Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7-8 éves foxi kutyám a napokba...

7-8 éves foxi kutyám a napokban nem nagyon tud mozogni a hátsó lábaira. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy valamilyen csípőizületi problémája lehet. Állatorvos még nem látta, itt ahol lakok nincs is normális orvos. Hátha valaki kutyájának volt már hasonló tünete. Egy kicsit mintha bicegne is, és pár másodperc séta után nem bír tovább menni. Lehet azért mert már öreg, vagy kiskorában nem kapott meg valami oltást (kb. 3 évesen került hozzánk), nem tudom.

2012. jún. 25. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán elkéne vinni olyan helyre ahol van normális orvos?

Meddig akarod még végignézni a szenvedését,ameddig le nem bénul? Vagy akkoris azt mondod nincs normális orvos,bízzuk a természetre?

2012. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, hogy esetleg valaki normális tanácsot tudjon adni a kutya lábát illetően. Az nekem is világos hogy állatorvosnak látnia kell, minél hamarabb, de most nincs mód rá, hogy elvigyük. Azért kérdeztem meg itt előbb, hogy valaki aki ért hozzá, addig is értelmes választ tudjon rá adni.
2012. jún. 25. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
gerincsérve lehet. Azonnal vidd orvoshoz, ha nem akarod, hogy meghaljon, vagy lebénuljon.A kistestű kutyáknál ez gyakori.
2012. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.
2012. jún. 25. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Hosszú gerincű kutyáknál gyakori a gerincsérv. Ezt főleg arról ismered fel, hogy először húzza a hátsó lábait (mind a kettőt egyformán), utána nem tud ráállni és úgy araszol, mint a fóka. Sürgősen vidd orvoshoz, bár sajnos nem sok jót tudok jósolni. többektől hallottam, hogy nem gyógyítható.

Vigyázz rá nagyon.

2012. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, már egy kicsit javult az állapota, sétálgat, de még mindig nincs rendben teljesen. Gerincsérve így nem hiszem, hogy lenne.
2012. jún. 25. 20:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Idősebb korban sajnos már előfordul az izületek problémája. igaz igy látatlanban nem tudom mi lehet a baja, de egy Nutradyl kura lehet segitene. (azzal amugy sem ártasz neki) De azért orvosnak tényleg kéne látni, mert biztos fájdalmai is vannak.
2012. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutyád a fajtája szerint nem igazán idős még, hogy a korral járó ízületi gyulladása a legyen. Mindenképpen olyan helyre kell vinni, ahol röntgenezni is tudják. Lehet kúrát csinálni neki, de az csak elfedi a valódi okot. A legvalószínűbb a gerinc probléma.Nagyon eredményesen tudják műteni, ha szükség van rá.
2012. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Geronimo ***** válasza:

1: Nezd meg hogy vane kullancs benne mert ha ugen le fog benulni teljesen ha meg kiszeded akkor adj neki E vitamint h felepujon

2: nezd meg nem-e ment bele valami a lababa tuske vagy valami olyan ami arthat neki

3:ha kullancs van benne akkor minel hamarabbvidd orvoshoz vagy fogj 1 szemoldokcsipeszt es az ora jarasaval ellentetesen csavard kifele mig ki jon ha afeje benne maradakkor nem baj mert nem hangsulyozom NEM csinal semmit egy ido utan kiloki magabol a szervezet de minel elobb adj neki E es D vitamint

4 ha ezek kozul eggyiksem akkor lehet h izuleti problemak vannak igy derited ki:a labnal ahol van a hajlas tapogasd meg es nyomkodd meg ha erzekeny es faj esetleg elszokik vagy kihuzza alaba akezedbol akkor izulet ha nem akkor nem tudom mi a baja

2012. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!