Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem...

Milyen kutyát ajánlotok nekem ami közepes termetű?

Figyelt kérdés
Lakásban szeretném tartani,olyat szeretnék ami nem idegbeteg,nem nagyon hullajtja a szőrét.Kis termetű kutyát semmiképpen sem szeretnék,a nagy termetűnek meg kínzás lenne a lakásban.
2012. jún. 26. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hobbi célra én egy menhelyi kutyust javasolnék, hálás kis jószágok, és így megmented egy kutya életét. Tessék, itt egy link, beállítottam neked, hogy közepes testű kutyákat mutasson: [link]


(Bár szerény véleményem szerint ugyanúgy jól tartható a nagytermetű is lakásban megfelelő mennyiségű mozgással.)

2012. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

középuszkár.

Ők egyáltalán nem hullajtják a szőrüket,de a többi közepes testűt végiggondolom,szerintem a többi igen.

Idegbeteg hülye kifejezés,egyik kutya se lesz magától idegbeteg,de az uszkár kifejezetten nyugodt értelmes egy fajta,nekem 14 évig társam volt.

2012. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az idegbetegsége csak és kizárólag a nevelésen, foglalkozáson múlik, egyik kutya sem születik idiótának. Szóval ha le tudnád írni, mennyit és hogyan tervezel foglalkozni vele, sokkal beljebb lennénk, mert ennyi alapján nagyjából a kutyafajták felét felsorolhatnánk, de azzal nem segítenénk, és valószínű 90%-kal rosszul járnál. Sokkal több szempontot kell figyelembe venni annál, mint hogy lakásban van-e a kutya vagy sem.

Egyébként nagy termetűnek sem kínzás a lakás, ha nem egy icipici lakásról és egy baromi nagy kutyáról beszélünk. Nem otthon kell lemozgatni. Ráadásul a kicsi kutyák sokszor nagyobb mozgásigénnyel rendelkeznek, mint a nagyobbak, csak ezt sokan elfelejtik, azt hiszik, hogy a méret egyenes arányban áll a hiperaktivitással, pedig dehogy :)

Viszont ha nincs igényed egy konkrét fajtára, akkor akár egy menhelyre is besétálhatsz, tökéletes és jól nevelt lakáskutyák tömkelege várja az örökbefogadókat :)

2012. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Gondolkodtam a menhelyen,de azokról nem tudni,hogy milyen géneket örökölnek.Én egy 2szobás panelben lakom,nem túl nagy a lakás,a kutyát napi 3x le tudnám vinni sétálni,reggel,délben(fél 2ig) és olyan este 10körül.Úgy tervezzük,hogy hétvégente vinnénk magunkkal vidékre a rokonokhoz(nincs kocsink tehát vonatoznánk,nagy termetű kutyával ez nehezebb)És vinnénk magunkkal a családi kirándulásokra,esetleg külföldre.
2012. jún. 26. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudni, hogy milyen géneket örököltek? Furcsa kifogás :) A keverékek általában egészségesebbek, mert biztosan nem szaporított, genetikai betegségekkel terhelt állatok, max. véletlenül jöhet ki rajtuk ilyesmi, de az meg a legjobb tenyésztőnél is előfordulhat. Nem rábeszélni akarlak, csak mondom :)


Még mindig nem derült ki mondjuk számomra, hogy miféle módon foglalkoznál a kutyával. Amit eddig leírtál, az minden kutyának alapvető igénye, még mindig nem lehet semmi specifikusat mondani.

Én azt javaslom, hogy olvasgass egy kicsit utána a kutyafajtáknak, lapozz végig néhány ilyen könyvet, weboldalt, és válaszd ki azokat, amik neked szimpatikusak, aztán keress fel egy-két tenyésztőt, akivel átbeszélitek, hogy megfelelne-e neked az adott fajta.

2012. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyar agár
2012. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Menhely. Sajnos hatalmas a választék, biztosan találnál megfelelőt. Amúgy rosszul értelmezted, ugyanis minél nagyobb a kutya annál nyugodtabb a természete.
2012. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!