Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam...

Melyik fajtát válasszam őrző-védőre? Lent.

Figyelt kérdés

Rendszeresen járnék vele Ö-V. tréningekre. Nagy kert van, de be is jöhetne a lakásba. Gyerek nincs, más állat se. Szeretnék vele sétálni járni, elkísérne ide-oda, elsősorban testőr lenne. Lehetőleg alkalmazkodjon a belvárosba is, ha netán arra mennénk. Szeressen autózni, kirándulni stb.

Gondoltam juhász/pásztor kutyákra: NJ, Beauceron, Holland juhász, Belga juhász, kuvasz, KÁJ.

Továbbá molosszer típusokra: Bullmasztiff, Tosa, Cane Corso, Kanári szigeteki, Brazil masztiff.

Vagy esetleg még: Dobermann, Rottweiler, Moszkvai őrkutya.

A felsoroltakon gondolkozom elsősorban, de más fajtákat is szívesen meghallgatok.


2012. jún. 12. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egy juhászkutyát ajánlanék. Könnyebb dolgod lenne velük, testőrnek is kiválóak! Nem utolsósorban könnyen alkalmazkodnak!
2012. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én cane corsot választanám olyan gyönyörű ,értelmes kolosszum:))
2012. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Bullmasztiffom van, én őt ajánlom :)

Amiket felsoroltál, minden csak szoktatás kérdése. Az enyém mostanra imád autózni, mi eleve a belvárosban lakunk, így a séták is ott történnek. Mozgásigénye egyébként nem túl nagy és mindene a családja, szeret a közelünkben lenni.

Járok vele kutyasuliba és ÖV-re is, nagyon ügyes, meg is dicsérték, hogy gyönyörűen haladunk vele (egyébként 1-én lesz 1 éves), később hobbi szinten agilityre is szeretnék vele járni, mert imádja az akadálypályát, nagyon boldogan ugrál végig rajta :)

2012. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha ÖV-re akarsz járni, akkor én semmiképp sem javasolnék juhászkutyát. Erre a feladatra a kalsszikus munkakutyák alkalmasabbak.
2012. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Német JUHÁSZKUTYA!!!

Utolsó! Szerinted miért olyan sok német JUHÁSZKUTYA van Rendőrségen??? Mert nem alkalmasak rá? Ja biztos!

2012. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG MUNKAVONALASAT!
2012. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jó, marhaságot írtam, tényleg! Köszönöm, hogy szóltál! Pásztorkutyára gondoltam. KÁJ és társai.
2012. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Német juhász! Amiket írtál minden célra megfelel nem véletlen rendőr kutya is!
2012. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, abból amit nem ajánlok erre a célra és életvitelre:

- kuvasz, KÁJ, semmilyen más pásztorkutya

- moszvaki őrkutya (hasonló okok miatt, hiszen félig ő is pásztorkutya vérből való)

- tosa inu, cane corso, kanári szigeteki, brazil masztiff (ezek általában más kutyákkal agresszívak, amúgy is makacs kutyák, nem belvárosba valóak).


A többit ajánlom, tehát az NJ, a többi juhászkutya, a bullmaci, a dobi, a roti simán jó bárhova.

2012. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. jún. 12. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!