Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség e dolog között?

Mi a különbség e dolog között?

Figyelt kérdés
Yorkit szeretnék venni.Mi a különbség az állfülű és a nem álló fulű között?

2012. jún. 12. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden Yorkinek áll a füle előtt vagy utóbb. Van, hogy ne áll fel a füle de az különböző okok miatt lehet: lehúzza szőr, nem elég erős a porc a fülében, nem kapott elég kalciumot stb... de ezek odafigyeléssel mind kiküszöbölhetők. Megfelelő odafigyeléssel és ha valóban fajtatiszta Yorkit veszel akkor annak áll a füle!

Szóval semmi külöbség nincsen az álló ill. nem álló fülő egyedek között!

2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%
Az első válaszolónak igazat adva itt egy link ami segíthet (inkább a vége) : [link] minden yorkinak áll a füle de ha nem ez segítség nekik csak szerintem egy kicsit brutális...
2012. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Night of The Wolves válasza:
Ha nem áll fel a füle, az fajtahiba, de a kutyának semmilyen hátránya nem származik belőle. Előfordulhat, hogy 2-3 hónapos koráig nem áll fel a füle, de később igen. Az álló fülűnek se mindig áll (pl:állatorvosnál,stb). Gondolom, nem versenyeztetni szeretnéd, úgyhogy nem gáz, ha nem áll fel a füle (de van ragasztós megoldás is, pl:ragtapasz, amivel kölyökkorában felállíthatod, és elvileg idővel állva kell maradnia tőle. A legfontosabb, hogy mindig tiszta legyen belül a fül, mert hajlamos a hallójárat gyulladásra! Egy kis segítség ragasztáshoz: [link]
2012. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves ma 19:09


Mi a brutális???????

2012. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs különbség. Egy megbízható, alapos tenyésztő erre is odafigyel, hogy a kölyköket álló füllel adja át a leendő gazdinak. Azt pontosan nem tudom, hogy a standard előírja e, de tény, hogy egy yorki álló füllel az "igazi"

Nézd meg a két képet, ez cuki:

[link]

Ez meg olyan elegáns, amilyennek egy angliából származó kutyának lenni kell:)

[link]


Én anno szaporítótól vettem kutyát, és bár jó körülmények között volt, erre nem figyeltek. Engem meg nem különösebben foglalkoztatott, hogy lógó fülű. Aztán megismertem egy kutyakozmetikus csajt, és ő kérdezte, hogy miért nincs lenyírva a szőr a füléről. Néztem rá okos fejjel, hogy az minek... Véletlenül épp volt a kocsijában egy nyírógép, ott helyben le is tolta nullára a szőrt, és felragasztotta neki:) 1 hétig ragasztottam, azóta gyönyörűen áll.

Igaz elég későn lett felállítva a füle, szóval a porcok nem olyan szilárdak, mintha 1-2 hónapos korában ragasztották volna. Kicsit fityeg, ha már 3-4 hete nem volt lenyírva a szőr.


Szóval nincs különbség, ez egy olyan dolog, hogy erre is oda kell figyelni. És ha javasolhatok valamit, törzskönyves kutyát vegyél, tenyésztőtől ;)

2012. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

kedves "mi brutális".

te örülnél neki ha oda mennék és beragasztanám a füled??

2012. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Áruld már el légyszives, hogy mi gondja, és problémája származik abból a kiskutyának ha ragasztják a fülét.

Max. előnye lehet csak. Álljon a füle, mert amugy is rendszeresen el kell távolitani a szőrt a fül belsejéből, és ha még ez a fül le is konyul, elzárja a hallójáratot, sokkal nagyon esélye van a kiskutyának a fülgyulladásra. gondolkozz mielőtt vagdalózol.

2012. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fület jól kell ragasztani, úgy, hogy szellőzzön, és ne húzza a szőrét.

Az enyémnek 4 hónapos kora körül ragasztottam, soha, egy pillanatig nem zavarta, és nem akarta leszedni.


Omnisilk-et kell venni, és azzal meg lehet csinálni, nem fog olyan erősen ráragadni, hogy fájjon leszedéskor.

2012. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de gy kis sebbenzinnel gyönyörűen le lehet szedni.
2012. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi akár áll a füle akár nem attól még yorki. Van akinek nem számít,hogy álljon a füle így hagyja,hogy lógjon és nem köti fel,mert neki úgy tetszik. Van,hogy azért nem áll,mert nem megfelelő a táp amit kap vagy egyszerűen lehúzza a szőr a fülét ilyenkor el kell róla távolítani. Amúgy fog váltáskor is lekonyulhat. Az én tenyésztőm azt mondta,ha megfelelő tápot kap akkor magától fog a füle állni és ők csak akkor ragasztják,ha fogváltás van vagy valamiért lekonyul,de akkor is csak azért,hogy ne törjön meg a porc. Gondolom,ha megtörik onnantól kezdve mindig lógo füle marad.
2012. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!