Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erőltessem a sétát vagy mit...

Erőltessem a sétát vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már egy hónapja kb minden este elvittem a csau csau kutyámat sétálni. Nem is volt semmi gond soha, azonban a múlt héten megtámadott minket két kutya. Szerencsére nem lett semmi komoly baja, csak nagyon megijedt. Azóta is voltunk sétálni mindennap, de tegnap meg tegnapelőtt egyszerűen nem indult el ahogy kiléptünk a kapun. Kb 15 percig próbálkoztam, határozott voltam meg minden, mégsem lehetett sétára bírni.

A csau csau kutya az irodalom szerint nagyon makacs fajta és "ha ő balra akar menni, akkor általában balra is megyünk, vagy kiképzők vagyunk..." De eddig nem volt gond.

Lehet, hogy a támadás miatt nem akar sétálni vagy a meleg miatt? 5 hónapos. Lehet, hogy most jönnek ki rajta a fajta jellemzői? Hagyjam most egy pár napig vagy próbálkozzak?


2009. júl. 4. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Probálkozz,mert ha hagyod hogy ő gyözzön akkor mindig az lesz amit ő akar.Amugy ha vannak kutyások a környéketeken akkor kérd meg hogy had játsszon a kutyád a kutyákkal hogy ne legyen rossz élménye a fajtársaival szemben.Ha nem akarja elhagyni a területét akkor emeld fel és vidd ki(végső eset).A csau-csau nem igényli a kutyatársaságot de meg kell ismernie a kutyákat hogy szokja.De az is lehet hogy most a meleg miatt nincs annyira kedve menni sétálni(ilyenkor ha lehet inkább reggel vagy késő délután amikor nincs nagy melegRemélem segitettem.Irj privit ha kell még segitség.
2009. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Bíztasd őt jutalom falattal!eleinte 5 méterenként kínálj neki kaját majd 10 majd 20 végül nem is kell...

ha ez nem jön be vedd fel és sétálj úgy hogy lássa nem kell félni...

2009. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Énis jártam már így. Két kutyusunkat sétáltattam(3 és 4hónaposak voltak akkor). Egyszer egy nyitott kapun keresztül kijött egy magyar vizsla, és ráugrott az egyikre. Alig tudtam megmenteni. Ezután rettenetesen félt mind a kettő. A kapuig csak ölben tudtam kivinni Őket. Aztán a kapunál letettem őket, és legugoltam eléjük, onnan hívtam. Meg jutifalit is kaptak. Pár napig keserves volt elindulni, de aztán az idősebb elindult, a kisebb meg ment utána. Egyfolytában dicsértem őket, és így sikerült elérni,hogy mára nem félnek. Sőt, ha megtámadják őket, visszatámadnak. Vidd kutyák közé(barátságos,általad ismertek közé). Próbáld ki te is.


Aztán mikor már kicsit idősebbek voltak, póráz nélkül sétáltunk(lábnál jött mind a kettő), kiszaladt a hátam mögött egy puli. Én ezt nem láttam, csak hogy a fiatalabb kutyusom rohan elfelé hangosan sírva. Szaladt egy kört, a puli utána, aztán hívtam és visszajött hozzám, mellém bújt, és úgy tudtam elzavarni a pulit. Ez szerencsére annyira nem ijesztette meg. De ha idegen kutyával találkoztunk, mindig bújtak hozzám, mert tudták,hogy csak úgy tudom őket megvédeni...



Ne hagyd abba a próbálkozást, mert ha most időt hagysz, rögzül a félelme, és nem fogja tudni legyőzni. Próbálkozz nyugodtan.


Az én kutyáim hálistennek sikeresen túlvannak ezen, a lelki sebek is begyógyultak. És ebben sokat segített, hogy kutyák közé mentek, így nem félnek más kutyáktól...



Remélem segítettem.

2009. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötleteket kaptál, a jutalomfalat, másik kutya bevonása, a dícséret, szuper!

Tényleg ne hagyd ennyiben, de semmiképp ne erőltesd. A meleg valóban visszafoghatja a sétakedvet, menjetek kora reggel, ha meg tudod oldani.

2009. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat :)

Remélem újra ugyanolyan bátran fog sétálni mint eddig :)

Rajtam nem fog múlni

2009. júl. 5. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!