Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kérdezek "Do you have"-v...

Mikor kérdezek "Do you have"-vel és "Have you got"-tal? Még egy dolog érdekel, hogy számít-e, hogy "That's awesome" vagy "It's awesome"? (Awesome helyett lehet éppen más is, a that's és az it's között mi a különbség? )

Figyelt kérdés
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
2011. júl. 6. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem voltam biztos benne utána néztem egy angol nyelvű fórumon, ahol segítenek a nyelvtanulóknak. Ez az www.usingenglish.com itt bármikor felteheted a kérdéseidet, korrekt válaszokat fogsz kapni angol tanároktól, vagy csak szimplán anyanyelvüektől, ha elakadsz a nyelvtanulásban.


Na de ahogy olvasgattam az derült ki, hogy igazából bármelyiket használhatod. A do you have got-ot is és a have you got-ot is.

A különbség csak annyi, hogy egyes nyelvterületen egyiket jobban kedvelik, mint a másikat. De igazából még ők sem értettek egyet ebben, valaki azt állítja, hogy a fiatalok a do you have-et használják, míg az idősebbek a have yot got -ot. Míg más azt, hogy A U.S-ban a do you have-t. U.K-ban a have you got-ot részesítik előnyben. Szóval teljesen mindegy melyiket használod, az a lényeg, hogy értsd mind kettőt :)


Az it is awesome= Ő ( I szám. 3.személy - semleges nem )félelmetes

A that is awesome= Az félelmetes


this= ez

that= az

these=ezeke

those= azok

2011. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezek*
2011. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)


Még annyi, hogy az "it"-et csak állatokra/növényekre használhatom vagy van még valami, amire ezt mondják?

2011. júl. 6. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Benne is van a nevében, hogy semleges. Használjuk egyéb főneveknél, ünnepeknél, elvont fogalmaknál.

például

it's a big idea

it's Chrismas

it's a perfect day stb.


Biztos hallottad már ezt a számot


http://www.youtube.com/watch?v=22kPiPILteQ

it's a new day, it's a new dawn it's a new life...

2011. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, időközben rájöttem én is. :)

Köszönöm!

2011. júl. 6. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2011. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"that is awesome"


Awesome jelentése most már inkább "király".

Köznyelvben szinte csak ebben a jelentésében fogod hallani.

2011. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy interjúban a rajongói levelek olvasása közben mondogatták ezt, ott elég furán jött volna le a "fura" jelzővel. Ekkor rájöttem, hogy örömében inkább illene oda abban az értelemben, hogy király, csodálatos és társai. :)

Na meg filmekben is hallottam már hasonlóan vidámabb szituációban.

2011. júl. 6. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!