Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyám nyáladzani kezd...

Beagle kutyám nyáladzani kezd más kutya közelben. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Minden oltása megvan, féregtelenítve van, egészséges, életerős, szép kutya. Tegnap reggel apu hozott egy 8 hetes foxi kiskutyát(nőstény), a főnökének vette, úgyhogy csak tegnap volt nálunk, este már el is vitték. A kutyus törzskönyves, ő is minden oltást megkapott. A kiskutya bent volt a lakásban, de sokszor kivittem, hogy elvégezze kis/nagy dolgát, játszottunk egy kicsit, meg persze "bemutattuk" a kutyánknak. Ekkor a mienk nyáladzani kezdett. Először azt hittem van valami a foga között, megnéztem, de nem láttam semmit. Bevittük a kiskutyát, akkor elállt a nyáladzás. Majd kivittük 2 óra múlva, akkor újra elkezdte, majd újra bevittük a kicsit 2 óra múlva ki...és így ment estig. A kutyánk csak akkor nyáladzott, amikor kint volt a kicsi. Miért volt ez? Nem vad kutya, jól nevelt, rendszeresen sétálunk, bicajozunk vele. És rendszeresen találkozik és játszik más kutyákkal. Eddig nem volt ilyen. Mi történhetett? Amúgy egy éves beagle kanról van szó.
2012. jún. 10. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
idegesség. nem értette a szitut és nem volt biztos benne hogyan kell viselkednie
2012. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jártok kutyák közé?

Legtöbbször izgalom, izgatottság jele lehet a nyáladzás. Lehetséges, hogy azért, mert az ő területén volt más kutya, lehetséges, hogy azért, mert nem gyakran van kutyák között és izgatott lett. Ez nem betegség, nem szokott szervi oka lenni. Szoktatni kell másokhoz akár otthon is, ha titeket ez zavar. Sok kutyus autóban kezd nyáladzani:)

2012. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"És rendszeresen találkozik és játszik más kutyákkal"

Írtam már fentebb. :) Rendszeresen találkozik más kutyákkal, és sokszor volt az, hogy vigyáztunk egy ismerős kutyájára pár napig, és akkor nem volt ez. Mondjuk 1 hónapja túlélt egy kutyatámadást szegénykém,azóta nem volt nálunk más kutya. Viszont őt vittük szomszédolni a szomszéd kutyushoz.

2012. jún. 10. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes volt a kutya. ekkorával még nem találkozott. Aok kutya teljesen zavarbajön a kicsi kölyköktől, szűkölnek, nyalogatni akarják, ráfeküdni....

csak ez volt a baj

2012. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, ilyen ici-pici kutyával még nem találkozott. Egy kölyökkel találkozott eddig, a szomszéd staffijával, de az kölyökként nagyobb volt mint az enyém. :) Köszi a válaszokat!
2012. jún. 10. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!