Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű, családjához...

Milyen nagytestű, családjához hűséges, de őket megvédelmező, kutya fajtát tudnátok ajánlani? Olyat, ami nem makacs mint egy berni pásztor, de nem is buta mint egy Kuvasz.

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 21:56
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Német juhász kutya.Nagyon okosak és hűségesek.
2012. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
ugyan miért volna buta a kuvasz?
2012. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
a kuvasz nem buta kutya.
2012. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Már bocsánat de az előttem íróknak van igaza! A kuvasz egy nagyon okos kutya csak az istenitett németjuhászhoz képest kicsit makacsabb de semmivel sem butábbak!
2012. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

A berni nem makacs.

A kuvasz nem buta.

Ennyi csak az ismereted a kutyákról?

2012. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
és egy kutya se azért van, hogy megvédje a családot. Arra van a riasztó, a zás, a kerítés, a pisztoly. De nem a kutya. Azt egy másodperc alatt lefujják, purhabot nyomnak a szájába, megmérgezik. És akkor szenved, elpusztul. nem azért van kutyám, hogy megvédjen. Hátrányban van.
2012. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Hú, ez aztán a kérdés!:( 2 bernim van és 1 kuvaszom! Nem tudom hol olvastad ezeket a tulajdonságokat, de megvezettek nagyon.

A kuvasz makacs, de nagyon okos, szinte már fondorlatos. Nem véletlen, hogy a mai kuvasz őseire rábízták a haszonállatokat, önállóan dolgozni tudó, döntéseket hozó fajta. Nem szolgalelkű, ezért nehezebben irányítható, mint pl. egy német juhász. Ne keverjük ezt a butasággal!!! A családjához hihetetlenül ragaszkodó és kedves, idegenekkel bizalmatlan, jó házőrző. Tilos láncon, kis területen tartani, mert elvadulhat. Igényli a sok mozgást.

A berni pásztor engedelmes fajta, jól irányítható, vidám, pajkos, gyengéd, barátságos, jó családi kutya. Házőrzőnek nem ajánlom!

2012. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért nem ajánlod házörzőnek a bernit?
2012. jún. 13. 23:04
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
nem utolsó vagyok, de a berni olyan mint a bernáthegyi. Nem őriz az semmit. Örül ha jön valaki és lehet vele játszani
2012. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, én azt olvastam hogy a Berni pásztor megvédi gazdájit, és bizalmatlan az idegenekkel, akkor hát mégsem?
2012. jún. 13. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!