Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes lehet a kutyám?

Veszélyes lehet a kutyám?

Figyelt kérdés

Bővebben: Áprilisban fogadtunk örökbe menhelyről két kuttyot. Az egyik egy tünemény, de a másiknak vannak furcsa dolgai. Volt már sok kutyám az idők alatt, és egytől egyig mindegyikben megbíztam, tűzbe tettem volna a kezem értük, hogy sosem harapnának meg senkit, vagy sosem tennének váratlan dolgokat, szóval a "jó kutyákból" van tapasztalatom. Ez a mostani viszont elég furán viselkedik néha. Első alkalommal etetésnél folyton morgott és egy nap nekem ugrott, meg is csípett egy szempillantás alatt három helyen. Akkor apósom eléggé elverte, sajnáltam is szegényt, de ez akkor biztos kellett. Akkor meg is volt sértődve egy napig, és még a társára is haragudott, mert azzal többet foglalkoztunk, amúgy alapból jól kijönnek. Elbújt másnap egy bokor alá és amikor megtaláltam és hívtam, neki ugrott a másik kutyának. Erről nagyjából leszokott, mert mostanra már tudja, hogy itt nem kell harcolni az élelemért, meg azt csinálom, hogy amikor elé teszem az ételt, meg simogatom párszor a hátát. De egyik nap is kivett egy falatot a tányérból, nem ette meg egyből, mert valamiért nem tetszett neki, de azért mégis csak úgy volt vele, hogy az övé és leült vele ide az ajtóm elé. Folyton morgott, ha arra mentem, már ki sem mertem lépni. Meg sokszor csinál olyant, hogy csak úgy áll és mereven néz, sokszor sunyin néz, mint a róka a mesékben. De alapból meg legtöbbször érezni, hogy igényli a szeretetet, nagyon kedvez a másiknak, aki fiatalabb nála, néha inkább odébb oson, ha a kisebbiket simogatom. Keverék kutya, de szerintem van benne valami szánhúzó fajta. Loncsos, drót szőrű, de a szeme olyan "kontúros" és szúrós tekintetű.

Ezek alapján szerintetek lehet vele baj a későbbiekben? Ha gyerek jön, kell tartani tőle? Azt még meg kell említenem, hogy sokan járnak hozzám, mert itthon dolgozom és az ügyfeleimnek egytől egyig örül, meg ugrál.


2012. jún. 19. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogad el téged falkavezérnek, ezért próbálkozik. Eddig szerencséd volt, nem került hozzád domináns kutya, őket "elég" szeretni. Egy domináns kutyánál viszont a puszta szeretet nagyon veszélyes lehet. Felhatalmazza őt arra, hogy helyetted döntsön és irányítson, ahogy neki tetszik. Érdemes lenne elvinni kutyasuliba. Ha erre nincs lehetőség, akkor Jan Fennel: Kutyapszichológia könyve szerint el kéne kezdeni átalakítani a viszonyotokat.
2012. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezek alapján szerintem a dominancia a probléma. Ez igazából egy kicsit furcsa helyzet, mert lehet hogy a félelem miatt védi be a kaját, sajnos még nem volt alkalmam sérült kutyákkal dolgozni, ezért beszélned kéne egy kutyakiképzővel, mert amit most tanácsolni fogok, az nem biztos hogy ennél a kutyánál célravezető, mert én nem voltam ott, nem tudom pontosan hogyan reagált. De azért leírom a véleményem, hátha hasznos lesz. Megvédi az ételét, mert úgy gondolja hogy az övé. Az étel a tied, te csak megkínálod vele. Ha rád morog evés közben, vagy bármikor, durván le kéne dominálnod. Grabancnál fogva lenyomni a földhöz, és csak akkor elengedni, mikor megadta magát. Tudom hogy nehéz, főleg ha félsz tőle, de ha miután megtámadott és nem te raktad rendbe, végül is az is jó valamilyen szinten, mert tudja hogy ez a viselkedésforma nem jó, és nem szabad csinálni, de ettől még nem biztos hogy téged el fog ismerni falkavezérnek. Ha van lehetőségetek, akkor jó lenne elvinni egy kutyasuliba, ott biztosat tudnának mondani.
2012. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Elkezdtünk járni kutyasuliba. Ott minden feladatot megcsinál, ilyen szempontból nagyon ügyes. Bár hozzá teszem, a férjem vezeti őt, én pedig a kisebbiket. Lehet cserélnünk kéne...

Viszont itthon a férjemnek sem mindig fogad szót, pedig ő határozottabb. Sőt! itthon ha hívom, hozzám jobban ide jön, szóval lehet tényleg jó volna az a könyv.

2012. jún. 19. 13:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként én is úgy érzem, hogy félelemről van szó a részéről. Nem igazán tudja, hogy mit kell csinálni és még mindig nem tudja, hogy kell -e itt tartani valamitől, vagy valakitől. Bízom benne, hogy ez nevelhető és nem pedig az alap természetében van benne.
2012. jún. 19. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem türelem és következetes nevelés kérdése. Az én tapasztalatom szerint a mentett kutyáknál, ahol félelmi agresszió a probléma, idővel oldódnak ezek a viselkedési formák. Mindvégig következetesem és határozottan kell velük szemben fellépni. Nálam 4 hónap után tartottunk ott, hogy bízott bennem annyira, hogy lenyomhattam a földre anélkül, hogy a megszerzett bizalmát elvesztettem volna. Szóval kitartás, napról napra haladni fogtok!
2012. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuliban a feladatok végrehajtása századrangú, nálatok nem ez kellene legyen a legfontosabb! Olyan kutyasuliba iratkozz be, ahol megtanítanak téged a ösztönkezelési technikákra, dominancia gyakorlatokra és a kutyák kommunikáziós jelzéseinek az értlemezésére, de legfőképp arra, hogy te magad is a kutya számára értelmezhető jelzéseket tudj adni. Az ül meg fekszik önmagában semmit sem ér egy ilyen kutyánál. És igen, lehetnek problémák ha jön a gyerek, de még előtte is lehetnek problémák akár veletek szemben akár idegenekkel szemben is. Én viszont nem javaslom, hogy lenyomd a földre, amikor morog rád. Az egy mellérendelt küzdelem, amiből akár még a kutya is kijöhet győztesen és megharaphat téged.
2012. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem félelem, vagy a menhelyi múlt miatt kialakult dolog, a kutya szimplán csak nem fogad el titeket falkavezérnek. Azzal, hogy kivett egy falatot és elkezdte őrizni egyértelműen a tudtodra adta, hogy itt ő a főnök. Én értem, hogy sajnáljátok a múltja miatt, de most már épp itt az ideje annak, hogy keményebben fogjátok és elkezdjétek nevelni, ahelyett, hogy mindent ráhagytok, csak azért mert "jaj szegény menhelyi kutya". Neki is jobbat tesztek ezzel, ha tudja, hogy nem neki kell védelmeznie és irányítani a falkát, hanem ezt megteszitek helyette. Kezdjetek el könyveket, honlapokat olvasni a témában és keressetek egy olyan kutyasulit, ahol nem trükköket tanítanak a kutyának, hanem a gazdit megtanítják helyesen kezelni.
2012. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!