Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 7 éves. Nem tudta...

A kutyám 7 éves. Nem tudta megfelelően üríteni a bűzmirigyét (előjele nem volt:nem "szánkózott"), sipolya lett. Az állatorvos hétfőn és csütörtökön adott neki antibiotikumot, nem javasol műtétet, mert veszélyes. Műttessem vagy ne?

Figyelt kérdés
Az antibiotikumnak nem az a lényege, hogy minden nap kell adni meghatározott ideig, mert csak akkor hat? Embereknél így van, állatoknál más?Ha nem műttetem, mivel kezeljem?
2009. aug. 11. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha maga az orvos nem ajánlja a műtétet akkor nyilván nem. Mi sem vagyunk jobbak mint a dokik.
2009. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószinüleg Penicillin injekciót adott a kutyádnak, aminek úgy 3napos hatása van. Nem tudom,h ezen kívül más kezelést alkalmazott-e? Adott-e otthoni szedésre antibiotikumot, mert az ilyen nem 1hét alatt gyógyul. Kitisztította-e a bűzmirigyét még utána?

Ha ez meggyógyul, akkor szerintem nem kell műteni. Ezek után figyelni kell rá, h ne teljen meg a bűzmirigy. Ha még egyszer megesik a dolog, akkor viszont érdemes lesz majd műttetni.

2009. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Otthonra nem adott semmilyen gyógyszert, első alkalommal 2 injekciót adott. Kenőccsel kenegessem?
2009. aug. 11. 20:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj! A bűzmirigyét kitisztította!
2009. aug. 11. 20:29
 5/5 A kérdező kommentje:
20:13-asnak: Úgy gondoltam, talán járt(ak) már más(ok) hasonló helyzetben, S szívesen megosztja(ák) a tapasztalatait(kat). Az orvosok sem egyformák! Köszi
2009. aug. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!