Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a kutyusom?

Normális a kutyusom?

Figyelt kérdés

Múlt pénteken kaptam egy Labrdor - Golden retriever keveréket. szerintem másfél éves. (habár mellékelek képet is.) [link]

[link]

[link]


amióta idehoztam hozzánk az eredeti gazdától furcsán viselkedik, féltégladaraboat vesz fel, szét szaggat minden plüssöt, és ahogy megfigyeltem egy idő után ahogy azt a tégladarabot nyalogatta elkezdett habzani a nyála. de nem agressziv csak durván játszik. mikor ugat a labdáért nem vicsorít. a többi játékát viszont kisajátította. a labdát is csak klikkerel hozz a vissza és ugy hogy tudja kap érte hamit.

az oltási könyvéről nemtudok semmit aztmondta a volt gazdi h szét tépte ami természetesen nemigaz -.-



#normálisabnormális
2012. jún. 20. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz vele sokat, mozgasd, fáraszd, és tiltsd le azokról a dolgokról, amiket nem kéne csinálnia, emellett szerezz magadnak egy kis tekintélyt a szemében, hogy ne csak a kajáért dolgozzon, hanem azért, mert azt mondtad, hogy dolog van. A játékait ne sajátítsa ki, és ne ugasson a labdáért, hanem várja türelmesen, amíg te eldobod, vagy még jobb, csináljon érte valami feladatot, ül-fekszik, bármit, hogy tudja, hogy az neki nem jár alanyi jogon. Aztán ha már ezt felfogta, akkor persze lehet vele felhőtlenül labdázni, de egyelőre ne engedd, hogy ő irányítson, mert úgy fog maradni. Minél előbb "elkapod", annál jobb.

És vidd el oltatni, jobb későn, mint soha :) Legalább megtudod a korát is pontosabban.

2012. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

nem lehet hogy ideg gyenge ?


így gondolom :


a kölyök aki időközben ivar érett kan lett, felcsinálta az anyukáját és abból született a ti kutyátok ?


vagy valami hasonló beltenyészetre gondolok még így "látatlanban" .


az nem lehetséges hogy a kutyátok olyan "udvarból" származik ahol egy ,vagy több nem golden retriever féle kutyák voltak ? (kicsit harapósabbak, vadabbak )...



az is közre játszat benne.


(kb úgy gondolom mikor a mami fia be állt a seregbe és vandam ként jött ki.)


de különben szép kutyus !



a farkasok után a kutyákat szeretem legjobban!

2012. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen volt, és kiderült hogy az elöző helyén (ahol vettem) ütötték rugdosták verték, szóval kínozták mindennel, és bekerült egy ismeretlen nyugodt helyre, benne voltak még az emlékek, elvittem sokat sétáltatni más kutyákkal (szájkosárral) ismerkedtetni aztán majd szájkosár nélkül és minden oké lett de néha összekap a kan kutyákkal :D foglalkozz vele és ha valami rosszat csinált, akkor ne emelj rá semmiféleképpen kezet, mert lehet hogy ez volt a baja, maximum mondod hogy fujj nemszabad! kiveszed a szájából, és ha nem engedi, akkor fogsz 1 újságpapírt és nagyon puhán, de olyan puhán mintha simogatnál! ráversz a fenekére ilyenkor megszégyenülve érzi magát, ha kaját kér, akkor emeld fel az ujjad és mondd hogy nem! de semmiféleképp ne nézd levegőnek!

és vidd el állatorvoshoz, mert lehet hogy nem kapott sose féreghajtót, veszettség ellenit, de lehet hogy mégis és hogyha van benne chip, akkor szedesd ki, és tegyél bele másikat, így az aki "odaadta" a kutyát, hiába mutogatja a kutyakönyvet, már nem veheti vissza, hisz más chip van benne, ugy lehet kinyomni a bőrből mint 1 pattanást :)

2012. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szorong a kutyád. Valószínű, hogy nem tud mit kezdeni az új környezettel, új emberekkel. És amint írták, nem tudhatod, hogy az előző gazda hogyan is bánt a kutyussal. Ha van lehetőséged, akkor járj el vele kutyasuliba. Még csak 1 hete van nálatok, valószínű még nem fogadott el téged falkavezérnek. Ezen kell dolgoznod. Az oltási könyv meg....egyáltalán megkapta az oltásait? Mert ha nem, akkor pórul fogtok járni. Vidd el állatorvoshoz, vizsgáltasd át. Ennek a viselkedésnek nem csak lelki, de fizikai okai is lehetnek!
2012. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
talán fel akarja magára hívni a figyelmet. a kutya, h unatkozik, rosszalkodik, csak úgy, mint a gyerekek. Ha úgy érzik, hogy nem törődnek velük, hát akkor elkezdenek rosszalkodni. Az előző válaszok között is van olyan, ami szóba jöhet. Képzeld magad az ő helyébe. Akármilyen is volt az előző helyén az élete, valamennyire már hozzászokott. Ahol most van, szokatlan még neki. Foglalkozz vele sokat, sétáljatok, játszatok, tanítgasd. Jobban fogja magát érezni, és jobban fogtok kötődni egymáshoz:)
2012. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!