Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki megkérdezi hogy egy kutya jó lenne e neki, akkor rögtön le akarák beszélni?

Figyelt kérdés
Pl. A napokban láttam hogy border colliet(mert az ugye elég 'problémás' fajta,mozgékony) akart és normális feltételei voltak hozzá,mégis mindenki lehordta,merthogy 'nem elegek a feltételei'....de ha nem versenyekre akarja hordani akkor minek ilyen sok extra feltétel?kutyasuli+futás játék nem elég?ahelyett hogy a fajtárol mondanának véleményt csak letolják szerencsétlen kérdezőt...miért csináljátok ezt?mért kell rögtön egy kérdésért vitát rendezni??
2012. jún. 22. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyatartásban is nagyok az ellentétek az emberek között. Itt meg leírja azt, amit ő gondol a kérdésről. A vita pedig, ha valóban vita szintjén marad, mindig hasznos.

Különben régen, amikor még volt almom, én is lebeszéléssel kezdtem a gazdajelöltnél. Ha kitartott, az már egy jó pont volt neki :))

2012. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, már én is tettem fel ilyen kérdést, és jól letoltak, hogy az nekem nem való meg ilyenek, de megvettem a kutyát és nagyon boldogok vagyunk (még szerencse hogy nem hallgattam rájuk)
2012. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltenni ilyen kérdést! :) Honnan a fenéből tudhatná egy vad idegen ember, hogy neked mi a jó? Én is inkább mindig a legrosszabb verziót vázolom, hogy ne érhesse meglepetés a delikvenst. Ha egyszerűbb, jobb, könnyebben kezelhető, olcsóbb lesz a kutya, az még mindig jobb. Inkább pozitív irányba csalódjon!
2012. jún. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik borderes kérdést láttad, de ez a fajta tényleg csak megszállottaknak való. Volt itt olyan kérdés, hogy

jajmicsináljak, a borderem szétszed, megrág mindent, a kertet már tönkretette, gödröket is ás, tiszta őrült, pedig azért vettem, mert azt olvastam, hogy az egyik legokosabb kutyafajta...

Egyszerűen nem való sima házikedvencnek, mert olyan szinten hiperaktív és igényli a feladatokat, hogy enélkül egy kész tornádó lesz, unalmában rombol. Nekünk két mudink van, ők is igénylik a napi fizikai és szellemi lefárasztást, de ők csak akkor pörögnek, ha munka van, amúgy nyugodtan heverésznek. Egy border más, neki ez nem elég. De hasonló a helyzet az összes munkakutya fajtával. Olyan ember tartson, aki vállalja az ezzel járó többletmunkát. Ha erre nem képes, keressen nyugodtabb fajtát, pl. bulldogok, mopsz és hasonlók. Ne a kinézet alapján, ahogy szokás sajnos.

2012. jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez egy anonim oldal, mindenki azt mond, amit akar. Nincs szakmai moderáció, ezt el kell fogadni.

Másrészt meg sok múlik az egyéni benyomásokon, hogy felelősségteljesnek tűnik-e a kérdező, vagy az érződik, hogy tegnap meglátott egy bemutatós bordert és most neki is kell. Ha azt érzem, hogy múló lelkesedés, akkor én is inkább a lebeszélés felé hajlok. A komoly szándékú kérdező pontosan tudja, mennyit fog foglalkozni a kutyával, csak megerősítésért jön ide, tippekért, mert már utánajárt. A nem komoly szándékúak meg ígérgetnek fűt-fát, mint a kisgyerekek, de két hónap múlva, mikor nem lesz automatikusan csodakutya a borderből, megunják, és kerti dísz marad, amitől bekattan, viselkedési problémás lesz, és végül utcára kerül.

Meg hát mondom, ide nem szakemberek járnak. Ha valakinek a szomszédjában van egy valamilyen fajta kutya, aki rossz és neveletlen és problémás minden mozgatás ellenére, akkor az az ember mindenkit meg fog próbálni lebeszélni róla, mert általánosít. Attól még vaószínű, hogy amúgy az a kutya is lehetne normális, ha nem csak mennyiségi, hanem minőségi foglalkozást is kapna, de ezt ugye nem látják az emberek a szomszédból. Innen ne várjon senki objektív szakvéleményt, azért tessék felkeresni jobb kutyakiképzőket és tenyésztőket.

2012. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!