orvoshoz és a lelkiismeretes orvos pedig folyamatosan RENDESEN kezeli!

2012. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, demodexre Taktik. Merthogy az egyik fürdetőszer, amit szoktak alkalmazni a kezelésére ez. Attól még, hogy nem hallottál róla, így van. A hatóanyaga az amitráz. Ez az egyik hatóanyag, ami a Pro Meris Duoban is megvan, ezért az Advocate mellett ez még alkalmazható a demodex kezelésekor.
2012. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tzipporah válasza:

4/5-ös válaszhoz fűzném: nekem is mops kiskutyám van, szintén kb. ilyen idős volt amikor előjött nála ez a betegség és igen, beadattam neki saját felelősségre az ivermectin (ivomac) tartalmú injekciót - DE ÉN NEM AJÁNLHATOM SENKINEK, úgyanis az én kutyám erőteljes allergiás reakciót mutatott, majdnem elpusztult, pedig erre a fajtára "elvileg" nem veszélyes ez a szer. A lényeg a lényeg, hogy a kutya az oltás után 5 perccel duplájára dagadt, a szemét nem tudta kinyitni, úgy nézett ki a feje mint egy shar-pei. Zokogva hívtam fel az orvost és beadott egy kalcium inj.-t majd annyit mondott, hogy a következő 24h-ban minden el fog dőlni. Élvemaradt, hál istennek. Fordultam minden felé, de sehol semmi konkrét választ nem kaptam.

Amit én csináltam a kutyával: heti 2x-es tac-tic-os lefürdetés, béres minera emelt adagban, szőr és bőrvédő vitamin, advocate cseppek és prémium minőségű táp: HIll's. És elmúlt egy ideig. De sajnos, épp a napokban vettem észre, hogy ismét ömlik le a kutyáról a szőr, napok alatt jelentős szőrritkuláson ment keresztül. Továbbra is keresem a válaszokat, de nem tudok semmi újat. Most rendeltem Immunovet-et (amit javaslok a bioszállítótól rendelj, mert ők adják a legbarátibb áron 1480ft-ért itt nálunk 4200ft ugyanaz a 100gr-os termék)jövő héten kapom meg a promeris duo spot on-t (én itt is a legnagyobb kutyára valót veszem és fecsivel és tűvel kiszívom a pipettából és úgy teszem a kutyára, mert gazdaságosabb) ill. preventic nyakörvet is javasolták. Továbbá rilexin nevű tablettát megyek íratni az itteni orvoshoz, mert tudni kell, hogy ahol lakok, ott nem állatorvos az állatorvos csak ez a neve. Ugyanis mikor elmondtam, hogy mi a baja a kutyának azt mondta, hogy ő nem tudja kezelni, mert soha nem találkozott még a betegséggel. Én egyenlőre ennyit tudok segíteni, ha bármi kérdésed van csak írj. Ja még valami, először nekünk is a pofáján és a szeme körül jött elő, nekem oda nem javasoltak tac-tic-ot, viszont olvass utána az ezüstkolloidnak én azt vettem és azzal permeteztem egy kis szórófejes cuccba áttöltve naponta többször.

2012. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!