Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Eladtok kutyát...

Tenyésztők! Eladtok kutyát olyan embernek, aki megkérdezi a kutya árát?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy nem is válaszolnak olyan e-mailekre a tenyésztők, amikben megkérdezik, mennyi a kutya ára.


Szerintem ebből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy a vásárló a legolcsóbbat akarja. Egyszerűen minden más infó megtalálható (mikor nézhetem meg / vihetem el, fajta jellemzői) vagy a tenyésztő oldalán, vagy máshol az interneten, kivéve az, hogy az adott tenyésztő kutyái mennyibe kerülnek. Szerintem nem lesz valaki attól rosszabb gazda, amiért meg meri kérdezni, hogy mégis 70 vagy 150 ezret kalkuláljon be várható kiadásként.


Szerintetek? Tenyésztők, vásárlók?


2009. okt. 11. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Még ilyet nem is hallottam. Miért ne lehetne megkérdezni az árát? Nagy k.csög b.nkó az, aki erre nem válaszol. Az ilyentől én nem vennék. Az árából derül ki pl az is, hogy valóban fajtiszta-e, és egyebek. Pl én macskával jártam így tavaly, maine coon-t kerestem, és megláttam egy gyanúsan olcsó példányt. Mikor felhívtam, a "tenyésztő" (annak adta ki magát) a nevét se tudta kimondani (méjn kútinak mondta), és nagyon gyorsan rám akarta sózni. Na köszönöm szépen, úgy leraktam, mint a pinty. Persze, hogy nem volt fajtiszta a szerencsétlen, de még egészséges se, mint később kiderült. Joguk van a vásárlóknak az árhoz, és miért ne vehetnék meg az olcsóbbat? Na nem a legolcsóbbat, mint azt az előző történet mutatja. S ha az árat csak akkor mondaná meg, amikor már ott vagyok és egyezkedünk, akkor is b.szhatja, ha én sokallom, nem vagyok köteles megvenni, max ha nagyon alkudozna a telefonban, hogy ő nem mond árat, csak személyesen, még az útiköltségemet is kifizettetném vele.
2009. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Én sem hallottam még ilyet, alapvető, hogy az ember tudni szeretné az árát annak mit vásárol. Nem mindenki teheti meg, hogy beleszaladjon egy 150 ezres kiadásba puszta tájékozatlanság miatt, pedig megúszhatta volna talán a fele összeggel is.
2009. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Annak szeretek kutyát eladni, aki először érdeklődik a kutyáim iránt, kijön megnézi őket, meghallgatja, hogy milyen párosítások lesznek abban az évben, elmondja, hogy milyen célra és milyen kutyát szeretne. És utána megkérdezi, hogy mibe fog kerülni.

Aki felhív és már köszönés helyett az kérdezi, hogy mennyi a kutya, és van-e "raktáron" annak megmondom, hogy neki nem eladó.


Olyannak adok csak kutyát aki tudja mire vállalkozik, aki érdekel, hogy kik a szülők, tudja, hogy milyen kutyát szeretne, aki eljön és megnézi őket.

Akit ez nem érdekel annak nem adok.

Az viszont előfordul, hogy negyed áron adok egy nem olyan ígéretes kutyát.


Aki kutyát akar venni, annak legyen +200 ezer forintja mert bármikor történhet valami. Eltörhet a kutya lába, kaphat gyomor vagy bélcsavarodást, történhet baleset.

Akinek az a legfontosabb, hogy 100 vagy 150 a kutya, az nem fogja tudni megfelelően felnevelni (nagytestűek etetni is kell), nem fogja megkapni az orvosi ellátást, annál nem érzem biztonságban a kutyát.


Nem kell aggódnom, mert minden alomra van épp elég olyan jelentkező, akiknek szívesen adom oda őket.

2009. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem azt a tenyésztőt aki nem válaszol olyan levélekre ( mert valszeg többet is kap), amiben csak annyit kérdeznek: "Mennyibe kerül a kiskutya?"

Hisz nem egy kiló kenyeret veszel, hanem egy érző lényt.

Ez is egy mérce. Valahogy el kell tudni dönteni a messziről jött emberről, hogy érdemes-e neki kiskutyát adni. Mert ha már azzal kezdi mennyibe kerül, akkor előfordulhat,hogy más fontos dolgban ( oltás vagy kutykaja) is nagyon sporolósan fog hozzáállni mindenhez.

Biztos lehetsz abban, hogy miután megvetted kiskedvencedet a tenyésztőtől, akkor nem a legolcsóbb tápot fogja javasolni ( atöbbiről nem is beszélve). Természetesen mindenki megkérdezi mi mennyibe kerül, csak az ídőzítés nem mindegy.

