Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat (beagle) 2 oltással...

Kutyámat (beagle) 2 oltással (parvovírus, kombinált) rendelkezik, mikor vihetem sétáltatni leghamarabb (nehogy megbetegedjen)?

Figyelt kérdés
Már elég nehezen viseli a lakást :(
2009. júl. 4. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Beagle egy fajtatiszta kutyus. Én nagyon ajánlom, hogy oltasd be még kennelköhögés ellen. Ezt az egész soros oltást egy fajtatiszta kutyánál végig kell csinálni. A doki nem mondta?
2009. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is beagle kutyusom van. :D

a kutyákat (legyen az keverék vagy fajtatiszta) 3 hónapos koruk után lehet kivinni,mert akkorra kapják meg az összes oltást (ez ha jól emlékszem 3-4,vagy 5 oltás)

2009. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is biglim van :)

szerintem már nyugodtan leviheted sétálni,ha a kombinált után még vártatok pár napot h immunizálódjon.

Sokan oltás nélkül már ki viszik a kutyák, nem szokott bajuk lenni, persze ez attól is függ,hogy milyen környék, milyen terület. Természetesen rendesen oltva kell lenniük.

6 hetesen parvo ellen, 8 hetesen kombinált ellen lett oltva az enyém,és 2 hét múlva már kivittem.

2009. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

szerintem nagyon gondold meg,hogy kiviszed e!A környékünkön 3 bejgli és ezen kívül még 5 kutya halt meg e miatt az elmúlt 2 évben.persze,ez tényleg függ a környéktől.De ha vannak kóbor kutyák,akkor semmiképp se vidd le.Ha van ismerősöd,akinek kertes háza van,oda vidd el szaladgálni.Szerintem pár hetet tudsz várni a kutyus érdekében.És hidd el,az állatorvos is ezt mondja ha megkérdezed.(persze ha normális állatorvos,mert már hallottam olyanokról,hogy csak na.)

2009. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat!Szerintem inkább még várok vele,nehogy gond legyen Joey-val
2009. júl. 4. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 6.-7.hetes korukban már olyan helyre viszem őket ami kifejezetten veszélyes,az állatorvosi rendelő parkolója,udvara,váróterme elvileg "veszélyes hely"hisz napjában nagyon sok kutya megfordul,melyik milyen betegséggel,tehát ilyen helyen aztán már könnyen össze lehetne szedni valamit.

Azaz ettől az utca sem veszélyesebb!Ha olyan helyről vásároltál kölyköt ahol a felnőtt kutyák rendszeresen oltva vannak és itt nem a "veszettség elleni" oltásra gondolok mert az az ember érdekében kötelező,hanem a kombinált oltásra,mert az anyatejből/föcstej/veszik fel a kölykök az ellenanyagot ami védettséget ad nekik az elkövetkező 5 de akár 8 hétig is,ez attól függ milyen az anyakutya védettségi szintje,de egy almon belül is változó lehet a kölykök egyéni védettsége.Tehát nem törvényszerű 6.hetesen az első oltás,sőt a túl korai vakcinázás nem fejti ki a kellő hatást.


Ne zárd burokba a kutyát,neki most kell szocializálódni és nem a négy fal között,ha már két oltása is van akkor a kombinált oltás beadása után 1 héttel már nyugodtan kiviheted.Arra figyelj,hogy ennyi idősen olyan kutyával érintkezzen/találkozzon ami épp oly barátságos mint a beagle nehogy negatív élményben legyen része,mert az szinte kitörölhetetlen nyomot hagy benne pl egy agresszív kutyával való találkozás,valamint ne engedd hogy más kutya ürülékét szaglássza/megegye és ez esetleges bokor alá eldobott szendvics vagy hasonlók legyen az első "vadász zsákmánya"

Ha kérdésed van nyugodtan privátban is kérdezhetsz,beagles vagyok én is többszörösen...


I the devil

2009. júl. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!