Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokaknak miért kell fillérekér...

Sokaknak miért kell fillérekért kutya?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit felidegesíteni a kérdésemmel, csak tegnap láttam valamit, ami kiakasztott. Szomszédomban kiskutyák születtek május elején. Német juhászok. A pasinak a kutyái nem valami egészségesek, a kan idős már, a szuka meg láthatóan beteg. Fakó, hulló szőr, elég sovány, pedig eteti őket. Nem az én dolgom, de felidegesített, amikor azt látom, hogy a negyedik ember jött kiskutyát venni. Én megértem, hogy az embernek nincs pénze 80000-150000-et kiadni egy kutyáért, de akkor egyáltalán minek kutya? Mert a nyakamat tenném rá, hogy pár éves korukra ezek a kölykök altatva lesznek diszplázia miatt, vagy más betegség miatt. Mert tök jó, hogy van egy kutyám szinte ingyen, na de ha beteg lesz? És a sok kaja, amit ez megeszik? Az oltások? Én nem értem az embereket.
2012. jún. 23. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

És mégis mért lenne diszpláziás a kutya? Attól mert girhes meg öreg? Az nem jelenti, hogy a génjei is rosszak. Ha eltekintünk attól, hogy bizonyos életkor után már nem ilik elletni, akkor semmi kifogásod nem lehet, pláne úgy, hogy nem is vagy tisztában a kutyák fentotipusával és őseivel.

A betegséges felvetésed ugyanúgy nonszensz, hiszen a kutya élőlény, bármikor megsérülhet. Ennyi erővel pl elütheti mondjuk egy kocsi is. Akkor ne vegyen az ember kutyát, mert elütheti a kocsi? Vagy ne vigye sétálni, mert fertőzött kullancs mehet bele?! Hát nevetséges, nem lehet mindíg arra gondolni, hogy hogy nyiffan ki a kutya...

2012. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én menhelyről fogadtam be kutyát, nem fizettem érte. Igaz, nem is ragaszkodtam, hogy fajta tiszta legyen. Oltásai megvannak+ azonosító chipje is van.

Amit leírtál, egyébként nagyon szomorú jelenség. A tenyésztők egy része ugyanis fittyet hány minden szabályra. Így lesz sok beltenyésztett meg beteg kutyakölyök. Az ilyeneket be kellene jelenteni. Ha máshol nem, legalább egy állatvédő egyesületnél. Azok legalább a körmére néznek, illetve tudják, hogyan kell tovább lépni.

2012. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert szereti a kutyát és kevés pénze van. Feltehetően addig is jó életük lenne náluk, míg élnek. Ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, senki nem venne magához beteg kisgyermeket. Őket is szeretni, nevelni kell. Sokan hoznak ezért áldozatot.
2012. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Te látod nap mint nap, hogy néznek ki a szülők. Aki utcáról megy be, lehet, hogy nem is kíváncsi rájuk, vagy kap valami fal magyarázatot, miért néznek "most" úgy ki. Ezek az emberek azt hiszik, jó vásárt csináltak. Aztán ha gond van, reklamálni sem tud, hiszen feketén vette. Ha lelkiismeretes és nem utolsósorban, pénze is van rá), az esetleg közben beteggé váló állatot gyógyíttatja. Ha nem? Azt inkább nem gondolom végig......
2012. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na, bezzeg ha azt írtam volna ki, hogy vettem egy ilyen kutyát, akkor jönne az, hogy miért támogatom a szaporítókat, stb. Mindkét kutya beteg, nap mint nap látom őket, a 3 éves szuka alig bír lábra állni. Igen, biztos egészséges kutyák születtek....
2012. jún. 23. 12:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szaporítana a sok köcsö.g akkor nem kellene magunkhoz venni a sok szerencsétlen kiskutyát.
2012. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

annyira álszentek vagytok komolyan!!

Teljesen igaza van a kérdezőnek erre lehurrogjátok,persze azért kampányoltok a szaporítás ellen,velem együtt de én legalább ilyenkor nem támadom a kérdezőt ha igaza van!

Szánalmas komolyan..

Csak vitát láttok mindenben? Hogy lehetne az emberbe belekötni?

2012. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha megtalálod a kérdésre a választ, kérlek áruld el nekem is..... Tényleg egy őrület, hogy egy vacak tévét, ami nem élő, nem fáj neki, ha rosszul rakják össze nem vesznek csak olyan helyen az emberek, ahol garanciát is adnak rá.... Bezzeg, ha egy kutyáról van szó, akkor adj uramisten, de rögtön kell a "pedigrés" jószág (vagy inkább,az annak kinéző), és lehetőleg ingyen, vagy nagyon olcsón.... Ilyenkor szoktam én megkérdezni, hogy ha nem tud, vagy pláne nem akar a kutyára pénzt szánni, akkor mi a büdös francból foga majd eltartani? Mert ha (ez szokott a válasz lenni) a tartásra lenne pénz, akkor a vásárlására is kellene, hogy legyen. Max. nem holnap veszi meg, hanem egy év múlva, mikor a havi tartási költséget (amit mindenképpen kiadna) félretéve összejönne rá a vételár.... A szomszédod is csak azért tudja ezt megcsinálni, mert van, aki megveszi tőle azokat a szerencsétleneket, amiket előállít. És ez ismét egy komoly probléma, egyszerűen nem lehet megértetni az emberekkel, miért nem szabad szaporítótól kölyköt venni....
2012. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

ma 12:08

Ha mindenki úgy gondolkodna mint a kérdező, akkor valóban, senki nem venne magához bizonytalan helyről, bizonytalan származású, egészségű kölyköket és így igen rövid időn belül éhen halnának a szaporítók. Nem születne több egészségileg, idegrendszerileg roncs kölyök, nem menne tönkre még több szuka élete az állandó elletés miatt és még több kiskutya jövője a felelőtlen szaporítók és még felelőtlenebb gazdáik miatt. Hát ez aztán tényleg egy szörnyű dolog lenne.

2012. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Én pl. az ajándákba elvihető kis keverék kutyust vittem el, vásárból. Tuti nem volt oltva, szerintem féregtelenítve sem (mondjuk érthető, hiszen nem pénzért adták), én viszont hordom az állatorvoshoz, hogy mindezeket pótoljam. Eszembe sem jutott, hogy ne vállaljam fel ezeket a költségeket...Természetesen az ételét és a vele való foglalkozást is kész vagyok biztosítani. Viszont azért az első oltássorozat árát (vagy még többet) nem vagyok hajlandó kifizetni egy állatért. És akkor azt még nem oltattam, nem evett, stb. Ennyi pénzem tényleg nincs. De hogy azokra a dolgokra, amik egy kutyusnak kellenek, természetesen nem sajnálom a pénzt. Egyébként ő az első kutyám. Egy hete van nálam. Úgyhogy tényleg nem vagyok valami nagy szakértő. És igen, az is benne van, hogy ő lett a kutyusunk, és nem egy fajtatiszta (vagy annak mondott) kutya, mert bizony félek, hogy valami genetikai defektes kutyust veszek, mert annyira túl vannak tenyésztve. És mondjuk 2 hét múlva meghal. Pont a házunkban vagy egy uszkár, aki állítólag valamilyen genetikai probléma miatt vakult meg. A tenyésztő állítólag tudott a problémáról, ja és nem is vették olcsón a kutyust, aki most 10 éves. Nem tudom, hogy van -e törzskönyve. Vagy egy törzskönyv még nem garancia? Vagy inkább az ilyen esetek a szaporítókra és nem a tenyésztőkre jellemzőek?
2012. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!