Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vállal kutyát az akinek...

Miért vállal kutyát az akinek nincs pénze orvosra és megfelelő tápra?

Figyelt kérdés

De komolyan..ha a kutya megbetegszik inkább feljön gyakorira 20 kérdést kiírni,hogy van-e házi praktika,mert az orvos drága..vagy inkább elaltatják,mert az olcsóbb,mint mondjuk egy műtét.

Gyereket sem vállalok ha albérletben tengetem a napjaimat minimálbéren, akkor kutyát minek? Arra is rengeteget kell költeni.


2012. jún. 23. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Mai világban senkinek nincs biztos munkahelye, bármikor oda kerülhet egy család, hogy munka nélkül maradnak és a kutyának már nem tudják biztosítani a megfelelő ellátást. Sok olyan eset is van sajnos, ahol már viszik a házat a család feje felől. Én az olyat nem értem, aki erre nem akar megoldást találni, ha valakinek ennyire nincs pénze, inkább mondjon le a kutyusáról és keressen neki új otthont, ha esetleg még fajtatiszta is a kutya, a fajtamentők, ha tehetik, egész biztos segítenek akár a kutya orvosi ellátásban is. Vagy ha valakinek átmenetileg nincs pénze, akkor még mindig ott van az orvosnál a részlet fizetés. Akarni kell megoldást találni.

Bár őszintén? Akinek arra van pénze, hogy internet legyen otthon, akkor annyira azért nem gáz a helyzet, hogy ne lehessen megfelelő ellátásban részesíteni a kutyát.

2012. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokan úgy vannak, hogy jaj, ici-pici kölyökkutya, de cuki, vegyük meg, vigyük haza. Aztán a kutyával kapcsolatban előjönnek a problémák, szétrágja a papucsot, játékból nagyobbat harap a kelleténél, szétszedi a kertet, stb. Ekkor megy a kutya vagy az utcára, vagy a sintértelepre. Ezt a hozzáállást tudom a legkevésbé felfogni. Aztán jön a másik. Kell a kutya, de nincs nagyon pénz. Mindegy, a kutya ellesz a maradékon. Nem értem az embereket. Bár lehet én vagyok beteg, de nekem a kutyám olyan, mintha a gyerekem lenne. Mindig azt mondom, hogy ha egy pár bevállal egy kiskutyát, az lesz az első gyerekük. És ha nekem beteg a gyerekem, akkor nem jövök fel ide kérdést kiírni, hogy megy a gyerek hasa, mit tegyek. Fogom magam és elviszem az orvoshoz. De aki nem családtagként tekint a kutyára, hanem csak egy háziállatot lát benne, annak lehet pénze, akkor is ide jön előbb kérdést kiírni. Nem is egy ismerősöm van, meséli, hogy beteg a kutyája, mit tegyen. Fogja magát és kiírja ide. Zárójelbe megjegyzem, hogy a pasasnak vállalkozása van, ami nem is megy rosszul...Úgyhogy sajnos nem csak azok kérdeznek itt, akiknek nincs "mánijuk", hanem a pénzesek is. Kérdem én, ha valaki egy kutyával nem tud rendesen bánni, mit akar egy gyerekkel????
2012. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!