2009. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Velem ez előfordult, mert bevallom, érdekelt a kutya ára, és megkérdeztem, de választ több helyről nem kaptam. Ugyan, hagy tudja már meg az ember, ha vesz valamit, -akármit, de pénzért- hogy mennyibe kerül. Ezt a pénz dolgot soha nem értettem, miért ilyen tabu, akármivel kapcsolatban, például, ha megkérdezik mennyit keresel, vagy, hogy mennyi pénz van nálad. A legtöbb ember nem válaszol szívesen pénzzel kapcsolatban. A tenyésztők meg, ha ennyire érzékenyek az anyagiakra, a kiskutyák az elsők, meg minden, akkor miért nem annyiért adnak a kutyust, pontosan annyiért, amennyit ráköltöttek? Miért tesznek rá hasznot?
2009. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én 20.42


Hidd el, hogy a legtöbbször nem is tudunk árat mondani.

Gondolj már bele, nálam szabad alom jövő nyáron lesz. Addig lesz kettő, de az már régen el van adva. Meg van tervezve, hogy melyik szukám, milyen kannal. A kan gazdájával már megállapodtam (külföldi, tehát utazunk a szukával) de nem tudom, hogy valóban sikerül-e, hogy végül nem kell e pl. betegség miatt egy másik kant választanom. nem tudom milyenek lesznek a kölykök, csak ha látom őket. És nem tudom hogy fogok megállapodni a vevővel. NEM TUDOM mi lesz az ára a kutyáimnak jövő nyáron. (Rendben intervallumot tudnék mondani, de csak annak akit először a többi dolog érdekel)

És ne hidd hogy haszonnal dolgozunk. Nekem az a megállapodásom a férjemmel, hogy nem költhetek a tenyészállatokra egy fillért sem. Tehát be kell hoznom, amit rájuk költök. Elvileg (3 tenyésztésből már kivont "öreg" 6, 7, 9 éves kutya ellátási költsége nincs benne)

Én egyetemen tanítok, publikálok, a férjem jól keres, nem ebből élünk, mert ez még soha nem jött nullszaldósra, minden évben többe kerül, mint amennyi bejön rajta.

Tarthatnék kétszer ennyi kutyát és lehozhatnék kétszer ennyi almot, akkor talán keresnék rajta, de akkor már sok kutyám lenne, akkor már nem tudnék velük foglalkozni.

2009. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Vannak azért elég hihetetlen hozzászólások. Attól még hogy valaki nem ad ki feleslegesen több tízezerrel többet egy kutyára vehet neki minőségi tápot és foglalkozhat vele normálisan, Szerintem nem ez a legjobb szűrési módszer, sőt! De hát úgy látszik, hogy jogosan neveztem a tenyésztőket mindig is sznobnak.
2009. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez az egész nekem is furcsa... azért persze lehet az embereknek extra pénze a bankban extra kiadásokra, pl. lábtörés, bélcsavarodás, de azért ha a családi költségvetést betervezem, akkor azért muszáj tudni, hogy mennyi pénzbe fog kerülni. Azért kevés családnak van olyan 50-60 ezer forintja, ami csak úgy lóg a levegőben... az is lehet, hogy ha megmondja a tenyésztő, hogy nem 100 ezer, hanem 150 ezer a kutya, akkor azt mondom, hogy oké, de most nincs ennyi pénzem, akkor majd a következő alomra jelentkezem, de azért igenis tudni kell, hogy mennyit kell félretennem... szerintem.
2009. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, hogy mikor kérdezi. Ha a legelső kérdése ez, akkor nem kap kutyát. Különösen azt utálom, amikor bunkó paraszt módjára még be sem mutatkoznak. Azt nekem már egész kis koromban megtanította az anyám, hogy illik köszönni és bemutatkozni, ha valakit megszólítok. És én azért szeretném azt is tudni (a nevén és címén kívül), hogy mondjuk miért éppen ezt a fajtát választotta, mi fogta meg benne. Az meg talán egészen hihetetlen lehet (itt egy két hozzászólást elolvasva), de ha valaki TENYÉSZT és mondjuk nem a szomszéd kannal fedeztet, akkor bizony lehet, hogy a kölykök "önköltsége" (hogy számviteli kifejezéssel éljek) 6 számjegyű összeg. Lehet, hogy ez hihetetlen, de a TENYÉSZTÉS MINDIG ráfizetéses. Egy tenyésztő soha nem azért hoz le almot, mert keresni akar vele. Azt úgy hívják, hogy szaporító.
2009. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!