Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés kapcsán kérdés. Nem...

Etetés kapcsán kérdés. Nem rágja meg a kutyusom a tápot, csak nyeli. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
11 hónapos múlt, soha nem rágta meg, leöntöttem neki mindig vízzel, hogy legalább azzal ne legyen gond, hogy túl száraz, nem tudja lenyelni. Tegnap úgy döntöttem, megpróbálom neki szárazon adni. Már 2 etetésen vagyunk túl, ami úgy néz ki, hogy beveszi a szájába, nyeli-nyeli, majd amikor nagyon nem megy le, rág rajta és úgy nyeli tovább. Párszor el is jön az etető edényétől, olyan, mintha épp hányni készülne, látszik rajta, hogy küzd vele, hogy lemenjen, majd visszamegy, újból csak nyeli, aztán néha megint rág rajta. Ott vagyok vele, felügyelem, amikor eszik. Folytassam szerintetek, van esély rá, hogy megrágja majd mindet, vagy térjek vissza arra, hogy leöntöm vízzel és akkor nincs az a veszély, hogy nem megy le neki? Egyébként, ha kézből adom neki egyesével, akkor kicsit jobb az arány, minden 3. szemet megrág.

#kutya #etetés #nem rágja meg
2012. jún. 10. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Adjál neki csontot (akár műcsontot), ha mindig pépessel eteted, akkor a fogával gondok lesznek. De lehet, hogy van is és azért esik nehezére a rágás. Mást (játékot, cipőt stb.) szokott rágni?
2012. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindent rág, műcsontot is szoktam neki adni és marhalábszár csontos is, meg a mániája, hogy botokat rág (és lenyeli), de a tápokat valamiért nem. Amikor hazahoztuk, az első 2-3 napban gyönyörűen evett, megrágta, aztán hirtelen már nem. A táp is nagy szemű, szóval nem is az van, hogy nagyon kicsi és azért nyeli egyben.
2012. jún. 10. 10:48
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nem szoktam neki pépesre áztatni, csak annyira, hogy a külső felülete jobban csússzon, pont ezért, mert eddig sem rágta meg és hogy ne legyen gond.

Van valami módszer, amivel rá tudom venni, hogy megrágja? Adjam neki kézből esetleg egyesével egy kötődési tréninggel egybekötve?

2012. jún. 10. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül fogja rágni, ha kézből adod.

ilyen korában az enyém is csak nyelt, most 2 éves és már nyugodtabban eszik, rág. lehet, hogy a táp mérete nem jó. kölyöktápot kap még? ha igen, akkor lehet, hogy kisebb, mint kéne.

2012. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, már felnőtt tápot kap. 7-8 mm az átmérője, kb. 2-3 mm "magas". Gyorsan eszik, ez tény. Most azt csináltam, hogy amikor rágta, akkor megdicsértem, hátha ebből rájön, hogy mi a jó. Most már csak 1x fordult elő, hogy nagyokat nyelt, mert nem akart lemenni, valamivel többet rágott már.
2012. jún. 10. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:

na, akkor lehet nem is lesz itt semmi baj :)

esetleg vannak habzsolásgátló tálak, azoktól rágni ugyan nem fog, de lassabban eszik. vagy jutalomlabdába is rakhatod, esetleg ha nem zavar, hogy utána fel kell takarítani, a padlóra kiszórni, hogy szemenként egye fel. én amikor kicsi volt és nagyon habzsolt, így adtam neki.

az is sokat segített, hogy nem kezdhet el enni, amíg oda nem engedem. átmehetek a másik szobába, csak áll és mered a kajájára.

2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Joey is csak akkor nyúl a kajájához, ha mondom, hogy tied, addig csak nézi :) Ma reggel megint jobb volt a helyzet :) Sőt, most már azt is észrevettem, ha szólok neki, hogy várjál, lassan, akkor eljön a tálkájától, néz rám, hogy most mi van, te is kérsz belőle? :D Ilyenkor újra engedélyt kell adnom a kajájához, addig nem nyúl hozzá megint. Így is lassul legalább, úgyhogy azt hiszem a jutalomfalatos labdára és a habzsolásgátlóra nem lesz szükség :)
2012. jún. 11. 19:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Így majdnem 1 hét leteltével gondoltam beszámolok a fejleményekről :) Joey most már minden egyes falatot megrág! A korábbi 1,5 perces evése (amíg leöntöttem neki vízzel) most már majdnem 3 percig tart! :)

Nagyon örülök neki és teljesen nyugodtan eszik :)

Köszi a segítséget mindenkinek :)

2012. jún. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!