Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a " szerződés" dolog a...

Mi ez a " szerződés" dolog a kiskutyák vásárlásánál?

Figyelt kérdés
A párommal kitaláltuk ,hogy szeretnénk egy kutyát vásárolni. Kis testű kutyára gondoltunk mivel panel házba lakunk fajta szerint a Bichon Havanese kutyusra esett a választásunk. Elhatároztuk, hogy nem fogjuk rá sajnálni a pénzt és egy szuper jó helyről/ tenyésztőtől szeretnénk vásárolni törzskönyves chipes egészséges kiskutyát. 1 hete nézegetjük az interneten a Havanese kenneleket szeretnék a leges legjobb tenyésztőt kiválasztani(Magyarországon belül) Sok oldalt és kérdést halottam ,hogy milyena jó tenyésztő? és olvastam a válaszokba azt ,hogy "A jó tenyésztő csakis szerződéssel adja ki a kiskutyát a kezeiből" Ez a szerződés mit tartalmaz?Miért szükséges ez? Tudnátok nekem erről részletesebben írni. Főleg olyanokat kérdeznék akik esetleg értenek ehhez, vagy rendes tenyésztőtől vettek kutyát? köszönöm előre is

2012. jún. 12. 14:09
 1/8 A kérdező kommentje:

*" Tudnátok nekem erről részletesebben írni." +?

*" Főleg olyanokat kérdeznék akik esetleg értenek ehhez, vagy rendes tenyésztőtől vettek kutyát? " -?

2012. jún. 12. 14:11
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A szerződésben a tenyésztő garanciát vállal a tőle származó kutyára, annak egészségére. Elővételi jogot tart fenn és bizonyos dolgokat kiköt a kutya tartásával kapcsolatban, mint hogy pl. tilos láncon, kis ketrecben tartani, tilos telep őrzésre használni, milyen minőségű eledeleket kaphat, milyen plusz étrend kiegészítőre lesz szüksége. Általában azt is belefoglalják a tenyésztők, hogy gazdával tartani akarják a kapcsolatot, ha a kutya küllemhibás, akkor ivartalanítási kötelezettséggel adják el, ha tenyészthető, akkor csak az beleegyezésükkel, bizonyos kritériumok után lehet bevonni a tenyésztésbe, stb. Nálunk azt is kikötötte a tenyésztő, hogy járnunk kell a kutyával suliba és dolgozni kell vele.
2012. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mit tartalmaz a szerződés egyrészt a konkrét tenyésztőn múlik, másrészt rajtad. Ha valami nem tetszik, megkérheted, hogy hagyjátok ki belőle, vagy újabb pontok bele foglalását is kérheted. Megyegyezés kérdése a dolog.
2012. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés jó esetben megközelíti a menhelyeken szokásos örökbe adási szerződést. Ez azért fontos, mert ha valaki (akár tenyésztő, akár örökbe adó) jó helyre, ellenőrizhetően akarja adni a kutyáját, akkor olyan befogadóra/vevőre vágyik, aki együttműködik vele és számára is a kutya lesz a legfontosabb. A szerződések különbözőek, de a jó helyeken ezek szerepelnek benne:

-a kutya évente megkapja az oltásait, és szabályos időközönként a féreghajtást és parazitamentesítést, szükség esetén az orvosi ellátást

-a chipet x időn belül át kell regisztráltatni

-a kutya nem adható át harmadik személynek, ha probléma adódik, akkor az örökbe adót/eladót kell értesíteni és a kutyának hozzá kell kerülnie

-hobbi célra eladott kutyára ivartalanítási kötelezettség

-a kutya elvesztése esetén értesíteni kell a tenyésztőt

2012. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm szépen. Még annyit (NEM AKAROK KUTYÁT TENYÉSZTENI CSAK KÍVÁNCSI VAGYOK) ha valaki mondjuk tenyésztésre akar egy szuka kutyát venni akkor mi van ha mondjuk van 5 kiskutya és ebből tegyük fel egy nem alkalmas a tenyésztésre 2 kan amelyik kutyust meg lehet tenyészteni azt meg már hamarabb le foglalták? Akkor meg kel várni a következő almot? Aki tenyészteni akar és mindenképpen abból a vérvonalból amit kinézet magának akkor előfordulhat ,hogy majd csak 1-2 év múlva tud ugyan attól a kutyától kiskutyát venni? Ebben az esetben már nagyon hamar le foglalnak egy kiskutyát? Vagy ez ,hogy működik?
2012. jún. 12. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A tenyésztővel beszélni kell, ő dönti el, hogy az első választású kölyök hova kerüljön. Bizony van, hogy akár évekig kell várni egy jó kölyökre. Nálam tervben van a második kutya, de még legalább másfél év lesz, mire újabb alom fog születni az általam kiválasztott párostól. És még az sem garancia, hogy lesz olyan kölyök, amelyikkel tovább lehet majd tenyészteni. Már több, mint egy éve várok, de tudom, hogy megéri :)
2012. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Bizony, néha éveket is kell várni. Nekem is 5 évbe telt, mire meglett a kutyám, de megérte. Ugyan harapós és megbízhatatlan, de ő legszebb. A másikat menhelyről fogadtam örökbe, mert szerettem volna egy jó természetű és tanítható kutyát is :-)
2012. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki tenyésztésre veszi jóval előtte érdeklődik és szól, hogy neki kell. Aki komolyan gondolja az, első vagy második választásút szeretne nem sokadikat.
2012. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!