Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne hulljon...

Mit tegyek, hogy ne hulljon ennyire a shar-pei kutyusom szőre? Nagyon hullik neki, nem győzőm leszedni mindenhonnan. És kicsit büdös is, pedig mindig fürdetve van. Ez természetes?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 22:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Benti kutyus
2012. jún. 23. 22:22
 2/4 psyco válasza:
Szia az első évben én is ugyan ezzel a dologgal szenvedtem, aztán felhívtam azt akitől vettem a kutyum hogy mit lehet tenni az ellen hogy ne hulljon vedléskor annyira a szőre tehetsz egy fűrészlappal elég puritán hangzása van tudom de tényleg hatásos és ezerszer jobb mint a kutyakefe... ha minden nap kikeféled egy héten keresztül akkor az már nagyon sokat segít. A fürdetésre azt tudom mondani a sharpik bőre nem szereti annyira a fürdőzést úgyhogy ne vidd túlzásba. a másik meg ugye mivel olyanok mint egy rossz harmónika nagyon egyszerűen bepállik a bőrük a melegben. pl egy fürdetés után jól töröld át mindenhol és ha teheted vidd ki szabad levegőre futni játszani hogy ne legyenek problémák... am meg az enyém is büdi kicsit de én már megszoktam :D
2012. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A te kutyád allergiás?Az enyém mindenre:S Állandó vakarózás, szegénynek a fején most vannak foltok, ahol ki van hullva a szőr, mert elvakarta.Az orvos szerint nincs rá gyógyszer.
2012. jún. 23. 23:06
 4/4 anonim válasza:

Szia. istenem milyen állatorvosod van.2 Sar peim van egyik 7

másik 5 éves. Ha nagyon hullik a szőre folyamatosan, és foltokba nincs szőr és még vakarózik is, akkor atkás, tipikus sárpely betegség, Vegyél rá Taktikot, rajta van milyen arányba kell vízzel keverni ezzel kell fürdetni.

szambe ne menjen és ne nyalogassa. + neked védő kesztyű.

2013. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!