Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyák között...

Szerintetek a kutyák között is vannak kifejezetten buták?

Figyelt kérdés
Nem konkrét fajtára gondolok, hanem egyedekre. Vagy egyszerűen csak minden kutyát megfelelő módon kell tanuláskor motiválni?
2012. jún. 9. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy van. Egyed függő. Bár szerintem ritka, de előfordul. Általában az emberek ha butának hívják a kutyájukat mert az nem akar semmit sem megtanulni nem jól állnak hozzá, nem megfelelő motiváció stb.

Ahogy van okosabb kutya úgy van butább is.

2012. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem mondanám feltétlenül hogy egy kutya önmagában buta lenne, nevelés kérdése az egész. persze amelyikkel nem foglalkoznak, az általában megkapja a buta jelzőt mert nem hallgat a szóra stb.
2012. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák értelmi képességei is eltérőek, azon belül is vannak gyengeségei és erősségei minden kutyának. az enyém a legérzelmesebb minden korábbi kutyám közül, de bizonyos dolgokat egyszerűen nem ér fel ésszel :). természetesen nem alapvető dolgokra gondolok, inkább pl olyanokra, amelyek kicsit magasabb szintű kombinatív készséget igényelnének. volt egy német juhászom korábban, aki ritka értelmes, "intelligens" kutya volt. érdekes összehasonlítani, hogy a mostanimnál mennyivel hangsúlyosabb az emóció, mint az intellektus. de egy bizonyos szintig minden kutya tanítható, annyira nem korlátolt egy sem, hogy az alapvető dolgokat el ne lehetne sajátíttatni vele, hacsak nem idegrendszeri probléma áll a dolog hátterében. de még ott is sokat lehet tenni
2012. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lennének? Minden élőlénynek különböző képességei vannak, "ha már van agya"... Ez is a szelekció egyik formája lehet az élővilágban, így nem nagyon mutatkozik meg mert nem marad életben. De ugye a kutyának az ember mellett nem kell ezért aggódnia annyira. Szóval aki azt mondja, hogy minden a nevelésen múlik az butaságot beszél. Az emberek között is van butább vagy egyenesen értelmileg sérült, azt hiába neveled, egy bizonyos ponton túl nem lehet fejleszteni.
2012. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én kutyámról messziről látni, hogy buta,

mert mindig fordítva tartja a könyvet!!

:)

2012. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy valamelyik rajtunk (ember) kívülálló élőlény, illetve annak bizonyos egyedei okosak, vagy buták, azt mindig az EMBER értékítélete, besorolási rendje dönti el. Még jó, hogy erről az állatok nem tudnak, mert vagy beképzeltek, vagy lelki sérültek lennének. Az az állat, amelyik életképes tud maradni hosszú időn keresztül, amelyiknek fejlett a fajfentartó ösztöne, azoknál csak az emberi értékrend szerinti okos-buta megkülönböztetésnek van jelentősége. Ez pedig az adott állatra nincs hatással, mert a természet nem ilyen rend alapján működik.
2012. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van , ez bizonyított is , :-)
2012. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze,hogy van! Én már sok kutyát neveltem, többnyire egyformán és mindegyik máshogy reagált. Volt köztük olyan, akit képtelen voltam megtanítani a pacsira is, pedig nem egy-két napig próbáltam. Olyan buta, de annyira aranyos volt! :)
2012. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*fajfenntartó
2012. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy vannak. De ez nem a tanulási képességeikben nyilvánul meg leginkább szerintem, hanem a problémamegoldásukban. Képezni minden kutyát könnyű a megfelelő módszerekkel, legalábbis amíg nem integrálni akarod megtanítani :) De hogy mást ne mondjak, a buta kutyákkal például sokkal egyszerűbb az élet, egyszer kapnak egy maflást valamiért, és onnantól kezdve megértették, hogy azt tilos csinálni. Az okos kutya meg elkezd kiskapukat keresni, hogy "tilos ebben az utcában, de a másikban még nem biztos", "tilos, ha lát a gazda, de most nincs itt", tehát valójában a túl sok ész néha hátráltatja a tanulást, bármilyen hülyén is hangzik ez :) A goldeneket például azért szeretik mindenféle segítőkutyának képezni, mert meglobogtatsz az orra előtt egy virslit, és a csillagokat is lehozza neked az égről anélkül, hogy elkezdene azon agyalni, milyen más módon szerezhetné meg a virslit. Ő úgy tudja, hogy a feladatmegoldás a kulcs, hát feladatmegold, a tőle telhető legjobb módon, nem kombinál, de nem is azért szeretjük.
2012. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!