Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor vkinek nagytestű...

Amikor vkinek nagytestű kutyája van, hogy tanítja meg sétánál, hogy a kutya ne húzza el? Pl. : Berni pásztor, bernát hegyi, stb.

Figyelt kérdés
nekem nincs, csak csodálom az ilyen embereket
2012. jún. 23. 17:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, de mivel nem az enyém a kutya, igazából nekem nem olyan fontos. De érdekes, hogy így csinálják.
2012. jún. 24. 14:25
 12/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 12.10-es (10.) Válaszoló!


Az általad leírtak szerint akkor a kutyát soha nem szabad hagyni szimatolni? Jól értem ezt??

Mert ha tényleg így gondolod, az már szinte állatkínzás...a kutyának szüksége van a séta során a szaglászásra, hogy felderíthesse környezetét, megismerkedhessen új szagokkal és ingerekkel. És nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy minden sétán elengedje a kutyát a pórázról, hogy legálisan szimatolhasson, dolgát intézhesse.

Szerintem attól, hogy engedéllyel a póráz hatósugarán belül különösebb húzás nélkül szimatol és elintézi a dolgát, attól még nem ő irányítja a szitut...főleg, ha a gyerünk hívásra hajlandó tovább menni...

2012. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát utóbbi hozzáállás szerintem is emberségesebb.
2012. jún. 24. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!