Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak van kullancs elleni...

Kutyáknak van kullancs elleni oltás?

Figyelt kérdés
Egyik nap volt a tv-ben, hogy van kullancs elleni oltás. igaz emberekre. de vajon kutyának nincs ilyen oltás? mert szerintem ezek a nyakörvek nem sokat érnek.
2008. ápr. 29. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknél sem a kullancs ellen van az oltás, hanem a kullancs által terjesztett betegségek közül egyre. Ettől a kullancs még belemegy az emberbe, de agyhártyagyulladást nem kap tőle. De pl. Lyme-kórt még kaphat.

A kutyáknál pedig nem a betegségek ellen adnak oltást (a kutyáknál más betegségeket okozhat a kullancs), hanem megpróbálják megakadályozni a fertőzést azáltal, hogy riasztják akullancsot.

A Kiltix nyakörvet próbáltad már? Nem olcsó, de jó. Legalábbis szerintem.

2008. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tavaly ősszel 4000ft-os ( már nemtudom a nevét ) nyakörv mellett volt benne kettő is, és ráadásul a szeme alatt :(

most jön a szezon, ezért kellenne valami megoldás.

köszi a választ

2008. ápr. 29. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia állatorvosnál adnak ilyen cseppeket a kutya tarkójára! az hatásos mi kutyánkba nemvotl egy se most új kutyám van Csivava és feket szoval nála is rakatni fogunk
2008. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mi is a cseppeket használjuk.

van oltás.de ha beadják,akkor nemtudom mennyi ideig garantálnod kell,h nem megy bele kullancs,mert akkar vmi baja lesz.bocsi,h igy írtam,de ennyit hallottam róla.

2008. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!