Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyos evés, hányás probléma!...

Súlyos evés, hányás probléma! Volt valakinek ilyen gond a kutyájával?

Figyelt kérdés

Nagyim kutyája ivás után szinte rögtön hány, és általában akkor ha éhgyomorra issza a vizet. Ilyenkor nem eszik egy, másfél napig, gondolom rossz a gyomra, vagy fáj, nem tudom. De közben is többször hány. Változó, hogy milyet, van, hogy fehér habosat, de van, hogy sárgát. Volt már 3 különböző orvosnál a kutyával, egy rahedli pénzt költött gyógyszerekre, laborra..stb. de eddig SEMMI sem használt! Szegény nagyim már nagyon ki van idegileg, mert naponta többször kell a hányást takarítania és nem fiatal már, 82 éves.. Ideadni nem akarja, mert nagyon szereti. Szerintem valami veleszületett betegsége van, hisz semmilyen gyógyszer nem használt.

Ráadásul rettenetesen válogatós, mindent csak 1x hajlandó megenni, mostanság a kutyakaját egyáltalán nem, csak a főtt csirkehúst, de azt is csak frissen, másnap már nem! Meg amit ezelőtt 1 hónappal megevett, azt most már nem akarja. Rengeteg pénze megy el nagyimnak, mert folyton próbálkozik, hogy hátha valamit meg fog enni, de minden a kukában köt ki.. a jobbnál jobb kutyakaják.. Esetleg találkozott már ilyennel valaki? Tudnátok tippeket adni mindkét problémára?

Egy palotapincsiről van szó, kb. 2-3 éves, és kan.

Nagyon köszi!


2012. jún. 21. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A kutyusnak, mint a vizsgálatok is kimutatták, semmi szervi baja nincs!

El van kényeztetve, és ő a főnök a családban, sajnos a nagyid fejére nőtt.

Most kell nagyon okosan viselkedni, szigorú lenni vele.

Elé tenni a kaját, ha nem eszik, 10 perc után elvenni előle.

Semmi nasi, könyörgés, mintha mi sem történt volna.

Következő etetésnél UGYANAZT kapja, ha nem eszik, megint elvenni.

Nem baj, ha akár 3 napíg nem eszik, legfeljebb fogy egy kicsit, meg persze hányni fog,mert üres lesz a gyomra, de megtanulja becsülni az ennivalót.

/gondolj bele, a kóbor kutyák van, hogy 1 hétíg nem esznek, vagy akár tovább is/

Nyugodj meg, és nyugtasd meg a nagyit is, ne adjátok fel 1-2 nap után!

Mindíg ugyanazt a minőségi tápot kapja, meglátjátok, ha következetesek lesztek vele, ő lesz a legjobb evő, de ez csak rajtatok múlik.

Kitartás, és majd írj, mi újság, nagyon kiváncsi vagyok.

Üdv.

2012. jún. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Beszéld rá a nagyit, hogy addíg bízza rád a kutyát, max. 2 hét, és ha mindent okosan csinálsz, a nagyid új, jól evő kutyust kap.

Viszont ez esetben a nagyinak sem szabad engedni a kutyának.

Csak semmi főtt csirkemell.

Nála is fog persze a kutya próbálkozni, de 1 nap alatt rájön, hogy már semmi nem a régi:)

2012. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt már Én is mondtam Neki, hogy marhára el van kényeztetve, de azt mondta, hogy nem lenne szíve "éheztetni" napokig!

Reménytelen sajnos!

És az miért lehet, hogy nagyon sokat hány? De csak akkor ha éhgyomorra iszik? Konkrétan iszik, és a következő pillanatban már ki is jött belőle! Ha eszik, akkor általában nem hány, de olyan is előfordult már.

2012. jún. 21. 00:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a kedves választ!:)
2012. jún. 21. 00:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatokat csináltak a kutyánál? Mert nagyon nem mindegy, hogy egy labor, vagy egy UH pl.
2012. jún. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak labort csináltak, mert azt hitte a doki, hogy kullancs csípte meg, de nem, minden rendben volt!

Mondtam, hogy biztosan meg lehetne találni az okot, de ahhoz sok vizsgálat kellene, és még több pénz! Ami sajnos nincs..

Nem nagyon tudom mit csináljunk..

2012. jún. 21. 00:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Éhgyomorra sokszor hánynak a kutyusok, ha sok vizet isznak,

az enyémek is szoktak néha.

Sárgásat is, habosat is, sőt, ha füvet is rágcsálnak, akkor zöldet:)

De ez tényleg ritka, az enyémek kezdettől a száraztápra vannak nevelve, azt pillanatok alatt befalják, és nincs gondom:) Kézből etetés, főtt csirkemell?

Na jó, néha kunyiznak, de ez nem megy az etetés rovására.

Meglátod, ha nem körülötte meg az evés körül forog a világ, hanem semmibe veszitek ŐFELSÉGE finnyás mivoltát, megszűnik a probléma.

Szó szerint vedd:eszi, nem eszi, nem kap mást!:)

2012. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Én értem, de és ha rajtam múlna, akkor ez a helyzet ki sem alakult volna, de mivel nem lakom vele, ezért erre nem tudtam odafigyelni!

Nem volt pontos a leírásom, mert úgy van, hogy a kutya nagyon rossz evő, sokszor egy-másfél napig nem eszik nem tudom miért, amikor meg igen, akkor nagyon válogatós!

Ma is hányt már 4x, és egy falatot sem evett. Inni viszont próbál, de azt meg rögtön kihányja. Félek, hogy ekkora melegben ki fog száradni!

Az egyik doki mondta, hogy el kellene vinni az Állatorvosi Egyetem Klinikájára, de ott horror árak vannak! Egy ismerős mondta, h ha Ő elviszi a kutyáját, akkor min. 80-90 ezer forint! Ennyi Nekünk sajnos nincs erre a célra!

2012. jún. 21. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!