Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnánok mondani SAJÁT receptet?

Tudnánok mondani SAJÁT receptet?

Figyelt kérdés

Mivel etettek?Milyen fajta kutyust és mennyit eszik?

Adtok-e?:Tojás, túró, tészta, rizs, hús

a kutyusnak?Adtok mellé tápot?

pl.: egy menü rizs hússal

adtok hozzá még valamit?

És mitől lehet csillogó a kutyám szőre?

Tápmárka most nem érdekel!:)



2012. jún. 6. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

én házikosztot adok a kutyáimnak, nagytestűek, főzök pulyka farhátat meg tészták, kapnak mellé maradékot is, zöldségek ilyesmik.


a tojástól lehet szép csillogó a szőrük


tápot nagyon ritkán adok nekik, csak ha alom van azoknak

2012. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen,a tojástól szép fényes lesz a szőre.De még szebb és egészségesebb lesz,ha naponta egy kávéskanál lazacolajat vagy szezámmag olajat adsz a kajájába keverve.Én táppal etetek,de naponta megpótolom pulykamájjal,csirkenyak,halkonzerv,bárányborda,ritkábban nyúlfejjel,stb.
2012. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én főzök rá, és tápot is kap.:)

Amikor főzök, vagy csirke farhát, csirkefej,belsőség,volt, hogy csirkemell volt, vagy egy egész csirke, attól függ mi van ilyen olcsóbb a hentesnél.

Szoktam mellé rizsát, vagy a levét beáztatom kenyérrel és avval kapja el.

Diótól vagy tojástól lehet szép a szőre, nálunk diót rengeteget megevett mikor potyogott a fáról, nagyon szereti, de tojást is szokott kapni. Sokszor megállitottak már az utcán, hogy mivel etetem a kutyám vagy mit csinálok vele, hogy ilyen szép,ápolt a szőre.:D

2012. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nálam az alap vagy főtt rizs, vagy apróbb főtt tészta. Ehhez jön: vagy egy tonhalkonzerv, vagy csirkedarabok (farhát, láb, nyak, belsőség feldarabolva, megfőzve), plusz a főzővízbe rakok és így pár percig főzök sárgarépa, alma, sütőtök, körte, spenót, brokkoli, mikor mi van otthon. Két kutyám van, egyszerre kb. 6 adagot főzök, az 3 napig eláll a hűtőben is. Néha teszek hozzá zöldfűszert és fokhagymát egy picit. Amikor van maradék tejfölöm, akkor azt. Időnként beleütök egy tojást a kész kajába. ezt általában hétvégén főzöm meg, kitart hétfőig, utána péntekig száraztáp aztán hétvégén megint főtt kaja.
2012. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nyersen etetek a BARF diéta alapján... sok cikk van erről a neten

[link]

Táp csak néha ha elfelejtem kiengedni a húst...

[link]

kiegészítésként, tojás, zöldségek (nyersen turmixolva) túró, kefírt, különböző olajok( extra szűz oliva, csukamáj olaj stb rizst néha adok vagy puffasztott gabonát, tésztát soha


egy hét kb (ez itt van: [link]


1,8 kg bármilyen, akár többféle nyers hús,

2 csésze (kecske) tej, vagy 1 csésze joghurt, vagy 1 csésze túró,

3 tojás,

1 alma,

1 gerezd fokhagyma,

2 répa,

0,7 kg vegyes zöldség (például burgonya, brokkoli, cukkíni, kelkáposzta, spenót)

Én azért ennél valamivel változatosabban etetek...


egy nap az alap testsúly 2-4% át eszi meg egy kutya ennek 70-80% a hús a maradék zöldség vagy más eredetű fehérje

2012. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:D

Ez kb. mennyibe kerül nektek?:)

2012. jún. 7. 06:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a kutyának a mi bevásárlásunkkal együtt intézem a bevásárlást. Pl. Veszek egy csokor sárgarépát. Fele megy a mi levesünkbe, fele a kutyakajába. Ha veszek egy csirkét, a combok-mellek mennek emberi fogyasztásra, a maradék kutyakajának. Szóval én nem tudnám megmondani, hogy ez mennyibe kerül. Szerintem nem sokkal többe, mint amennyi maradékot néha az emberek kidobnak amúgy is.
2012. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!