Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámat...

Hogyan tudom a kutyámat megtanítani pacsit adni?

Figyelt kérdés
Valaki leírná a menetét?
2012. jún. 12. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
szerintem hülyeség,mert utána amikor odamegy hozzád, akkor próbálja a lábát adni, szétszakítja a harisnyádat, végigkaristolja a körmével a lábad...nem okos dolog
2012. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

1:tedd ki a kezed



2:tedd bele a mancsát a te mancsodba



3:adj neki jutalom falatot



4: ezt ismételd meg mondjuk 10x



5: ezt csináld meg vele másnap is



az enyém már tudta is puli lány :)

2012. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
első: szerintem nem hülyeség,ha rendesen megtanítottad,mert enyém csak akkor ad pacsit ha kérem és akkor se a fellegekbe kalimpál hanem a kezembe adja :)
2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam, hogy megmutattam neki a jutalomfalatot, letettem a lába elé az összezárt markomban és hagytam hogy piszkálja. Eleinte nyalta, utána elkezdte a lábával macerálni, és akkor mondtam neki h pacsi és megkaptam a jutifalit. Ezt egy párszor megcsináltuk, utána meg egyik kezem elé tartottam a falatot csak megmutattam neki, mondtam hogy pacsi, és már rakta is a mancsát a kezembe.:) Nem nehéz, bizti hamar megtanulja.
2012. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Játékot vagy jutalom falatot vegyél a kezedbe, ültesd le magaddal szemben a kutyát és ingereld játékosan, hogy használja a mancsát. Ha sikerült elérned, hogy pacsit adjon, játssz vele vagy add oda neki a jutifalatot. Mivel így ő végzi el a mozdulatot és nem te, mint ahogyan a második válaszoló módszerével csinálnád, a kutyád hamarabb rájön, hogy mit vársz el tőle, hisz használja is így az agyát, nem csak "belekényszerítik" a mozdulatba, így elég lesz párszor megcsinálnod ezt, már tudni fogja a trükköt. Másik jó megoldás, ha klikkeres vagy, hogy egy darab cetlire, egy kupakra vagy bármi kicsi tárgyra ráformálod, hogy tegye rá a mancsát, ezt a tárgyat a kezedbe rakod és akkor klikkelsz, mikor így pacsit ad neked. Ezt a módszert lehet akkor is használni, mikor azt tanítod, hogy a lábadra adjon pacsit, a falra, lépcsőre, bármire rakja fel a lábát, lekapcsolja a villanyt, stb.
2012. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, sok kutyánál láttam,hogy fordítva is használja, ha ő kér valamit akkor odamegy a gazdihoz és összekaristolja a lábát. Ez különösen egy 60 kilós kutya esetében nem a legkellemesebb. Az enyémek tudnak mindent, de pacsit adni nem.
2012. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy 60 kilós kutyának is meg lehet tiltani, hogy lemancsoljon mindent. Tényleg szeretik a kutyák kommunikációra használni a pacsit, de alapvetően az a normális, ha ahogy az ember megtanít dolgokat a kutyának, úgy meg is tudja tiltani azokat, illetve formálni, mikor és hogyan csinálhatják. Szépen néznénk ki, hogy az őrző-védő kutyák is csak úgy hobbiból nekirontanának embereknek. Az, hogy tud valamit a kutya, nem jelenti, hogy bármikor szabad is neki.

A mi kutyáink is tudnak pacsit adni, szoktak is, de nem olyan bunkó módon, mint ahogy leírjátok. Az enyém például nem szereti az embereket, leginkább távol marad tőlük, de ha mégis szimpatikus neki valaki, azt onnan tudom, hogy leül elé és ad neki pacsit, de nem ám úgy, hogy kupán vágja a mancsával, hanem nyújtogatja, és megvárja, amíg az illető odateszi a kezét. Lehet ezt civilizált módon is csinálni, csak meg kell rá tanítani a kutyát.

2012. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Én így tanítottam, 2 nap alatt tudta a 3 hónapos kölyök:


Azt mondod, 'pacsi', vagy amit akarsz, és a kezedbe veszed az egyik lábát. Aztán dícsérd meg. (Nem kell feltétlenül jutalomfalat. Az én kutyám kifejezetten élvezi, ha pacsit adhat. Olyan, amikor egy másik kutyával akarna játszani és pofozgatja...) Én ezt csak egyszer csináltam. Aztán megint modtam, hogy 'pacsi', és megütögette a lábát. Még nem adott pacsit, ezért megint felemeltem a lábát és megdicsértem. Megint 'pacsi', megütögetem a lábát. Összeráncolt homlokkal gondolkodott és végül odaadta a lábát. Úgy megdicsértem, hogy rögtön csóválni kezdte a farkát. Aztán még párszor megcsináltuk, néha meg kellett ütögetnem a lábát, de volt, hogy elég volt a vezényszó.

Boxer, nagyon gyorsan tanul. :)

2012. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!