Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel mennyire sortos?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben egy ilyen kutyust venni. Elég aktív életet élünk. Járunk futni, úszni, túrázni. És érdekelne, hogy ez a fajta ezt hogyan bírná mivel enyhén nyomott orra van és halottam, hogy nyáron jobb neki egy légkondícionált helységben. De mi nyáron is járunk ugyan úgy futni stb.. általában délután de van, hogy már reggel elindulunk és egész nap kint vagyok az erdőn.

Szóval ezeket mennyire bírná ez a fajta? Vagy a talán számára egy kicsit megerőltető sportolástól melegben baja lehet?



#Cavalier King Charles spániel #King Charles spániel
2012. jún. 8. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már egész kicsi korától fokozatosan hozzá van szoktatva, akkor nem fog problémát okozni. Régebben vadászkutyaként is használták, szóval azért annyira nem lusta kutya :)
2012. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm a választ!
2012. jún. 8. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém szeret túrázni, viszont lakásban lusta. De ha kint vagyunk, akkor pörög, futkos, simán bírja a túrákat is. Persze hozzá kell szoktatni. :)
2012. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha tényleg aktív életet éltek, és vállalni tudjátok a rendszeres lemozgatást, lehet, hogy érdemesebb lenne cocker spánielt beszereznetek. a cavalier egy öleb, ellenben a cocker egy vadászkutya, így neki több energiája van. persze a cavi is lehet ugyanolyan mozgásigényes, de a cocker összességében aktívabb típus.
2012. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem cavalierem van én szoktam vele úszni, futni görkorizni, biciklizni, és viszem őt rendszeresen agilityire is. szerintem nagyon jól birja csak kiskora óta szoktatni kell:)
2012. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!