Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megy a hasa a törpe sancimnak!...

Megy a hasa a törpe sancimnak! Talán elkapott valamit?

Figyelt kérdés

Szokott néha menni a hasa a kutyámnak de ez most más! Tegnap is hígat kakilt és ma is. Ami ebben a slusszpoén, hogy hajnali 3körül jött rá a fosás mind a két alkalommal. Most sikerült 2 kakilás után levinnem és még akkor is megállt vagy 3x de ebből igazából max kétszer, ha kijött belőle valami.

Etetése: Egy nap 2x kap enni, reggel 7körül és este 7előtt picivel. (nem kap tejet se tejfölt) Általában tápot adok neki de a kenyér is elő szokott fordulni, DE csak kevéske adag, mert azt ugyebár nem tudja úgy feldolgozni a szervezete.... Annyit vettem észre rajta, hogy nyalogatja magát, mármint a fenekét a kakilások között. Amúgy játékos és vidám egész nap. Nagyjából egy hete van az, hogy picit szokott hányni hébe-hóba. Mármint vagy hányt, vagy a hasa ment. Hányáskor először a kaja jött ki, utána már szerintem a gyomorsav! (de azért ebben nem vagyok biztos)

Azt hallottam, hogy a kutyák hányhatnak vagy mehet a hasuk a nagy melegtől. Ettől lenne vagy valami bélférget kaphatott? Én az utóbbira gyanakszom!

Sajnos még nem tudtam orvoshoz vinni, jó ha a hét végén sikerülni fog eljutni.



2012. jún. 20. 03:09
 1/6 anonim válasza:
A nagy kérdés az hogy mit eszik? A hányás nem terheli meg a kutyákat normál esetben. Mikor volt féreghajtva? De ha a féregtől hány vagy fosik akkor férget is ürítene, de azt nem írtad, hogy az jött-e. Mindenképpen vidd el orvoshoz!!! Mennyi idős a kutyus?
2012. jún. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 teszterka ***** válasza:

nekem is törpe snacim van, 11 hónapos. Sosem ment, egy fajta tápon tartom, semmi mást nem kap, max csülökcsontot.

szerintem elkapott valami vírust.ha egy hete tart, akkor azért már ideje lenne dokihoz vinni, vigyázni kell, hogy ne száradjon ki, itatni, itatni...

arról még sosem hallottam, hogy a melegtől megy a hasuk meg hánynak.

2012. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 S.Money ***** válasza:
Szia! A hasmenés akár normális is lehet, de helyedbe Én is a bélféregre is gyanakodnék, illetve mivel eteted? Nem váltottál kaját? Milyen tápot adsz neki? A kenyér alapvetően nagy hülyeség, minek az neki? ez egy ragadozó! Egy két általános jó tanács: Az a legjobb ha váltogatod a tápokat illetve kevered őket. Az állatorvosi tapasztalat az, hogy egyrészt figyelj oda a tápértékre, illetve nagyon jó tapasztalataink vannak az immunerősítőkkel a fiatal kutyáknál (ezek nem vitaminok, azzal vigyázz, mert a túlvitaminozás szintén veszélyes). Mi az Immunovetet használtuk, amit nem tudsz túladagolni s megfizethető is. A bélflórákat rendberakja ha az a baja. Egy másik dolog még amire figyelj az allergizálás, a csirke szerintem kerülendő, legjobb még mindig a hal (pl. Proplan lazacos), tele van omega 3 ill. omega 6 zsírsavakkal. Az embereknek is sokkal több halat kéne enni, ez igaz a mi legkedvesebb barátunkra a kutyára is. A jutalomfalatokkal sem árt vigyázni, abból is azt válaszd inkább ami kis kalóriatartalmú (pl. Gold naturalis, ez még a szőrének is jót tesz). Jó egészséget kívánok!
2012. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem tart egy hete ez az állapota egyébként. (egy hetet nem várnék, hogy orvoshoz vigyem) Amúgy most azért kapott kenyeret mert elfogyott a táp neki. Egyébként száraz tápot ill. konzervet kap. A féregtelenítés pedig esedékes nála lassan.

2012. jún. 23. 02:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és férget nem ürített... hát akkor tudnám, hogy férges.
2012. jún. 23. 02:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy ha érdekel valakit, 1-2 nap után jobban lett. Kapott féregtelenítőt és hasfogót is adtam neki, nem volt férges. Bizonyára a meleg okozta ezt nála.
2012. júl. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!