Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne morogjon...

Mit tegyek, hogy ne morogjon rám a kutyám?

Figyelt kérdés

Májusban volt 6 éves. Kan kutya, nincs kiherélve. Nem volt vele semmi baj, egészen 5 éves koráig amikor váratlanul a nagyimat megharapta, úgy volt elaltatjuk de az állatorvos azt mondta nincs vele semmi baj kár lenne elaltatni, azóta meg van kötve mivel bármikor újra nagyira támadhat. Most meg már rám is morog, van mikor pár hétig jól elvagyunk simogatom, játszunk de van mikor (most már egyre gyakrabban) csak bent fekszik az ólban és morog, vicsorít. Volt mikor apámra is rá morgott, pedig tőle nagyon fél. Mit tegyek hogy ne morogjon rám? Hagyjam békén? Vagy mi? Meg sokszor van az, hogy ha leguggolok (kb. az ő magasságában vagyok) akkor kijön nyalizni.

Mit tegyek, hogy engem ne az alatta lévőnek tartson?



F/17.


2012. jún. 10. 12:48
 1/10 anonim válasza:
Elősször is...ne alázkodj meg.Próbáld úgy ,hogy te nem menj oda,ne törődj vele egy kis időt.Tudom nehéz megállni de másképp nem javul a helyzet!ha odamegy egyből...ül,fekszik,pacsit és amiket még tud.Szóval egyáltalán en érezze magasabb rendünek magát és az is lehet,hogy a fogínye vagy a füle fáj!Vagy nagyon zavarj valami és ti nem vettétek észre.ha így alakul szólj és mondom a továvvi teendőket!
2012. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
További*
2012. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én nem vettem rajta semmi furát észre. Arra gyanakodtam, hogy szukászhatnéka van.
2012. jún. 10. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Így láthatatlanban és azt mondom, hogy a kutya félelmében támad. Maga a viselkedés kicsit furcsa, hiszen 5 éves koráig nem volt gond vele. Néhány vizsgálatot megérne a dolog, mert agydaganat is okozhat ilyen viselkedést.
2012. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
agydaganat? :O
2012. jún. 10. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvass utána alaposan a falkavezérségnek, és az egész család kezdjen el dolgozni a kutyával, lehetőleg szakember irányítása alatt, nem csak úgy vaktában.

2012. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Doberman, rottweiler, pit bull, bull terrier, staffi.

Ha a felsorolt fajták között van, normális a felnőtt (vagy öregkori) megvadulás. Ezek ilyen kutyák. A pit bull például amerikában több államból is ki van tiltva. Ezek a veszélyes fajták.

2012. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A buta emberek sokkal veszélyesebbek bármilyen fajta kutyánál, ha túl sokat beszélnek. Még a csivaváknál is.
2012. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
enyém Kuvasz és vizsla keverék, a kuvaszra is azt mondják bevadul, megbolondul. De még ez szerintem fiatal, hogy öreg legyen
2012. jún. 10. 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kutya sem bolondul meg öregkorára csak úgy, maximum akkorra halmozódnak fel annyira a kezeletlen viselkedési problémái, hogy az emberek betegnek hiszik őket...
2012. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!