Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart/beauceron mennyire...

Hovawart/beauceron mennyire lehet szocializálni? Nagyon domináns, vagy nehezen kezelhető kutyák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy hovawartot vagy beauceront.

Van 4 kisebb termetű kutyánk (pulik)

HA vennénk egy nagy kutyát ha vinnénk kutyasuliba,szocializálnánk,akkor domináns lenne a kannal?

A kanunk tuti nem bántaná,legalábbis eddig szukákat meg sem morog,semmi,egyszer egy kis kant hoztak hozzá azt először megmorogta,pedig saját fia,de azóta nem morogja meg semmi,mert rászóltam.Ő csak akkor morogja a másik kutyát akármelyik szukát is ha a kajás tányérjához közel megy egy kutya,én túrkálhatok benne semmi,de másik kutyának nem hagyja.

Na szóval ha egy kicsit vennék és vinném kutyasuliba és sok helyzettel megismertetném lehetne ő domináns?

Olvastam hogy szeretettel és következetes neveléssel kell őket nevelni.

Természetes hogy ha én nevelek egy kutyát azt szeretem,de ő ezt érzi? vagy ölelgessem hogy érezze?

Meg elég határozott is vagyok.

Lehetne valami gond?

ÉS mozgatni is kellőképpen letudom mindennap.


2012. jún. 9. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt két Hovawart-Kuvasz keverék kutyám, és még a macskát sem bántották, csak megnyalogatták a buksiját. Egyszer egy kóbor kutya is odatévedt, és nem volt balhé. Csak egy kis foglalkozást igényelnek, nem bánják a kutyákat.
2012. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a bociról tudok nyilatkozni, teljesen jól falkásítható, szociális kutyák. a dominancia egyedfüggő, a szukák általában lágyabbak, de mindegyikük könnyen kezelhető. esetleg egy pörgősebb kiskutyával keletkezhet pár ősz hajszála egy kevésbé munkaorientált gazdinak, de alapvetően kellemes, értelmes kutyák. nem keresik a bajt, de ha őket támadják meg, akkor nem kell félteni őket... amikor boszeronos találkozókra megyünk a kutyák 99%-a egy nagy hömpölygő tömegben szokott együtt labdázni, kanok-szukák gond nélkül. egy 2 évvel ezelőtti klubkiállításon több, mint húsz boci futkosott együtt póráz nélkül! Ha falkában nevelődik fel, akkor meg fogja ismerni a határokat, kevéssé valószínű, hogy gond lesz vele. De ehhez persze szükséges a rendszeres foglalkozás, mozgatás, közeli kontaktus a gazdáival. és hogy hasznosnak érezhesse magát! tök mindegy, milyen apróság, hogy vele hozatod be a papucsodat, vagy konkrétan sportoltok is valamit, a lényeg, hogy fontosnak érezhesse magát :)
2012. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy megpróbálna dominánsan viselkedni, de ha nem hagyod neki, nem fogja csinálni, ilyen egyszerű. Mondjuk ha két ivaros kant akarsz együtt tartani, azzal nagyon megnehezíted a saját dolgodat, legalább az egyikük ivartalanítását nagyon ajánlom, de inkább mindkettőét, a saját érdekedben.

A kutyasulit meg jól meg kell válogatni, nem mindegyik lehet hasznodra az otthoni problémákkal kapcsolatban. Olyan iskolába kell vinni, ahol nem csak az engedelmességi gyakorlatokra vannak ráállva, hanem téged is képeznek jó gazdának, hogy minden helyzetben tudd kezelni a kutyát.

A falkavezérségnek meg olvass utána, sokmindent megvilágíthat :)

2012. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm.
2012. jún. 9. 13:06
 5/5 anonim válasza:

Szia, Én ismerek hovit és bocit is a hovi kanok sokkal verekedősebbek mint a boci kanok de természetesen nevelés kérdése, de nagyon függ a kutya habitusától is milyen kicsinek egy jó tenyésztő meg tudja mondani egy 8 hetes kölyökről már melyik nagyon domináns, veszekedős.

Teljesen egyet értek akumi válaszával!

2012. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!