Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves német juhász kutyánk...

3 éves német juhász kutyánk kölyökkora óta minden játékot szétrág, amit nem tud szétrágni, azt pedig elássa. Az udvarban nagyobb kövekkel játszik, hurcolja őket, de tudom hogy ez nem tesz jót a fogainak. Hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
próbáltam mindenféle játékot: labdát, botot, gumi játékot, marhabőr csontot, rongyokból készített játékokat, semmi sem vált be...:(

2012. jún. 17. 13:37
 1/9 anonim válasza:

Távolítsd el a köveket, ha ez megoldható. Vagy hagyj direkt előtte néhányat és kend be erős paprikával. A kutyának baja nem lesz tőle ha megeszi sem, csak leszokik róla.

Vagy foglalkozz vele még többet, mint eddig. Játsz vele te. Ha látja, hogy labdázol egyedül, oda fog menni hozzád, vagy ha futsz az udvarotokban, ő is futni fog. Tapsolj neki, mikor fut, spanold fel kicsit. Így neki is kedve lesz hozzá.

én így szoktam velük. :) a paprikás dolog is beválik, nálunk kerítést rágtam, de azóta nem csinálják.

2012. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dogcat ***** válasza:
nehéz kérdés. Sokan ajánlják, hogy fújja, vagy kenje be ilyen és hasonló esetekben a gazdi olyan, nem mérgező anyagokkal, pl.: egy nem szeretett gyümölcs vagy zöldség levével, amit a kutya ki nem álhat (lehet, hogy boltokban már lehet valami speciálisat is kapni, nem tudom) a tárgyat, amit a kutya nemkívánatosan szétrág, elás, elhurcol. Ilyenkor elmegy az eb kedve a dologtól. Lehet, hogy érdemes kipróbálni. Vagy pedig rá kell szólni, el kell venni tőle a tárgyat, és ha elengedi, meg kell jutalmazni. A játékok helyes használatára pedig kutyasuliban lehet a leginkább megtanítani, ahol több kutya között talán még hatásosabb a dolog. Otthon is lehet vele próbálkozni, mindenféleképpen a jutalmazós módszerrel, de ha mégis a kutyasulira esik a választás, ajánlom a tükör-módszeres tanítást (pl.: Népszigeti Kutyaiskola). a kutyaiskolában sok másra is meg lehet tanítani az ebet, ami hasznos, és jó időtöltés.
2012. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az udvaron kívül milyen közös programjaitok vannak akár naponta?
2012. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: hetente legalább 4szer sétálunk, ha jó az idő akkor a Duna partra megyek vele, kutyasuliba nem járunk, de néhány alkalommal voltunk kutyatalálkozón, és szépségversenyen is részt vettem vele.
2012. jún. 17. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:

valószínűleg egy túlfűtött idegrendszerű kutyád van. Sajnos, az ilyen kutyáknak napi szinten szükségük lenne egy nagy sétára, és mellette otthon néhány feladatot elvégeznie.Még e mellett sem biztos, hogy egy elfekvő, nyugis kutya lenne. Amikor választottad,már biztosan mutatta, hogy eleven egy kutya lesz. Az ilyen kutyáknak a folyamatos együtt élésre van szüksége az emberrel. Csak az udvar kevés.

Szoktál-e vele labdázni pl két labdával?

2012. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Minden nap foglalkozom vele, de 2 labdával egyszerre még nem próbáltam.Sétálni mindig az erdőbe megyünk és olyankor el is engedem a pórázról. Ha futni megyek esténként el szoktam vinni magammal, egy párszor biciklivel is futtattam, de arra azt mondták hogy nem tesz jót a lábának ha betonos vagy kavicsos úton sokat futkozik. Ez amúgy igaz?
2012. jún. 17. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 4éves Goldenem volt és folyton téglákkal a szájában csatangolt az udvaron. Mikor elhoztuk 1,5éves volt és mondták hogy megszállottan "kövezik". A téglájával aludt mindenhova vitte magával és úgy csinálta hogy a két melső lábával húzta hátrafelé miközben ugatta.:) Elég viccesen mutatott. Elvettük tőle a téglát akkor vonyított még vissza nem kapta. Az tényleg jó lehet hogy ha paprikával bekened a követ vagy szerintem a lemozgatod akkor nem is lesz ereje kövezni. Vagy még esetleg ha észre veszed letilthatod róla.
2012. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A beton valóban árt. A legjobb földút lenne futtatásra.

A két labdával igen jól le lehet fárasztani egy időre a kutyát. Ahhoz az kell, hogy visszahozza a labdát és várja, hogy dobd a következőt. Ezt folyamatosan csinálva, futással igen jól kifárasztja a kutyát egy időre.

A köveket valóban el kellene tüntetned. Totál tönkre vágja a kutya fogait sajnos.

2012. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
közönöm szépen mindenkine a segítséget, ki fogom próbálni. Igen, Ivus itt is ugyanez a helyzet :D "babázik" a kövekkel
2012. jún. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!