Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől köldöksérvesek a kiskutyák?

Mitől köldöksérvesek a kiskutyák?

Figyelt kérdés
Mielőtt leharapnátok a fejem törzskönyves,díjnyertes, tenyészszemlés, szűrt kutyusokról van szó. Az ellésnél én vágom el a köldökzsinórt elszorítva,betadinos sebész ollóval ahogyan kell. És nincs is a kutyusoknak sérve olyan 5 hetes korukig.. Utána jelenik meg...:/ De nem csak egy szukámnál hanem másiknál is. És nem ugyan azzal a kannal van fedeztetve...:/ Mit nem csinálok jól? Elküldtük már vizsgálatra is a szövetet és nem öröklött betegség... Nem jól emelem fel a kicsi kutyákat? Attól lehet?
2012. jún. 20. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

"Elküldtük már vizsgálatra is a szövetet és nem öröklött betegség..."


Ezt nem egészen értem... Mit vizsgáltak a szövetből?? Mert a köldöksérvre nincs genetikai vizsgálat, márpedig, mivel ez ÖRÖKLŐDŐ BETEGSÉG mással nem lehet kimutatni... Ha esetleg a Nagy Génhez küldtél szövetet vizsgálatra, akkor javaslom dobd ki a papírt, amit kaptál, mert finoman szólva sem jól dolgoznak, kamu az eredmény. Ha következetesen előjön a probléma a szuka almainál, ráadásul nem is egynél, akkor minimum hordozó a mindkét szülő. Úgyhogy tedd meg magadnak és mindenkinek a szívességet, és azonnal vedd ki a tenyésztésből mindkét szülőt, és az esetleges utódaikat is.

2012. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"És nem ugyan azzal a kannal van fedeztetve..."


Jajj, ezen átsiklottam. Akkor egyértelműen a szuka a "bűnös".

2012. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de ha genetikai gond lenne akkor már látszódna hamarabb is nem? A 2 szukának meg semmi köze egymáshoz... Még is mindkettőnél van min. 1 sérves.... :/ És mint mondtam az utolsó 1-2 hétbe jön elő és olyan kellemetlen ilyenkor ezt elmondani a vevőnek...:/
2012. jún. 20. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha szuleteskor meg nincs servuk, valoszinuleg a felemelest rontod el. Amikor felemeled oket, ket kezzel tedd. Az egyik kezeddel a ket elso laba mogott, (de ne a hasanal), a masik kezeddel pedig a fenekenel fogd meg, igy nem huzodik meg a pocakjuk.
2012. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont valószínű te nem csinálsz valamit jól. Még fokozottabban figyelni kell arra, hogy hogyan emeled fel őket, illetve én a köldökzsinór levágását is megnézetném egy állatorvossal.
2012. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az is lehet akkor rántja meg a hasfalat amikor jön ki a kiskutya és a méhlepény húzza meg, néha nálam is előszokott fordulni ilyen kiskutya általában azok akik gyorsan jönnek ki és pl útközben elszakad a köldökzsinór
2012. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megkérdezném, miért nem bízod a természetre, vagyis a mamakutyusokra a köldökzsinór lerágását?

Olyankor kell csak beavatkozni a tenyésztőnek, ha a mama nagyon fáradt, és nem csinálja a tisztogatást, vagy éppen, hogy egyáltalán nem törődik a picikkel.

Éppenséggel lehet, hogy te csinálsz valamit rosszul, gondolom, nagyon izgulsz is közben, kezed is remeg, kiskutya is visít a mama után.

Bízd a kutyádra legközelebb, és csak akkor lépj közbe, ha muszáj.

Üdv.

2012. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legtöbbször nem célszerű a szukára bízni a köldökzsinór elrágását, ha valaki szakszerűen le tudja vágni.
2012. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem vágod el véletlenül túl röviden a köldökzsinórt???
2012. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Biztos, hogy nem a koldokzsinor elvagasaval van a baj, mivel irta is, hogy kesobb alakul ki a serv. Tuti, hogy az emelgetessel van problema...
2012. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!