Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy javuljon?

Mit csináljak, hogy javuljon?

Figyelt kérdés

Néha megtámad, agresszív, néha nem. Például ma reggel is megyek el előtt oda jön hízelegni, most délután meg ott ül ahol szoktunk menni onnan 10 méterre és morog, ott a kajája is, de nem eszik meg sem közelítem őt, elég ha oda nézek és morog, ha meg 2 mp-től tovább nézem megtámadna, csak rajta van a lánc (ház őrző). Miért ilyen??? Sokszor csak bent ül az óljában vagy fekszik és kínjában morog néha még apámra is pedig tőle nagyon fél. Néha meg oda jön hogy foglalkozzak vele. Már vizet se merek neki adni mivel a kajás tálja mellett van a vizes tálja és meg tannál támadni. Mit tegyek, hogy ezek a morgások, támadások egyre ritkábbak legyenek, majd megszűnjenek? Sokszor ha megyek el (van neki egy kis helysége) és ha ott megyek el akkor rá se nézek de hallom hogy morog. Ez a félelem jele? Vagy alatta vagy a hierarchia listáján? Vagy csak össze van zavarodva? Mitől lehet? Miért ilyen, mit tegyek?


A kutyám 6 éves kan, nincs herélve.


Én F/17.


2012. jún. 19. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kutyaiskola!!!
2012. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád a lánctól tönkrement idegileg. Ez a válasz a kérdésedre. ha mondjuk naponta legalább levennétek sétálni, és játszani vele, valószinűleg egy kicsit javulna a lelke, és nem lenne ilyen. nincs itt semmiféle ranglista, meg hierarchia. egyszerűen oda ki van vágva, aztán hébe-hóba valaki arra jár és lök neki valamit. ha apádtól fél, akkor lehet az még jól nyakon is verte párszor.
2012. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mivel házőrzőnek kellett nevelni, azért verte meg párszor. Amúgy nem volt láncon egészen 5 éve koráig csak váratlanul megharapta nagyimat azóta van láncon. Sétáltatni se lehet, mivel bárkit megharapna az utcán.
2012. jún. 19. 20:40
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ezt hívják állatkínzásnak.

Miért lenne a kutya attóljó házörző ha megverik? Ésmiért lenne az ha láncrakötik?

Soha nem lett nevelve, nem volt szórakozása, nem lett sétáltatva,megbolondult mint a cellába zárt rab. És utána még láncra is kötötték.....

Csodálkozol?

2012. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mivel házőrzőnek kellett nevelni, azért verte meg párszor.

ha apád ilyen jól ért a kutyákhoz, akkor inkább tőle kérdezősködj.

Egy kutyát nem ütünk, ha kell ha nem. hanem kiskortól folyamatosan épitjük, életben tartjuk az ösztöneit, gondoskodunk arról, hogy minél többet megismerjen az őt körülvevő világból. és csak egy kiegyensulyozott, jó idegrendszerű kutya lesz alkalmas arra, hogy megvédje az otthonát, a családját. Ebből a kutyából apád olyan jó házörzőt nevelt, hogy valószinűleg az első betörő elhajtaná. igy meg mit véd, ha láncon van.

2012. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen gondolom világ életében leszartátok,nem foglalkoztatok vele,nem sétáltattátok. NEM ATTÓL LESZ EGY KUTYA HÁZŐRZŐ HOGY VERIK. Igazán sajnálom szegény kutyát.
2012. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kiskorában volt vele foglalkozva csak mivel meghalt az öreg kutyánk, és első udvart építettük hátra került de övé volt az egész kert, csak mindent kikapart, elől is lehetne csak mivel az egész udvar beton és a frissen ültetett fűmagot kikaparná, tönkre tenné, betonra meg nem szarhat. Minden kutyánk hátul volt, semelyikkel se volt baj mindegyikkel volt törődve, nevelve, stb. Meg ne úgy gondoljátok, hogy úgy meg lett verve, hogy nem bírt lábra állni, hanem csak annyira, hogy tudja ki az úr, kit tiszteljen. Az meg miért lenne állatkínzás??? Én most is foglalkoznék vele de ha egyszer nem tudok mert sokszor behülyül. És most is szabadon lenne, csak mivel, az a hely a kertbe visz és a nagyim is ott szokott végig menni, így lett megkötve ne hogy megint megtámadhassa. Amúgy tudom, hogy nem a kutya volt a hibás, de azóta nagyon kiszámíthatatlan. Lehet sőt biztos hogy azért mert láncon van, de ha nem lenne mondom, megint megharapna valaki.
2012. jún. 19. 21:11
 8/14 Hovarju ***** válasza:

A törődés, tanítás és a kutyával való kapcsolat teljes hiánya tette ilyenné.

Szerintem ezen csak akkor tudsz javítani, ha felfogadtok egy oktatót, aki házhoz jár, és tőle ti is megtanultok kutyául.

Nem lesz egyszerű feladat, de ha tényleg változtatni akartok a dolgon, sikerülhet.

Ajánlanám még Jan Fennel könyveit - sokat lehet tanulni belőle.

Egyébként mekkora kutya? (mármint méretre)

2012. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hovarju ***** válasza:
Ja ! És jelen esetben szerintem nem sokat számítana egy esetleges ivartalanítás sem. Előszőr a viszonyotokat kell rendezni.
2012. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

igazából csak én akarok rajta javítani, mivel jó barátok lennénk, csak hát ez gátolja.


Közép méretű, keverék Kuvasz anyja Vizsla apja.

2012. jún. 19. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!