Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről? Cikk...

Mi a véleményetek erről? Cikk és videó linkelve

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 26. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig de tudom miről írnak a cikkben. Mi nem értünk ezzel egyet, mert nálunk más kultúra van mint ott de mi sem bánunk másképp a fogyasztásra szánt állatokkal sajnos. Sajnálom azokat az állatok.
2012. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a véleményem. De miért nem lehet humánusabb módon kioltani egy állat életét. Nem csak ezzel a kínai dologgal, de úgy általában az egész állattartás dologgal nem értek egyet. Attól függetlenül, hogy a csirke, disznó, és ebben az esetben kutya-macska evésre szánt állat, miért kell a megölésük előtt is szenvedniük? Ilyenkor tehetetlennek érzem magam.
2012. jún. 26. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

végülis a disznót,csirkét sőt a lovat is megesszük..akkor a kutyát mért ne?

pl mi megesszük a disznót máshol meg háziállat és ők meg ránk mondják,hogy vandál disznó evők(ilyen persze nyilván nincs csak egy pl) így is felleet fogni bár én kegyetlenségnek tartom...

szegények őrzika házat stb és tényleg az ember legjobb barátai...erre...megeszik őket...

pluszba még így is tartjàk őket...mintha valami rossz bűnözők lennének ...pedig sokkal ártatlanabbak mint egy ember.


Még a disznólat is jobban tartják:mindig van előttük kaja,hogy hízanak,karámot is csinálnak nekik stb...


nekem ez a véleményem bár a kínaiaknak ez a természetes...

2012. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a mi kultúránkban egy társ, nem 'élelmiszer', azonban nincs jogunk megítélni más kultúrákat kívülállóként megítélni. Én borzalmasan sajnálom azokat a kutyákat és macskákat, inkább nem is olvasok ilyen cikkeket, mert kiakaszt, de gondolj csak bele. Az indiaiaknál szent állatnak számító tehén nálunk a marhapörkölt kelléke, a disznó pedig sokak állítása szerint van olyan értelmes, mint a kutya. Ugyanígy elítélhetnek minket is, a lókolbászról már nem is beszélve.
2012. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amint írtam, nem az a legfőbb probléma, hogy megeszik őket. Hanem ahogy előtte élik ezek az állatok az életüket!
2012. jún. 26. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az borzalmas, de ugyanúgy az is borzalmas, hogy a csirkék egy ketrecbe bezárva csőrüktől, szárnyuktól megfosztva sínylődnek, a marhák ugyanúgy bezárva, sosem láttak napfényt és sosem voltak kint. Én ezért fogok leköltözni egy kis faluba, ahol természetes termékeket lehet kapni, és amiért az állat nem egész életében szenvedett.
2012. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek veled, írtam is fentebb, hogy nekem is ez a véleményem. Nem konkrétan a húsevéssel van baj, hanem a leölést követő időszakkal. Nem értem miért nem lehet humánusabban eljárni ezzel a dologgal kapcsolatban...
2012. jún. 26. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem járnak el humánusabban mert drágább lenne az egész. Mindenhol csak a pénz számít, és egyszerűbb elvágni az állat torkát és hagyni elvérezni mint valamilyen drágább eszközzel fájdalommentesen végezni vele. Ugyan ez vonatkozik a tartási körülményekre is.
2012. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ott az, hogy kutyát esznek természetes. A muzulmán oszrágokban meg írhatnának egy cikket, hogy ezek a szemét magyarok megeszik a disznót. az más kérdés, hogy bánnak velük, olyan módon nem kéne, ami állatkínzás, de hát az hogy ketrecben vannak.... Nem tudom, szerintem mi sem bánunk jobban az elfogyasztott csirkével, kacsával, disznóval, stb. Mi sem visszük őket állatkozmetikushoz.
2012. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak azt "fogtátok fel" a kérdésből, hogy a szemét kínai kutyát zabál...írtam magáról az állattartásról is, pont azt, amit ti is írtatok, de úgy látszik azt mindenki figyelmen kívül hagyja.
2012. jún. 27. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!