Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy felnőtt Bolognai...

Van egy felnőtt Bolognai kutyám ( egy ölő-eb, szószerint) Folyton morog rám és vicsorog. Hogy neveljem meg, hogy hallgasson rám, és ne morogjon?

Figyelt kérdés
Volt, hogy meg is mart.(szerencsére erősen nem harapott meg) Nagyon undok velem, és nem hallgat rám. A régi gazdája szerint utálja a gyerekeket ( de én már felnőtt gyerek vagyok, tehát nem hinném, hogy ez a gond)
2009. aug. 18. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az nagyon nagy gond ha megmart téged még ha kicsi is lett a sérülés.Egyedül ne kezd el nevelni mert csak rontasz a helyzeten.Mindenképpen egy kiképzővel vedd fel a kapcsolatot!
2009. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Bolognese akar lenni, jól gondolom, ugye?

Van törzskönyve? Mert akkor lehet a tenyésztőnél reklamálni, amennyiben foglalkozol eleget vele, mégis ilyen rossz.

Ha szaporítótól származó kutya, akkor előfordulhat, valamilyen idegi betegség ütközött ki rajta. Valószínűleg a szülök nem voltak szűrve betegségekre, vagy nem kaptak tenyészthető minősítést, vagy rosszul lettek összepárosítva, esetleg az előzőek tetszőleges kombinációja...

Kutyasulival próbálkoztál már?

2009. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Ez valami súlyos idegprobléma lehet, mindenképp kutyaiskola, ha nem akarod h örökre ilyen idegbeteg legyen. De az is lehet, hogy csak dominancia probléma.
2009. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz semmiféle idegrendszeri problémára nincs szükség, hogy egy kutya nevelés híján engedetlen legyen és a gazdája fejére nőjön. Ha nem szocializálódott megfelelően, akkor játékképp haraphat is. Ettől még egészséges. Kiképző szükséges a helyzet kezeléséhez és ha szerinte van idegrendszeri problémája az ebnek, akkor speciális szocializáló tréningre kell mennie.
2009. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy beteg-e, viszont van törzskönyve, és ott nincs feltüntetve ilyesmi. Sokat van bent és keveset is játszom vele:D Mindig adok neki enni, amikor "kér", mármint a saját ételemből, mert a tápját nem mindig eszi meg. Már nagyon elhízott, de még így sem szeret engem....
2009. aug. 19. 18:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. A nővérem is elvitte kutyanevelőhöz a nagytestű ebét. Úgy megverték, hogy fél szemére megvakult...
2009. aug. 19. 19:04
 7/8 anonim válasza:

A Bolognese-eknél sűrűn előfordul ez a viselkedés, még pedig azért, mert szeretnek falkavezérek lenni. Egyszerűen csak neveletlen a kutyád.

Ne adj neki ételt a tányérodról, ha "kér"! Ne is vedd figyelembe, hogy ott van.

Mindig azután kapjon ételt, miután te már ettél.

Időnként ha eszik, vedd el előle a tálat, és pár perc múlva add neki vissza. (Ezzel azt mutatod neki, hogy te vagy a falkavezér, és rajtad áll, hogy mikor eszik.)

Ha esetleg a bútoron fekszik, akár ok nélkül is küld le onnan. Meg kell mutatnod a kutyádnak, hogy nem ő falkavezér.

Persze lehet, hogy nem csak ez a baj.

Nem tudom, hogy van-e erről valami a neten, de itt talán találsz: www.kutyapszichologia.hu

2009. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jah, és még valami: Azért, mert nem eszi meg a tápját, nem szabad finomabb ételt adni neki. Rá kell hagyni. Ha éhes lesz, úgyis megeszi majd. Lehet hogy 1 hét múlva fogja csak rászánni magát, de ne gyengülj el, tartsd be!
2009. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!